Atgriezāmies Salaspilī un uzvarējām! Kas var būt labāks?!

Svētdien, 19. martā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta otrās kārtas ietvaros Aleksandra Koiņko komanda dzimtajās sienās, Salaspilī, tikās ar klubu “Tukums 2000/Telms”. Mēs atgriezāmies mājas stadionā un skaisti uzvarējām – kas var būt labāks?! Pelnīta komandas uzvara ar rezultātu 2:0 (1:0)! Ir pirmie trīs punkti, ļoti svarīgi un vajadzīgi. Apsveicam visus mūsu kluba līdzjutējus – tas ir mūsu kopējais panākums, draugi!

Vārtus iesita pussargs Jevgeņijs Miņins un uzbrucējs Kristiāns Kaušelis. Malači, puiši, apsveicam! Neapturamajam K.K. – šie ir pirmie vārti karjerā SK Super Nova Salaspils sastāvā. Neapstājies, Kristiān!

Vienmēr lieliski atgriezties mājās. Īpašas jūtas, īpašas emocijas. Mājīgais stadions Salaspilī pagājušajā sezonā atnesa mums daudz pozitīvu iespaidu, šeit vienmēr patīkami atgriezties. Bet dienas gaidīšanā vilkās tik ilgi… Noilgojāmies!

Un lūk, šī priecīgā marta diena beidzot atnāca! Jūs to jutāt kopā ar mums, draugi?! Ažiotāža, futbola sejas, smaidi un bērnu enerģija, SK Super Nova šalles, karogi, progamiņas. Kā tā visa mums pietrūka, vai nav tiesa?!

Īpaši patīkami bija vērot līdzjutēju virtenes, futbola cienītāju, kuri piepilda stadionu. Jūsu bija daudz, un tas ir brīnišķīgi. Jūs karsti pārdzīvojāt par mūsu komandu, kāds, saprotams, pārdzīvoja par viesiem. Tas bija lieliski, tas veidoja brīnumainu futbola atmosfēru, pēc kuras mēs pa visu šo garo starpsezonu ļoti noilgojāmies! Liels visiem paldies! Jūsu atbalsts ļoti palīdzēja, jūsu ticība mūsu komandu spārnoja, jūsu emocijas palīdzēja mums uzvarēt! Mēs kopā izcīnījām gadā pirmos trīs punktus!

Un lūk, pirms pašas starta svilpes tribīnēs lidoja bumbas, mūsu dāvana līdzjutējiem-veiksminiekiem. Bumbas ar mūsu spēlētāju autogrāfiem – no mums jums brīnišķīgs un neaizmirstams suvenīrs pirms pirmās spēles! Un priecīgas emocijas visai sezonai. Apsveicam visus laimīgos unikālo bumbu ieguvējus!

Apsveicam ar interesantās sezonas sākumu arī viesmīlīgās Salaspils mēru Raivi Anspaku. Tagad, var nešaubīties, SK Super Nova Salaspils parādījies vēl viens uzticams līdzjutējs! Apsveicam un pateicamies par viesmīlību, par vienmēr labvēlīgo un futbola Salaspili, kurā mūsu klubam otro gadu pēc kārtas nāksies cīnīties par punktiem ar Latvijas futbola labākajiem klubiem!

Šodien cīnījāmies ar stipru komandu no Tukuma. Puišiem no Kristapa Dišlera komandas jau pašā sezonas startā var un vajag izteikt komplimentu. Īsti malači. Spēlēt pret “Tukumu” vienmēr grūti. Ļoti nepiekāpīga komanda, kura vienmēr sitas līdz galam. Nesaudzē ne sevi, ne pretinieku. Īsti dzelzs kaujinieki, kuri nepadodas. Šodien, piemēram, uzreiz divi futbolisti traumu dēļ tika piespiedu kārtā nomainīti: tādēļ, ka puiši bezbailīgi lien jebkurā divcīņā. Novēlam puišiem drīzu izveseļošanos.

Bija smagi, un to viegli bija paredzēt vēl pirms spēles. Un psiholoģiski bija grūti pirmām kārtām. Tādēļ, ka patreiz SK Super Nova Salaspils izskatās pēc komandas, no kuras, lūk, tādā spēlē, gaida praktiski jau obligātu uzvaru. Pavisam cits noskaņojums. Bet vai gatavi jau tādam spiedienam mūsu jaunie puiši?! Saprotams, ka tādi giganti, kā Oļegs Laizāns, Deniss Rakels vai Eduards Višņakovs satikuši savā ceļā daudzkārt stiprāku spiedienu. Bet vairākumam pārējo puišu – tas nav vienkāršs uzdevums…

Spēlei arī vajadzēja parādīt, par cik mēs esam gatavi tam jau tagad? Sarežģīts un svarīgs jautājums. Un vēl bija daudzums tīri spēles rēbusu. Kāda būs aizsardzība? Ko Aleksandrs Koliņko un viņa palīgi izdomāja-izmainīja pussargu līnijā pēc neveiksmes spēlē ar “Audu”? Kā gūsim vārtus? Ko vispār gaidīt no mūsu ļoti interesantās un visai asās uzbrukuma grupas?!

Protams, viena spēle nedod un arī nevar dot pilnīgas atbildes uz jautājumiem, kuri būs aktuāli vispār visu gadu. Bet, īsi sakot, var arī tagad atzīmēt svarīgas lietas: ar spiedienu varam tikt galā, pusargu līnija izdomas bagāta un strādīga, bet uzbrukuma grupa tiešām varoša, asa un spējīga priecēt publiku ar karstiem uzbrukumiem!

