Atkal iesitam Liepājai! Marko Regža dāvāja intrigu, bet…

Pirmdien, 2. maijā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta desmitās kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda Salaspilī uzņēma vienu no turnīra galvenajiem favorītiem FK “Liepāja”. Viesi panāca uzvaru ar rezultātu 3:1 (1:0). Tāpat kā pirmajā aplī, mūsu komanda atkal iesita vienam no spēcīgākajiem Latvijas čempionāta klubiem, šodien vārti uzbrucēja Marko Regžas aktīvā – apsveicam, Marko!

Pirmo reizi sezonā mūsu komandas sastāvā vārtus iesita spēlētājs, kura uzvārds nav Rullis! Sagaidījām! Kas īpaši patīkami, vārtus iesita uzbrucējs, un par Marko var tikai priecāties. Pirmais aizgāja – tagad būs arī jauni!

Notika šis patīkamais moments priekš mūsu līdzjutējiem 60. minūtē, kad laukuma saimnieki bija zaudētājos ar 0:2. Mūsu puiši ieslēdza presingu, bet liepājnieku vārtsargs un aizsargi, visticamāk, padomāja, ka šis spēles ierocis viņus īpaši nebaida. Neuzmanīga saspēle, kura, protams, tāda līmeņa klubam nepiedodama, Rihards Ozoliņš klasiski “noēda”, bumba nonāca pie Marko. No sitiena pozīcijas Regža viesu vārtos trāpīja bez aizķeršanās – 1:2! Labais, Marko – iesist vienmēr svarīgi un vajadzīgi. Mums par prieku, sev un komandai vēl arī pārliecībai. Tā turēt.

Rezultāts kļuva minimāls, un tas atdzīvināja intrigu. Laukuma saimniekiem uzrāviens, emocijas, viesiem – pilnībā saprotams stress. Ne varens, saprotams, bet tādā situācijā sāksi nervozēt jebkurā gadījumā. Tu biji pārliecināts, ka pilnībā kontrolē situāciju (tā, vispār, arī bija), bet te pēkšņi spriedze, un pretinieks, kurš negaidīti sajuta, ka aizsardzība nav necaurejama un dedzināt pretinieku soda laukumā gan var, gan vajag.

Un žēl, velns parāvis, ka laukuma saimnieki līdz šim priecīgajam momentam jau dega ar diviem. Šie divi “standarti”, šie stūra sitieni, brr… Kā ar adatām mūs sadūra, uz klasi, tā teikt. Pirmajā puslaikā vispār bija ļoti apbēdinoši ielaist, tādēļ, ka “Liepāja” pilnīgi necentās uzrādīt savas tiesības uz neapšaubāmu pārākumu. Temps nebija augsts, kombinēja viesi akadēmiski, neatrisināmus uzdevumus nepiestādīja. Pārliecība liepājnieku darbībās, protams, izgaismojās acīmredzama, bet brīžiem tā transformējās pašpārliecinātībā un pat nesavāktībā. Vēl 14. minūtē tas noveda pie tā, ka Vugars Askerovs apzaga aizsargu, izrāvās pa flangu un meklēja laimi ar kārtīgu sitienu tuvajā stūrī. Laimi neatrada, bet nervus viesu vārtsargam pakutināja.

Vēl stiprāk uzbrucējs “Liepājas” vārtsargam nervus paraustīja 21. minūtē, kad izveidojās pa īstam bīstams vārtu moments. Ričards Rullis samīdīja aizsardzību, iedeva piespēli uz “sešpadsmit”, kur lepnā vientulībā atradās Vugars Askerovs. Vugars sita spēcīgi, un žēl, ka vārtsargs viesus glāba. 1:0 – tas būtu bijis skaisti.

