Brīnišķīgs soda sitiens un muļķīga kļūda

Otrdien, 23. maijā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čepionāta spēli. Čempionāta četrpadsmitās kārtas ietvaros Aleksandra Koliņko komanda viesos tikās ar klubu “Metta”. Laukuma saimnieki panāca uzvaru ar rezultātu 4:1 (1:1). Lielo rezultātu, protams, nedrīkst nosaukt par taisnīgu iznākumu, bet kopumā “Metta” uzvara pilnībā likumsakarīga – spēles kulminācijas momentā pretiniekam plati uzsmaidīja veiksme, kuru tas pilnībā pelnījis.

Vienīgos vārtus mūsu komandas sastāvā iesita pussargs Jevgeņijs Miņins. Atkal lieliski izpildīts soda sitiens, atkal kā spožs zibens uzspīdēja šī neatkārtojamā “kreisā”. Labais, Žeņa!

Pēc tādas spēles ilgi nākas domāt: ar ko par to iesākt stāstu? Pēcgarša spēcīga, vilšanās, analizē vienu tēmu, pēc tam otru, vienu spēles epizodi, pēc tam – citu un t. t. Bet pēc tam saproti, ka vienalga pirmām kārtām domā par to, kā šajās minūtēs pārdzīvo Rūdolfs Soloha. Droši vien vārtsargs stipri sevi lamā. Droši vien, skatās hokeju, sajūsminās par to, kā mūsu bezbailīgie puiši uzvar ļoti spēcīgo Šveici (bravo, mūsu izlase!), aplaudē un līksmo. Bet pēc tam atkal galvā pēkšņi grozīsies tā drausmīgā 63. minūte, un labsirdīgais labi audzinātais puisis atkal sāk sevi sodīt…

Rudik, degunu augstāk. Protams, kļūda ļoti apbēdinoša, muļķīga, ko tur daudz runāt. Bet futbolā gadās viss. Vārtsargi Čempionu līgas finālā izdara ko tādu, ka visa planēta šokā saķer galvu, gadās visādi. Izmet no galvas un domā, Rudik, par nākamo maču. Bez tādiem muļķīgiem gadījumiem pēc tam nav lielisko seivu un labu uzvaru.

Protams, tas bija nelaimes gadījums. Sitiens ar galvu bija bīstams tikai ar to, ka bumba lidoja vārtu rāmī, un viss. Soloham vajadzēja viegli pārņemt bumbu, bet sekundes aptumsums, un bumba neticamā veidā ienira vārtos – 2:1. Moments, kurš mūsu komandu salauza psiholoģiski. Moments, kurš laukuma saimniekiem pārvērtās varenā mentālā grūdienā. Kulminācija.

Laika, protams, vēl atlika daudz. Bet tādi sitieni reti tiek pārvarēti bez sekām, bet jau jaunai komandai – tas praktiski ir nepaceļams uzdevums. Pat Lakers pēkšņi pajūk, kad lielais King Lebrons kļūmīgi zaudē bumbu, izlidojot uz tukšu grozu “iespraust” savu firmas danku. It kā tikai viena epizode, bet izšķir tā visu. Jā, sporta veidi dažādi, bet sporta lilkumi daudzejādā ziņā vienādi. Bet mums pie tam vēl sastāvā puiši, kuri nedaudz klasē puišiem no Lakers zaudē… ;)

2:1, mēs kaut ko centāmies izmainīt, bet tas vairāk bija kas līdzīgs avantūrai. Pēc haotiskām darbībām, kad tev pamats zem kājām izsists. Pārrāvumi, zaudēta spēles disciplīna, pazudusī spēles organizācija. Atbildē kinžala dūrienu pretuzbrukumi. Un bravo, Soloha – Rudiks spīdošā stilā glāba mūsu komandu pēc dažiem izgājieniem viens pret vienu. Un tomēr vēl divreiz vārtsargs bija bezspēcīgs. Vēl izgājiens viens pret vienu, sitiens augšējā stūrī – 3:1. Vēl viens spēcīgs sitiens no tuvas pozīcijas – 4:1.

Spēles iznākums jau sen neradīja šaubas. Jo skumjāk bija atcerēties atzīstamo un kopumā līdzvērtīgo futbolu līdz tai bēdīgajai 63. minūtei. Īpaši interesanti mums sanāca otrajā puslaikā. Uzreiz vairākas maiņas atdzīvināja spēli, viesi enerģiski sakustējās, aizsteidzās uzbrukumā, darbojās daudzveidīgi un ar vēlēšanos.

