Atzīstami nospēlēja ar čempionu, malači!

SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Optibet Virslīga sestās kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda viesos tikās ar čempionu klubu Futbola klubs RFS Laukuma saimnieki panāca pelnītu uzvaru ar rezultātu 2️:0 (2:0). Neskatoties uz zaudējumu, mūsu futbolisti pelnījuši labas atzīmes: smagais eksāmens zem nosaukuma “Saķeršanās ar čempionu” izturēts ļoti atzīstami. Pārmest puišiem nav ko, malači!

Protams, tas bija ļoti saviļņojoši. Un pilnīgi ne tādēļ, kas gadījās iepriekšējā kārtā spēlē ar “Tukumu”, šis skaļais 10:0. Tomēr mūsu komanda, starp citu, vēl nevienam ar lielu rezultātu nav zaudējusi, un komentētājiem vajag par to atcerēties. Pie tam, “autobusus” mēs savā taktiskajā arsenālā vēl ne reizi neizmantojām…

Iemesls satrauktām gaidām bija pavisam cits. Čempions ir čempions. Spēks draudīgs! Sastāvs iespaidīgs, uzdevumi accīmredzami, līdz debijai Čempionu Līgā pavisam nav tālu. Varena brigāde. Un lūk, uz šī fona bija interesanti (un tieši satraucoši!) redzēt lietā SK Super Nova Salaspils. Jā, mūsu talantīgie puiši jau arī agrāk ļoti atzīstami spēlēja ar gigantiem, bet čempions – tas tomēr kas cits. Tas ir cita līmeņa psiholoģiskais spiediens.

Iemesls pārdzīvot radās vēl arī kadru problēmu dēļ. Tas tai pašai RFS dažu vadošo spēlētāju zaudējums nav milzīga problēma. Kāds izkrita – kāds nomainīja. Mums viss savādāk, un kad traumu dēļ nevar spēlēt Vladimirs Stepanovs, Dāvis Indrāns, bet Rihards Ozoliņš tikai nesen atlabis no slimības, uzreiz aizdomājies. Ko izlaist, kādu spēles plānu izvēlēties, kā darboties taktiski, lai spēles mehānisms neizjuktu ātri un ar troksni, jo vairāk, pretstatā ar čempionu.

Un lūk jums sveiki: plus pie visa arī ļoti ātri vārti. Vien 4. minūte, laukuma saimnieki iesita. Kaut kur uz mirkli pazuda uzmanība pie banāla auta, un čempions uzreiz sodīja – 1:0. Gandrīz uzreiz jauna liksta: trauma, un piespiedu maiņa jau 11. minūtē. Toms Ralfs Šteinbergs debitēja virslīgā (apsveicam ar debiju!), un, diemžēl, ļoti ātri šī debija noslēdzās. Žēl puiša.

Nācās steidzami ieviest korekcijas, veikt dažas taktiskas pārmaiņas. Un lūk, paskatīsimies, kas mums spēles debijā ar klubu – gigantu. Ielaisti vārti, kadru problēmas, piespiedu pārmaiņas. Un viss šis “jaukums” vēl arī pie tam, ka arī līdz spēlei bija absolūti acīmredzams, kas laukumā dominēs, bet kas – vīrišķīgi turēs vareno sitienu.

Ļautu mūsu puiši šajās minūtēs pat uz sekundi iedomāties, ka tagad viss, ķert vairs nav vispār ko – būtu iznākumā sagrāve. Bet nē! Savācās, parādīja raksturu un turpināja sisties – pacietīgi un izpildot treneru uzstādījumu. Saprotams, bija smagi, bet neskatoties uz to viesi centās turēt bumbu, meklēja kaut ko priekšā, un ne ar kādu vieglu pastaigu čempions netīksminājās. Kaut gan, protams, laukuma saimnieki (klase atļāva) veidoja bīstamus momentus, un dažās epizodēs mūs, tā sakot, pažēloja. Bet 21. minūtē lielisks bija Kristaps Zommers, tiekot galā ar spēcīgu sitienu tuvajā stūrī.

