Čempions uzvar pārliecinoši

Pirmdien, 23. maijā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta piecpadsmitās kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda Salaspilī tikās ar klubu RFS. Čempions panāca pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 3:0 (1:0).

Kā jau tika gaidīts, ar pirmajām minūtēm viesi ieguva lielu pārsvaru un sāka plānveidīgu spiedienu uz Kristapa Zommera vārtiem. Saprotams, ka mūsu aizsardzībai bija smagi, bet puiši labi tika galā un pilnībā cienīgi atsita «skolnieku» uzbrukumus. 20. minūtē ar lielisku reakciju spīdēja Zommers: kaut kādā neaptveramā veidā vārtsargs bumbu novirzīja uz stūri. Superseivs. Bet kurš tad varēja paredzēt, ka kā reiz stūra sitiens arī kļūs liktenīgs?..

Centrējums, tornis pēc uzvārda Stuglis uzvarēja gaisu, bet vārtu priekšā laukuma saimnieki pavisam aizmirsa par Rakelu, kurš arī pielika «nūju» – 0:1. Diemžēl, «standarti» pārvērtušies, tēlaini izsakoties, par kaut kādu gigantisku zobenu, kurš sāpīgi dur mūs jau vairākus mačus pēc kārtas. Lūk, arī šodien mēs cietīsim no šāda dūriena vēl arī uz spēles beigām…

Nevar teikt, protams, ka pēc vārtu guvuma spēles raksturs mainījās, bet bija nogriežņi, kad mūsu komanda pietiekoši ilgi kontrolēja bumbu, centās kombinēt. Līdz nopietnam asumam, diemžēl, lietas nenonāca, bet arī brīvi elpot viesiem mēs noteikti neļāvām. Jutās enerģija, mēs centāmies likt pretiniekam iespringt, un arī vispār puiši sitās, kā varēja katrā epizodē – malači. Jau tiešām tas izskatījās daudz labāk, kā «kājāmgājēju izrāde» neveiksmīgajā mačā ar «Spartaku».

Enerģiski laukuma saimnieki sāka arī otro puslaiku. