Amos un Artjoms iesit, uzvaram svarīgu spēli!

SK “Super Nova” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. “Optibet” Nākotenes Līga septītās kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda dzimtajās sienās tikāsar klubu “Grobiņa SC”. Spēle bija ļoti saspringta, nervoza un dramatiska – mača beigu daļā laukuma saimnieki izrāva tik vajadzīgo un svarīgo uzvaru ar rezultātu 2:1 (1:0)! Apsveicam mūsu līdzjutējus ar uzvaru!

Vārtus mūsu komandas labā iesita uzbrucēji Amos Šolanke un Artjoms Korotkevičs. Pie tam vārti abiem puišiem sanāca neaizmirstami. Īru futbolists nosvinēja savus pirmos “latviskos” vārtus, bet Artjoms atnesa uzvaru komandai pašās mača beigās. Apsveicam, Amos! Apsveicam, Artjom!

…Tas bija, protams, vētraini! Spēles atrisinājums, kurā pēc pirmā puslaika likās, ka “Super Nova” pārliecinoši un bez lieka stresa pierādīs savu pārākumu, padevās pilns nervu un pārdzīvojumu. Emocijas mutuļoja, atlika tikai apķert galvu, bet treneru brīžiem bija pat žēl – kas dega viņiem dvāselēs pat iedomāties grūti!

Un tā, pēdējās desmit pamatlaika minūtes. Laukuma saimnieki uzvar 1:0 un, liekas jau tikuši galā ar viesu nopietno spiedienu. Viktora Dobrecova komanda tiešām puslaika vidū parādīja solīdu nogriezni, spiedošu, asu. Vairākas reizes Patrika Baloža valstībā bija pa īstam karsti, dažās epizodēs tikai vārtsarga efektīgie lēcieni pa vārtu stūriem glāba mūsu komandu no nepatikšanām.

Un lūk, likās, viesu šturmēšana pamazām iet mazumā. Spiediens izsīka, vai bija tuvu tam. Un te… Sasprindzinājums flangā, bet aizsargs it kā kontrolē situāciju. Balodis lēma palīdzēt, kā meteors aiztraucās tālu un… neaprēķināja, diemžēl. Viesu uzbrucējs visus apsteidza un raidīja bumbu jau tukšos vārtos – 1:1. Muļķīgi vārti. Apbēdinoši. Patriks droši vien jau pēc spēles sevi par šo spējo skrējienu stipri lamāja. Vajag puisi patreiz atbalstīt. Nekas, Patrik, visādi gadās, visi kļūdās. Galvenais, lai turpmāk kas līdzīgs neatkārtojās. Augstāk degunu, vārtsarg!

Bet tajā momentā situācija laukumā, protams, kļuva kritiska. Psiholoģisko sitienu saņema varenu. Un ja vēl atcerēties iepriekšējo spēli, kad viss bija gandrīz tāpat…

Un lūk, te nākas paslavēt mūsu komandu! Puiši saņema gribas spēku dūrē, ieslēdza dzelzs raksturu un spēja tomēr izraut ļoti svarīgos trīs punktus.

88. minūte, masīvs laukuma saimnieku izgājiens. Labajā flangā sagriezās virpulis, katrs ķeksēja bumbu, līda, nepadevās. Pārnesa uz kreiso flangu, bet tur bumbu savā ziņā pārņēma acīgais Artjoms Korotkevičs. Paspīdēja puisis ar māņu kustībām un atrada iespēju sist tālajā apakšējā stūrī un… jāāāāā, iiirr, mērķī – 2:1! Artjoms, laimīgs, rāvās uz rezervistu soliņu, nokļuva partneru, treneru apskāvienos – vienotā priekā! Jāāāāā, malacis!!!

Sasprindzinājums sasniedza augstāko punktu, bet vēl jau atlika spēles laiks. Un tur viss bija strauji un uguņojoši! Balodis, gudrinieks, paspēja izvilkt vēl vienu grūtu bumbu no paša stūra. Pec tam kaut kāut kāda drūzma pie “standarta”, kad bumba, mesta no auta, atlidoja rokās vārtsargam, grūstīšanās, drūzma, un iznākumā viss tomēr nomierinājās. Uffff… Ļaujiet, draugi, vieglāk uzelpot! Uzvara! Uz – va – ra!