Iespēju palaida, bet kā jums bilde – puse puslaika nospēlēta, bet labākā vārtu iespēja SK Super Nova Salaspils aktīvā?! Un nevar teikt, ka tas piespieda draudīgo pretinieku iekustēties, ieslēgt ātrumu aļja no visiem aizlidojošā misteru Ukpa – nē. Tās pašas nesteidzīgās darbības, un reti gudrinieka Lukasa Villelas mēģinājumi ar izsmalcinātu piespēli kādu atrast smailē. Reizi atrada, bet publiku epizodē pārstedza Edgars Šakurovs, izdarot neticamu izklupienu agrā idalgo Serhio Ramosa stilā. Ļoti efektīgi, labais, Edgar!

Tā, ar stieptu gumiju, puslaiks arī vilkās, un grūti bija saprast, kur “Liepāja” domā uzspiest tā, lai laukuma saimniekiem nebūtu labi. Bez ātruma un vajadzīgās kustības mūsu stipros bastionus ieņemt nekādi nevarēja. Atlika, tiesa, vēl viens komponents, vārds tam “standarts”. Un kā reiz tas, diemžēl, arī nostrādāja. Stūra sitiens, centrējums uz tuvo, un kaut kāds neizdevies Nemaņjas Belakoviča sitiens, kurš visus apmānīja – 0:1. Apbēdinoši.

No pārliekas pārdzīvošanas mēs gandrīz uzreiz iesitām paši sev: kāds no puišiem skaisti uzsita pa vārtu stabu – ko tādu redzēsi reti. Bet izgājām sveikā. Toties neizgāja sveikā pie jauna standarta, jau pēc pārtraukuma. Un atkal stūra sitiens, zaudēta pozīcija, un klasisks sitiens ar galvu – 0:2. Marta mums iesita martā, Marta mums iesita maijā. “Standartiski”.

Svarīgi bija nesalūzt, bet it kā šā iemesla dēļ mēs varētu būt mierīgi. Sarežģītās situācijās mūsu komanda prot saņemt sevi rokās, neizjūk, ko puiši jau pierādījuši ne reizi vien. Malači! Lūk, arī šoreiz prata iztaisnoties, centās kombinēt, turēt bumbu, ieslēdza presingu. Viss tas arī noveda iznākumā pie Regžas vārtiem!

Un gandrīz turpat uzreiz vēl kvalitatīvs nogrieznis ar spiedienu, nepiekāpību, spriedzi. Pat Stjopa, Vladimirs Stepanovs, nespēlējot, diemžēl, traumas dēļ vērojot spēli no tribīnes (un acīmredzami nosalis, pavasaris pie mums nevienu sildīt nesteidzas), arī viņš no savu komandas draugu spiediena sasildījās un gandrīz rāvās uz laukuma palīdzēt. Pacieties, Stjopa, nākamajā kārtā tavas dzirksteles būs vajadzīgas…

Intriga bija, kaut gan, neapšaubāmi, “Liepāja” sāka darboties ciešāk, pārvarēt viņu aizsardzību mums bija grūti. Pie tam vēl, kurš teicis, ka komanda, kurai tāda futbolistu aptvere, taisīsies tikai sargāt šos savus 2:1?! Saprotams, pie pirmā ērtā gadījuma viesi meklēja iespēju uzbrukumā. Atrada 83. minūtē, pēc apbēdinošas laukuma saimnieku kļūdas. Ass izgājiens pretuzbrukumā, Villelas fokusi, pāris brazīlīešu māņu kustības un izmeklēta piespēle, un lūk jums, trešais – 1:3.

Visi jautājumi atkrita. Rezultāts izrādījās tāds pats, kā pirmajā aplī. Tāpat kā toreiz, mēs atkal labi pakutinājām nervus favorītam. Bet ja Liepājā ticamība tam, ka mēs varam atņemt tādam pretiniekam punktus, rādījās kā no brīnumu apgabala, tad šajā reizē tāda sensācija (protams, sensācija) bija kaut kur ne visai tālu. Puiši vēlreiz pierādīja paši sev, ka sisties ar draudīgo favorītu viņi var un ir gatavi. Tas ir svarīgi. Nu bet nākamajās spēlēs ļoti gribās, protams, vēl arī iegūt punktus…