Mēs tagad tik daudz spēlējam uz priekšu! Tas ļoti iepriecina. Bez globālas taktikas iztirzāšanas, bez pretinieka līmeņa sapratnes, bez funkcionālās gatavības vērtējuma pašā sezonas sākumā. Visu to pagaidām atliksim, agri par to izdarīt secinājumus. Bet tas, ka mēs daudz spēlējam uz priekšu, brīnišķīgi bija redzams jau tagad. Tas jau ir svarīgs sasniegums.

Tā mēs arī iesitām pagaidām pašus ātrākos vārtus čempionātā! 45. sekundē! Kristiāns Kaušelis, brīnišķīgi ierakstījies jaunās komandas sastāvā, aizvilka bumbu pa kreiso flangu. Ass centrējums, Višņakovs nobaidīja sedzēju, un Žeņa Miņins ar netveramu sitienu no tuvas pozīcijas – 1:0! Labais, Žeņa! Pavisam nesen nosvinēja dzimšanas dienu, un lūk, tā – labākā dāvana!

Ļoti ātri vārti, protams, kalpoja par brīnišķīgu emocionālu lādiņu! Momentus mēs izveidojām daudz, bīstamus momentus! 10. minūtē aktīvais Višņakovs dāvāja iespēju tādam pat aktīvajam Kaušelim: Kristiāns skaisti aizskrēja viens pret vienu, bet spēka trāpīgam sitienam pietrūka. Pēc tam vēl asu izgājienu pietika, piedalījās tajos daudzi: Deniss Rakels, Višņa, Laza, Miņins, Kristers Lūsiņš, tas pats nerimtīgais Kaušelis. Bet arī viesi bija bīstami, ne tik bieži, bet bija. Dažās epizodēs labi, ka precizitātes sitieniem pietrūka.

Pēc pārtraukuma mēs atkal sagādājām uzbrukuma viesuli. Un atkal iesitām! 49. minūtē, tiesa, nesanāca: Višņa skaisti pāradresēja vārtos Miņina centrējumu, bet “Tukuma” vārtsargs veica spīdošu seivu. Bet te uzreiz nostrādāja “standarts”! Centrējums, Lazu aizmirsa, sitiens, bumba atlēca, un Kaušelis efektīgi trāpīja vārtos – 2:0! Labais, Kristiān! Ļoti interesants uzbrucējs, kurš šajā sezonā visus vēl stipri pārsteigs.

Izskatījās, ka spēles lūzums iestājies neatgriezeniski. Bet “Tukums” nav vienkāršs, tas nedomāja padoties. Klasisks uzbrukums, bīstams sitiens, un paldies Vjačeslavam Kudrjavcevam par meistarīgu seivu. Labais, Slava! Ritēja 56. minūte, un ielaist, saprotams, bija nepieļaujami.

Šis seivs kalpoja par labu signālu atkal pārslēgties uz uzbrukumu! Sanāca teicami, visi puiši darbojās ļoti vērtīgi un ar lielu vēlēšanos. Malači! Tas pats Oļģerds Raščevskis bez apstājas uzara labo flangu – labais! Dzirksteļojošs puisis! Neatpalika arī Kristers Atars, kreisajā flangā. Vienmēr gudrais Laza laukuma centrā ņēm rokās komandas mehānismu un aizgāja-aizbrauca! Reizi brīnumainu pretuzbrukumu līdzjutējiem dāvāja Rakels un tas pats Laizāns: nobeigumā Deniss izrādījās pārāk jau dāsns – sitiena vietā atdeva piespēli kapteinim, un nesanāca. Bet bija skatāmi! Kā bija skatāms arī skaists izgājiens labajā flangā: Ričards Rullis ar piespēli, Višņa virtuozi bumbu palaida garām, bet Rakels neatvairāmi sita. Zibenīgi! Kā tur vārtsargs glāba, nesaprotami.

Tā mačs arī virzījās uz loģisku noslēgumu. Bet “Tukums” nav vienkāršs, tas nedomāja padoties. Soda sitiens, kāds ar galvu viltīgi iegrieza tālajā stūrī – vārtu stabs! Uh…

Par laimi, beigas, kurās komandētu tikai nervi, negadījš. Līdz uzvarai mēs spēli novedām pārliecināti, kaut gan, saprotams, nācās parādīt maksimumu uzmanības un centības. Fināla svilpe! Ir!!! Uzvara!!!

Pirmā uzvara sezonā – tas vienmēr ir īpašs prieks.

Pagājušajā gadā mēs pirmo reizi uzvarējām 23. jūlijā, 22. kārtā. 19. marts, 2. kārta – tas skan tūkstošs reizes patīkamāk!

Vēlreiz apsveicam mūsu līdzjutējus ar ļoti svarīgo uzvaru! Un vēlreiz pateicamies mūsu līdzjutējiem par brīnišķīgo atbalstu! Mums bija ļoti patīkami sagādāt jums prieku.

Gaidām jūs Salaspilī jau aprīlī. Nāciet obligāti! Te ir labi. Te ir interesanti. Te SK Super Nova Salaspils dāvā jums uzvaras emocijas!

Optibet Virslīga. 2. kārta

SK Super Nova Salaspils – FK Tukums 2000/Telms – 2:0 (1:0)

SN: Kudrjavcevs, Atars, Zelmanis, Ļotčikovs, Raščevskis, Laizāns, Miņins (Rullis, 61), Lūsiņš, Rakels, Višņakovs (Korzāns, 79), Kaušelis (Patrikejevs, 79).

Vārti Super Nova: 1:0 Miņins (1), 2:0 Kaušelis (50).

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

FotoNora Krevņeva-Baibakova

Attachment

2FF3A85B-AF08-4273-B68F-8C073F33A2D5