Apbēdinoša neveiksme Kausā

Sestdien, 31. jūlijā, SK “Super Nova” futbolisti aizvadīja Latvijas Kausa maču. Andreja Lapsas komanda viesos tikās ar klubu “Rēzekne”. Spēle sanāca kā īsta kausa spēle: saspringta, kaujinieciska, bez kompromisiem, un veiksmīgāki tajā, diemžēl, izrādījās laukuma saimnieki – uzvara 3:1.

Mūsu kluba labā vārtus iesita aizsargs Jegors Cīrulis, pie “standarta” atrodoties īstajā laikā īstajā vietā – 0:1! Malacis, Jegor!

Tā tika atklāts rezultāts, tuvāk pirmā puslaika beigām. Pats patīkamākais: vārti sanāca pilnībā pelnīti. Pēc sarežģītas spēles debijas nogriežņa, kad “Rēzekne” vairākas reizes draudīgi izpildīja “standartus”, SK “Super Nova” izlīdzināja spēli un pārliecinoši to pārņēma savā kontrolē. Asi, akurāti organizētie uzbrukuma izgājieni pastāvīgi sagādāja raizes laukuma saimnieku aizsardzībai, un pietrūka mums tikai paša svarīgākā – rezultatīva noslēguma.

Lūk, 17. minūtē, Artjoms Troickis flangā ar asu piespēli atrada Oskaru Rubeni, sitiens – vārtsargs glābj. Lūk, pēc pāris minūtēm Denisam Žuravļovam padevās efektīgs dribls, izveidoja iespēju grenadierim Edgaram Sprukulim – sitienu paspēja novērst. Lūk, jau pats veiklais Žuravļovs kārtīgi uzšāva pēc kārtējā “standarta” – kļūme. Lūk, jauni draudi: cilvēks – motors Dmitrijs Puhovs spīdoši veica reidu metrus trīsdesmit, iedeva brīnumainu piespēli Rubenim. Viņš pats neatrisināja situāciju, pagarināja uzbrukumu uz Edgaru Bricsi: sitienu no tuvas distances kaut kādā neticamā veidā paspēja uzņemt uz sevīm aizsargs. Uh! Tik brīnišķīgu momentu, gandrīz pēc kārtas, bet uz tablo vēl arvien 0:0…

Bet spiediens turpinājās! Lūk, jau Troickis no vidējas distances izbrīnīja vārtsargu ar šāvienu. Tas patiešām izbrīnījās! Kļūdījās, un pavisam nedaudz pietrūka, lai bumba iespurgtu tīklā! Uh… Bet tāda varena un gandrīz nepārtraukta prese jau nevarēja palikt bez rezultāta! Un lūk, tie, ilgi gaidītie vārti! Sprukulis ar labu piespēli no stūra sitiena, Troickis ar sitienu – piespēli, un Cīrulis ar trāpīgu noslēgumu – 0:1! Bŗīnišķīgi “standarta” vārti.

Puslaiku iznākumā mūsu puiši uzvarēja, bet bija acīmredzams, ka visa cīņa vēl priekšā. Rēzeknē vienmēr un jebkuram pretiniekam grūti, savējos te atbalsta brīnišķīgi. Jau puslaika beigās vārtsargs Patriks Balodis izvilka sarežģītu bumbu, un šis zvaniņš bija redzams signāls – pēc pārtraukuma laukuma saimnieku spiediens būs nesaudzīgs.

Tas arī bija, cita lieta, ka SK “Super Nova” aizsargājās ļoti atzīstami. Kļūdas, saprotams, bija, bet iespaidu atstāja pašatdeve un mūsu puišu raksturs. Katrs aizsardzībā atstrādāja gan par sevi, gan par partneri, nežēlojot spēkus. Tāds monolīts vairogs, radīts vispirms ar varenu vēlēšanos nezaudēt, ilgi atstāja “Rēzeknes” spiedienu bez rezultāta.

Bet tas ir Kauss… Te viena klūda visu var pagriezt kājām gaisā. Un 69. minūtē laukuma saimnieku izgājiens tomēr noveda pie vārtu guvuma – 1:1. Apbēdinoši, tādēļ, ka, nospēlētu nedaudz ciešāk, nedaudz gudrāk, nedaudz aukstasinīgāk, un āsī izrāviena pa flangu un sitiena tuvajā stūrī vienkārši nebūtu…

Bet toties šie atbildes vārti piedeva kaujai jaunu emocionālu uguni! Emocijas laukumā labā nozīmē mutuļoja, neviens piekāpties nedomāja. Un bija skaidrs, ka ceļazīmes likteni uz nākamo raundu izšķirs vieni vārti.

Neticami, cik apbēdinošs un kļūmīgs tas iznākumā sanāca! Laukuma saimnieki saņēma tiesības uz stūra sitienu. Un Dmitrijs Silovs pamanījās trāpīt mērķī ar sitienu no karodziņa – 2:1. Kuriozs. Nenoniecinot pretinieka nopelnus, saprotams, ka ielaist tādā veidā nu nekādi nedrīkstēja. Divkārt apbēdinoši, tādēļ, ka visi puiši līdz šai epizodei aizsardzībā cīnījās ļoti pienācīgi. Viņi vienkārši nebija pelnījuši tādu “kļūmi no karodziņa”.

Žēl… Sitiens varens. Bet futbolā viss gadās. Jāprot būt gataviem uz visu. Un arī laiks vēl atlicis, tātad, jāveic maksimums iespējamā, lai izglābtos. Veica! Radīja spriedzi, uz “standartiem” spieda un… Pēdējās sekundēs arī bezbailīgais vārtsargs Balodis atlidoja glābt. Nesanāca. Veiksma vēlreiz uzsmaidīja laukuma saimniekiem, kuri aizskrēja uz tukšiem vārtiem, un pat izmisīgs Patrika skrējiens uz savu valstību (skrēja vārtsargs kā olimpieši Tokijā!), diemžēl, nepalīdzēja – 3:1.

Dramatisks aizraujošās kausa divcīņas atrisinājums. Zaudējums, kurš, kā jau vienmēr nopietnā futbolā – jauna un svarīga mācībstunda. Gribi augt, kļūt stiprāks: izdari no mācībstundām secinājumus, mācies un droši soļo uz priekšu.

Viss sanāks. Galvenais, strādāt, ticēt un nešaubīties.