Bet uz puslaika vidu viesi pilnībā iejutās un ar bumbu sāka tikties biežāk, un ar baudu. Aizgāja uzbrukumi, aizgāja sitieni! Žēl, Riča Rullis divreiz sita garām mērķim – bīstami bija, bet garām. Bet kopumā izgājieni sanāca labi, sagatavoti, daudzpakāpju. Ko darīt, pagaidām nekādi nesanāk iesist. Kā nobultēts… Ko tur pateiksi: jāturpina ciesties, cits nav dots.

Kā izmantot savas iespējas, rīdzinieki mums parādīja tuvāk puslaika beigām. Vārti daudzējādā ziņā bija pirmo kopija. Atkal piespēle no labā flanga (tikai bez auta iztika) un neatvairāms sitiens no tuva attāluma – 2:0. Nedaudz nepaspēji, nedaudz pozicionāli neaprēķināji – izņem.

Pārtraukums, 0:2, un iespējas izglābties, ko gan tur celt gaisa pilis, maz. Bet iespēja turpināt sisties, censties tieši spēlēt futbolu, censties ar visiem spēkiem pretoties draudīgajam oponentam – tā iespēja paliek, un lūk, no tās kā reiz nedrīkst atteikties! Un ļoti iepriecināja, ka nekas tāds nenotika, mūsu puiši kā reiz tieši turpināja spēlēt lepni un ar cieņu. Malači.

Un uzbrukumā mēs nonācām ne jau tik reti, un momentiņus kaut kur izveidojām (reizi, piemēram, aktīvais Marko Regža gandrīz izcēlās), un spriedzi uzturēja. Laukuma vidū izrādījāmies par visai gudru organismu, kurš atzīstami noturēja čempiona klasisko centrālo asi. Tur liels Kristiana Sprukuļa nopelns, kurš aizvadīja teicamu spēli, kaut gan pirmo reizi dzīvē izgāja elitē “pamatā”. Redzams, ka mūsu grenadieris arvien tuvāk optimālām kondīcijām – gan kustība arvien labāka, gan lēmumi visi optimāli, un saprašana arvien gudrāka. Malacis, Kiki, prieks par puisi. Turpini tādā pat garā!

Par aizsardzību jau nav ko runāt. Var stādīties priekšā, cik smagi katrā mačā tieši aizsargiem. Uz viņiem, acīmredzami, katrā spēlē gulstas pati jūtamākā slodze, un pie tāda režīma nepielaist kļūdas vienkārši neiespējami. Stādieties priekšā, pagājušajā kārtā Iļjam Semjonovam nācās ķert Asamoa ar viņa reaktīvo dzinēju vienā vietā, bet šodien dāvanā tika Emersons – no top 3 leģionāriem Latvijā, kuram, pēc idejas, sen laiks spēlēt daudz klasiskākā čempionātā. Tas pats attiecas uz mūsu dzelzs centra torņiem Robertiem, un uz mūsu divdzīslu puišiem kreisajā flangā (uz Jegoru Cīruli, Ņikitu Skļjarenko). Daudzejādā ziņā tieši varenie aizsargu pūliņi palīdzēja SK Super Nova Salaspils veselu puslaiku ar čempionu spēlēt neizšķirti. Un tas ir ļoti jūtams sasniegums.

Atzīstami nokārtojām ļoti sarežģītu eksāmenu. Un kārtējo reizi ļoti daudz iemācījāmies. Atliek tikai pievienot to, par ko mēs visi sen domājam: laiks iesist! Nu ļoti vajadzīgi vārti, nu ļoti mēs visi pēc viņiem skumstam. Un ļoti gaidām! Tad obligāti iesitīsim mājās, otrdien, 19. aprīlī, kad Salaspilī viesosies BFC “Daugavpils”. Uh, kā visi SK Super Nova Salaspils līdzjutēji šajā ilgi gaidītajā mirklī applaudēs komandai!..