Apbēdinoši zaudējam interesantā spēlē

SK Super Nova (U15) šodien startēja Baltijas līgā. Ļoti interesants turnīrs, principiāli pretinieki un saspringts futbols. Svarīga pārbaude izturībai. Diemžēl, starts Sergeja Podoļako komandai sanāca apbēdinošs: mūsu puiši pavisam ne slikti sitās ar “Metta”, bet principiālais pretinieks izrādījās veiksmīgāks un uzvarēja ar minimālu rezultātu 1:0 (0:0). Nekas, puiši, nenokārt degunu, viss obligāti sakārtosies un uzvaras, bez šaubām, drīz parādīsies!

Tāds pretinieks jebkurā turnīrā – varens kairinātājs. Pagājušajā gadā viņi uzvarēja Latvijas čempionātā (mēs, kā zināms, finišējām ceturtie). Ar pirmajām minūtēm varēja sajust, ka noskaņojums mūsu komandai karsts. Visi puiši priecēja ar pašatdevi un pašaizliedzību katrā divcīņā. Arī spēles zīmējums izskatījās nopietni: acīmredzami, puiši sadzirdēja treneri, atzīstami darbojās taktiski un vispār kvalitatīvi izpildīja trenera uzstādījumu. Gudri kustējās, izskatījās mobili un nepiekāpīgi. Pretinieku nosedza laicīgi, agresīvi un pareizi. Malači.

Tā, starp citu, pirmais asais moments arī radās. Ļoti labi pastrādājušais Kristaps Rekmanis “noēda” sedzēju laukuma centrā, izveda partneri uz vārtiem – žēl, sitiens pāri vārtiem. Vispār, SK Super Nova lielāko daļu puslaika izskatījās izdomas bagātāka un interesantāka par spēcīgo pretinieku, bīstami bija “standarti”, enerģiski strādāja flangi. Bet noslēguma pietrūka.

“Metta”, protams, arī izskatījās interesanti, šie puiši prot daudz, organizēti viņi pavisam ne slikti. Puslaika beigās “zaļie” pārtvēra iniciatīvu, izveidoja momentus, bet vareno vārtsargu Nilu Balagušu apspēlēt nespēja.

Atrisinājums šai saspringtajai un kopumā, laikam, līdzvērtīgajai cīņai iestājās otrajā puslaikā. Sākām mēs aktīvi, Bogdans Tiliks kā viesulis izrāvās pa flangu, pie tuvā vārtu staba gandrīz sarīkoja ugunsgrēku. Atsitās “Metta”. Bet stūra sitiens, skaists Rekmaņa sitiens – pārliktnis! Eh, mums vēl arī neveicas!

Bet lūk, pretinieks, savu iespēju pie stūra sitiena atrada. Vispirms mūsu vārtsargs Kristaps Cinītis spīdoši aizsniedza bumbu zem pārliktņa, bet nākamais “standarts” izrādījās rezultatīvs. Pie tālā vārtu staba mēs apbēdinoši atlaidām kādu no pretiniekiem – 1:0. Bet drīzumā “Metta” vēl saņāma arī tiesības uz pendeli. Laiks pārstāt sapņot par izglābšanos?! Nē! Cinītis lieliskā stilā atvairīja sitienu un glāba komandu. Malacis, Kristap, bravo!

Impulss brīnišķīgs, mūsu puiši sakustējās ar divkāršu enerģiju. Ņikita Ponomarjovs aktīvi vazāja aizsargus (tiesa, Ņikitas “pēdiņas” žilbina pārāk bieži), tradicionāli daudz labuma deva Kristers Birkše-Kloks, visi pārējie puiši arī spēlēja līdz pēdējai sekundei interesanti un asi. Mēs pelnījām iesist. Bet, diemžēl, nesanāca.

Apbēdinošs zaudējums. Bet nevajag stipri sakreņķēties, puiši! Turpinām strādāt, un uzvaras drīz būs. Šodien jūs parādījāt, ka jums daudz pa spēkam. Galvenais, nepadoties, nešaubīties un ticēt sev. Viss izdosies!

Trenera Sergeja Podoļako komentārs:

- Protams, apbēdinoši zaudēt. Puiši sakreņķējās, viņus var saprast. Sitās viņi šodien atzīstami, noskaņa bija laba. Kopumā, es paliku apmierināts ar mūsu spēli, puiši malači. Pierādīja, ka atrodamies labā stāvoklī, ka varam jebkuru, kā saka, “piesist”. Šodien spēlē ar labu un principiālu pretinieku, diemžēl, nesanāca, pietrūka mums noslēguma. Bet es ieraudzīju puišiem vēlēšanos uzvarēt, tas ir lieliski, tā kā obligāti sitīsimies līdz galam šajā interesantajā un ļoti vērtīgajā turnīrā.

FS Metta – SK Super Nova – 1:0 (0:0)

SN: Balagušs (Cinītis, 46), Štengels (Lilavs, 46), Ābele, Žigadlo, Čugunovs (Latišenko, 60), Ponomarjovs, Skābarnieks (Randa-Dmitrijevs, 46), Glindziņš (Henilans, 46), Dzenis (Tiliks, 46), Rekmanis (Aleksašins, 60), Birkše-Kloks

#SuperNova #BYFL #U15 #futbols

Attachment