Ar mums notika déjà vu

Baltijas līga turpina priecēt publiku ar jaunām interesantām spēlēm. Šodien cīņā devās U16 komandas. Un ar mums notika déjà vu. Atkal, tāpat kā vakar, pretinieks – «Metta». Atkal saspringts un nepiekāpīgs mačs. Un, diemžēl, atkal apbēdinošs SK Super Nova (Andreja Perepļotkina komanda) zaudējums ar rezultātu 0:1 (0:0). Bīstamus momentus mēs atkal izveidojām pietiekoši, bet lūk, neveiksme – otro dienu pēc kārtas bumba «zaļo» vārtos ielidot negribēja.

Interesanti, ka, tāpat kā vakar, vienīgie vārti atkal tika iesisti otrajā puslaikā. Un pat tajos pašos vārtos. Nogulēja asu izgājienu, piespēle no flanga un sitiens no tuva attāluma – 0:1.

Vārtus pretinieks pelnījis, bet drīzāk ātrāk, pirmajā puslaikā. Kad laukuma saimnieki uzreiz ieguva pārsvaru, bet nepiekāpīgais vārtsargs Maksims Troickis SK Super Nova vārtus pārvērta lepnā cietoksnī! Labais, Troika – puslaiks tavam godam. Maks efektīgi izvilka sitienus no vidējas distances, gan izgājienus viens pret vienu, gan sitienus tiešā tēmējumā. Skaists bija vārtsarga lidojums 26. minūtē, kad Maks aizlidoja izvilkt grūtu bumbu – pretnieks sita ar galvu no tuvuma.

Visas 45 minūtes Troika atstāja savu komandu spēlē. Palīdzēt savam vārtsargam mūsu puiši, diemžēl, nesteidzās. Ļoti ilgi pamodās, nekādi nevarēja pielāgoties pretinieka ātrumam, sakārtot bumbas kontroli. It kā parādījās iespēja kaut ko izveidot uzbrukumā, Roberts Kukulis, no kura “zaļie” acīmredzami baidījās un uzmanīja ļoti uzmanīgi, bija gatavs jau ieliesmot epizodi un izveidot ko bīstamu, bet bum – partneris atdod Robčikam neveiksmīgu piespēli, un atkal jārubijās aizsardzībā. Visbeidzot, kad mūsu puiši galīgi pierada pie zāles un pretinieka, kaut kas ne slikts un ass uzbrukumā tomēr sāka izdoties. Nedaudz precizitātes, un varēja pārtraukumā aiziet būdami vadībā.

Bet aizgāja pie 0:0, un vajadzēja cieši paspiest roku Troickim, kurš šo «0» kā reiz arī mums nosargāja ar varenām pūlēm un efektīgiem seiviem.

Atļaut «Metta» otrajā puslaikā iegūt tādu pašu acīmredzamu pārsvaru nedrīkstēja. Mūsu puiši to zināja, mūsu puiši ar šo uzdevumu tika galā. Spēle kļuva līdzīga, un jo apbēdinošāki ielaistie vārti – uzbrukumu it kā gatavojām mēs, bet kļūda, un ātrs rezultatīvs pretuzbrukums.

Vajadzēja kaut ko pretstatīt atbildē, bet diezgan ilgi mūsu komanda, rādījās, nevar galīgi izlemt: liekam uzsvaru uz uzbrukumu vai nē, gaidām kļūdas, un paši neriskējam, darbojamies pilnībā droši? Tāda svārstība «Metta» pilnībā apmierināja: spēle bija līdzīga, bez īpašiem momentiem – smaga un pozicionāla. Protams, iesist tādā situācijā ļoti grūti. Mūsu enerģiskie uzbrūkošie «paukotāji» Kukulis vai Alens Grikovs, protoši izdomāt ko neparastu un apmānīt jebkuru aizsardzību, pietiekošu palīdzību no mūsu pussargu līnijas ilgi nesaņēma, un tādēļ pinās dziļos pretnieka «ierakumos». Bet minūtes kusa…

Un tikai pašās beigās mūsu komanda beidzot iedarbojās un iedarbojās ar uzbrukuma atslēgu! Puiši iekustējās, enerģija «ieslēdzās», notika taktiski pārkārtojumi, un uzreiz kļuva redzams, ka «Metta» ļoti sarežģīti tikt galā ar pretinieku, kurš drošs un alkst pierādīt savu spēku! Tā arī gribējās uzprasīt: kur gan mēs bijām agrāk?! It kā izrādījām pretiniekam pārāk daudz cieņas, it kā šaubījāmies par savām spējām.

Esiet pārliecinātaki, puiši! Nekā drausmīga principiālajā pretiniekā nav: tas apmācīts, spēcīgs, gudrs, bet spēlēt un uzvarēt to var un vajag! Tikai pārliecinātāk, agresīvāk un bez šaubām!

Lūk, tā mūsu puiši arī uzbruka pēdējās minūtes desmit. Asuma mēs šajā posmā izveidojām vairāk, kā visā spēlē. Un bijām ļoti tuvu, lai iesistu un izlīdzinātu. Garām vārtu stabam, vārtsargs, nedaudz veiksmes…

Laba mācībstunda. Pasakot svarīgāko: mēs daudz mākam un varam, galvenais nešaubīties par saviem spēkiem un visu laiku ticēt, ka SK Super Nova uzvarēt var jebkuru. Tā jau tiešām arī ir!

FS Metta – SK Super Nova – 1:0 (0:0)

SN: Troickis, Aleksejevs, Bobriks, Zeile, Ginters, Komorovskis, Kuprašovs (Pačepko, 58), Bērziņš, Amdurs (Caune, 58), Kukulis, Grikovs

#SuperNova #BYFL #U16 #futbols

Attachment

B5AB21B4-ADE2-4B16-A801-05E1C6CE3EE3