Baltijas līga. Drāma Tallinā: skaists Kukuļa sitiens izšķir!

Nedēļas laikā mēs jau paspējām noilgoties pēc saspringtām un interesantām spēlēm. Un lūk, Baltijas līga atgriezusies. Un lūk, mums visiem brīnišķīga balva par pacietību: SK Super Nova (U16, A. Perepļotkina komanda) Tallinā pēdējās sekundēs izrāva dramatisku uzvaru pret «Floru» – 2:1 (1:0). Iepriecināja līdzjutējus arī SK Super Nova (U15, S. Podoļako komanda), kura Mariumpolē veselu puslaiku aizvadīja mazākumā, parādīja varenu raksturu, izturēja un nospēlēja neizšķirti 0:0 ar NFA BE1. Apsveicam mūsu komandas, malači!

SK Super Nova (U16). Puisis-zibens neapžēlo: Kukulis izrauj uzvaru!

Uz Tallinu mūsu puiši atbrauca pēc uzvaras. Apbēdinošā neveiksme pirmajā kārtā ar “Mettu” neko citu neatstāja – vajadzēja uzvarēt! Bet debija sanāca grūta: “Flora” sāka aktīvi, ne slikti kombinēja, dažās epizodēs Maksim Troickim nācās rādīt savu vārtsarga meistarību. Minūtes trīsdesmit viesi pierada pie zobainā pretinieka, bet pēc tam parādīja, ka uzbrukumā mēs protam kombinēt asi un daudzveidīgi.

Pārtvērām iniciatīvu. Lūk, enerģiskais Marks Pačepko skaisti apmānīja divus sedzējus un gandrīz trāpīja apakšējā tālajā stūrī. Lūk, labās malas aizsargs Nikolas Bobriks ar klasisku piespēli dāvāja iespēju Robertam Kukulim: spēcīgs sitiens tuvajā stūrī – vārtsargs glāba. Uzreiz Pačepko ar sitienu no gaisa noslēdza skaistu uzbrukumu – atkal vietā bija vārtsargs.

Bet vārti vienalga atnāca! Atkal daudzpakāpju uzbrukums aktīvajā kreisajā flangā, nenogurstošais Pačepko sita tiešā trāpījumā – vārtsargs atkal glāba. Bet papriecāties viņš nepaspēja: pie atvairītās bumbas pirmais bija puisis-zibens Kukulis, kurš iespējas neatstāja – 0:1!

Otrais puslaiks pārvērtās nepiekāpīgā cīņā, kur asuma nebija daudz, bet pozicionālas cīņas pietiekoši. Tā minūtes garlaicīgi arī aizskrēja, toties beigas pārvērtās īstā vulkānā! “Flora” paredzami līda izglābties un 89. minūtē iesita: aizsardzības centrā mums pietrūka drošības, apbēdinoši vārti – 1:1. Uh, vai tiešām tikai neizšķirts?! Nē, spēles dzirksteles tikai iekvēlojās!

91. minūtē laukuma saimnieki organizēja jaunu izgājienu, ļoti asi, un tikai vārtsarga Aleksa Kuprina reakcija pēdējā momentā neļāva pretiniekam veikt precīzu sitienu tiešā trāpījumā. Mēs aizsteidzāmies atbildes uzbrukumā, ritēja jau 93. minūte, labajā flangā paķīmiķoja Andrejs Juzičs un atdeva brīnišķīgu piespēli centrā, kur pretinieki aizmirsa par Kukuli. Dārgā “Flora”, nu nedrīkst Robčiku vienu atstāt: viņš obligāti sodīs, un sāpīgi. Tā arī sanāca! Kukulis ar satriecošu sitienu raidīja bumbu tālajā augšējā stūrī – 1:2! Ļoti skaisti vārti, ļoti svarīga un vajadzīga uzvara! Malači, puiši!

SK Super Nova (U15), Kristaps Cinītis: Pendele?! Tikšu galā mierīgi!

Dramatiska spēle izvērtās arī Mariumpolē, kur Sergeja Podoļako komanda tikās ar NFA BE1 no Paņevežiem. Dramatiska, un pavisam citāda, kā Igaunijas galvaspilsētā! Šeit bija stiprs saspringums, nesaudzīga cīņa, varens raksturs un vārtsargs, no kura jau baidās visi jaunie pendeļu izpildītāji Baltijā. Sauc viņu Kristaps Cinītis. Cilvēks-siena cimdos.

Spriedze bija tik stipra, ka manēžā pat… nodzisa gaisma! Pirmā puslaika begās komandas pēkšņi ieslīga tumsā: lūk, ko nozīmē bezkompromisa jauniešu futbols!

Elektrība, par laimi, ātri atgriezās, un skatītāji atkal ieraudzīja nepiekāpīgu futbolu. Laukuma saimniekiem piederēja pārākums, bīstami uzbruka, bet mūsu puiši pārliecināti aizsargājās – stingri un savākti. Kad pretinieks izlēca sitiena pozīcijā, labs bija vārtsargs Nils Balagušs. Malacis. Bet arī veiksme mums uzsmaidīja, kā, piemēram, 23. minūtē: ļoti skaists pretuzbrukums, gudri un ātri, izgājiens viens pret vienu – sitiens augšējā stūrī. Labi, ka bumba noglaudīja pārliktni.

Bet arī viesi par uzbrukuma izgājieniem neaizmirsa. Gatavojām mēs tos cītīgi, visa komanda, palīdzība nāca no visiem puišiem. 26. minūtē vienmēr asais Kristers Birkše-Kloks sarežģīti sita tuvajā stūrī – vārtu stabs! Tā, nepiekāpīgi un nervozi, viss arī turpinājās.

Nervi saspringa pašā puslaika izskaņā. Galvenais tiesnesis noraidīja Rūdolfu Dzeni, mūsu komanda negaidīti nonāca mazākumā. Puišiem nācās otrajā puslaikā sakost zobus un cīnīties par sevi un par to puisi. Cīnījās ļoti cienīgi, bezbailīgi līda nesaudzīgās sadursmēs, sitās par katru bumbu. Un pat domāja par uzbrukumu! Bet vairāk, protams, nācās aizsargāties.

60. minūtē atkal pirmajā plānā iznāca galvenais tiesnesis. Laukuma saimnieku uzbrukums jau pazaudēja asumu, parasta divcīņa, kurā nebija nekā nesaudzīga un pat kontakta īpaša nebija. Bet svilpe, un pendele! Negaidīti, vēl viens pārbaudījums. Bet mirīgi, draugi, mums ir Kristaps Cinītis! Pirmajā kārtā viņš efektīgi atvairīja pendeli spēlē ar “Mettu”. Spīdoši glāba arī šodien! Sitiens, un Kristaps ļoti skaisti bumbu tvēra. Bravo, Kristap!

Pēc kā tāda laukuma spēlētāji vienkārši nevarēja pievilt savu vārtsargu, nevarēja atļaut spēcīgajam pretiniekam iesist. Neatļāva! Sitās mūsu puiši teicami, cieši un bezbailīgi līdz pašām beigām un iznākumā nopelnīja neizšķirtu smagā spēlē. Malači! Bet tagad, puiši, laiks jau sākt iesist…

#SuperNova #U16 #U15 #futbols #BYFL