Tādas kaleidoskopiskas kaislības pat virslīgā reti sastopamas. Drīzāk, tās Eirokausu batālijām līdzīgas. Ne jau nejauši jau pēc spēles treneris Igors Korabļovs, šis pieredzējušais cilvēks, futbolā redzējis visu, pat pajokoja, aizturot elpu: “Jau labāk pašam spēlēt, nekā uz soliņa tā pārdzīvot“.

Tomēr no tādas nervozitātes, protams, varēja izbēgt. Tādēļ ka, objektīvi spriežot, otro puslaiku mūsu komanda kopumā aizvadīja neizteiksmīgi un pati, pēc būtības, deva pretiniekam iespēju noticēt, ka izglābties iespējams.

Bet taču līdz pārtraukumam pretnieks tika pilnībā apspēlēts, momentu tika izveidots pietiekamā skaitā. Bet lūk, realizēt izdevās vien vienu. Kaut iesist varēja jau debijā. Gan Igors Kovaļkovs savus izmeklētos spēles tehniskos “numurus” dāsni dalīja publikai (pavisam nedaudz pietrūka, lai sitieni būtu rezultatīvi). Un cilvēks – motors Dmitrijs Puhovs skaisti sita augšējā stūrī pēc gudras Artjoma Troicka piespēles no soda – vārtsargs izglāba. Un pats Troickis ļoti bīstami šāva – precizitātes nedaudz pietrūka.

Iesita, beidzot, 26. minūtē! Stūra sitiens, Puhovs brīnišķīgi padod, un lielais cilvēks Amos Šolanke precīzi sit ar galvu – 1:0! Yessss, Amos! Pirms spēles videokomentārā šis labsirdīgais gigants apsolīja iesist savus pirmos vārtus – vārdu turēja! Malacis, tā turēt!

Rezultāts pilnībā varēja tikt paaugstināts vēl. Reiz Puhovs un Iļja Semjonovs noorganizēja izsmalcinātu “sieniņu”, izveda sitienam Kovaļkovu – skaists apvedošais uz “9” tikai visiem pakutināja nervus. Pēc tam jau Troickis ar skaistu tehnisku fokusu: ar viņa efektīgo šāvienu ar grūtībām tika galā vārtsargs. Kā, starp citu, arī momentā jau pašā otrā puslaika sākumā, kad Artjoms skaisti sita zem pārliktņa.

Kopumā, bez dramatiskā nobeiguma pilnībā varēja iztikt. Bet neiztika. Šodien, kā izrādījās, atrisinājums sanāca dzirksteļojošs! Par prieku līdzjutējiem!

Ufff, visus ar skaistu un un tādu nervu prasošu uzvaru!

SK Super Nova galvenā trenera Andreja Lapsas komentārs:

Apsveicu komandu un mūsu līdzjutējus ar svarīgo uzvaru. Panervozēt, protams, nācās stipri! Spēle no psiholoģiskā viedokļa bija ļoti svarīga mūsu klubam. Mums bija ļoti vajadzīga uzvara! Spēle nebija vienkārša, no mūsu puses nenosaukšu to par optimālu, kļūdu pietika, pirmām kārtām otrajā puslaikā. Pēc spēles ģērbtuvē tā arī pateicu: “Puiši, spēles kvalitāte otrajā puslaikā bija ļoti slikta”.

Bet pēc lōti apbēdinošās neveiksmes iepriekšējā kārtā, kad mēs kontrolējām spēles gaitu, bet atļāvām pretiniekam iesist un izraut trīs punktus, šodien vienkārši nebija tiesību kļūmei. Un es esmu ļoti priecīgs par puišiem, viņi parādīja raksturu, sitās līdz galam un ticēja uzvarai, pat ielaižot muļķigos atbildes vārtus. Cīnījās līdz fināla svilpei, sakožot zobus! Lieliski, ka pirmos vārtus iesita Amos un Korotkevičs, tas runā par to, ka briesmas uzbrukumā var gaidīt no daudziem futbolistiem, ka viņi pareizi pieņem treneru prasības, kas arī atnes rezultātu. Atzīmēšu, ka maiņas nostrādāja, visi puiši veiksmīgi iegāja smagajā spēlē un atnesa lielu labumu. Vēlreiz apsveicu komandu, puiši šodien ar pašaizliedzību trīs punktus noteikti pelnījuši!