Ļoti patīkami bija vērot, cik drosmīgi un gudri labajā flangā saasināja spēli Roberts Kukulis. 15 gadīgais futbolists izskatījās ļoti aktīvs, gudri sevi piedāvāja, meklēja asus turpinājumus. Ne jau nejauši puisis no galvenā trenera nopelnīja labus vārdus preses konferencē. Jā, Robčiks stipri uztraucās, bet toties ļoti centās, nebaidījās ņemt spēli uz sevi, ciņās un sitās līdz galam. Malacis!

Aktīvi bija arī visi partneri. Spriedze “Metta” soda laukumā bija stipra, likās, ka vārti nekur neizpaliks, vārti obligāti būs. Kādu sitienu 61. minūtē izdarīja Deniss Rakels?! Labs uzbrukums, kvalitatīva sagatavošana, un klasisks Dena šāviens tālajā stūrī. Uhh, garām līdz ar vārtu stabu! Cik žēl. Bet optimismu un cerības moments deva.

Bet pēc tam atnāca 63. minūte.

… Jau pēc spēles Žeņa Miņins ar grūtībām atstāja stadionu. Nomainīja pārtraukumā traumas dēļ, celis atkal “aizvējojās”. Protams, pussargs neslēpa sarūgtinājumu, viņam pavisam nebija līdz tam, lai atcerētos savus šikos vārtus. Tik tiešām – šikos, vārtus – skaistuli! 28. minūte, soda sitiens, un lielisks sitiens – 1:1! Kārtējo reizi Žeņa parādīja, ka soda sitienu izpildē viņam čempionātā līdzvērtīgo neatradīsies daudz. Bravo, malacis!

Vēl svarīgāk, ka šis izsmalcinātais sitiens deva iemeslu visai komandai un līdzjutējiem nopietni pasapņot par pozitīvu rezultātu. Citādi spēles sākums atkal iedzina šoka stāvoklī. Trīs minūtes pagājušas, trīs (!), parasts centrējums no flanga, bumba savākta un trāpīgs sitiens stūrī – 1:0. Nu kas tas tāds?! Atkal uzdāvinājām pretiniekam vārtus. Nav vārdu.

Bet, malači, savācās. Nomierinājās, un spēle aizgāja kopumā līdzīga, uzbrukums tur, uzbrukums te. Ar abpusējām iespējām. Asuma bija maz, bet cīņa par uiniciatīvu bija karsta. Eh, ja tas viss vēl bez dāvanām, viss tas pie 0:0. Beidzot, sākās draudi vārtiem. Lūk, Miņins ieslēdza savu satriecošo kāju, vārtsargs ar lielām grūtībām bumbu atsita. Atbildē jau Soloha efektīgi izvilka sarežģītu bumbu no “devītnieka”. Pēc tam jau Rakels negaidīti sita no soda sitiena – bīstami. Beidzot, gadījās pasakainais soda sitiens Miņina vārdā.

Spēle aizskrēja vēl karstāka! Tur pat kāds no “Metta” efektīgi sita ar galvu – vārtu stabs, bumba atlec, kur bumba?! Rudikam rokās – arī mums reizēm stipri paveicas! Atbildē ne slikts izgājiens, Kristiāna Godiņa sitiens – garām mērķim. Puslaika beigas, un jauns labs Solohas seivs – vārtsargs tika galā ar nepatīkamo sitienu tuvajā stūrī.

Pārtraukums. Cerības. Nervi. Optimistiskas gaidas. Par 63. minūti tad neviens nevarēja iedomāties. Bet tā atnāca…

Nu ko, ko tur vēl piebilst. Nākamajā kārtā, 27. maijā, braucam ciemos uz Tukumu. Tur puiši nepiekāpīgi, strādīgi, dzeloši. Galvenais – kaimiņi tabulā. Viss skaidrs bez liekiem vārdiem.

Čempionāta trešais mēnesis beidzas. Draugi, viesos kādreiz arī vajag vākt punktus…

Optibet Virslīga. 14. kārta

FS Metta – SK Super Nova Salaspils – 4:1 (1:1)

SN: Soloha, Cīrulis, Zelmanis, Jagodinskis (Jaunarājs-Janvāris, 46), Raščevskis, Atars, Godiņš, Ostapenko (Kukulis, 46), Miņins (Laizāns, 46), Rakels, Višņakovs

Vārti SN: 1:1 Miņins (28).

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport Foto – FS Metta

Attachment

52916B02-F77D-423C-9079-EDE433CB03BC EEFC075C-56E1-4840-99A6-38EB795B8FA0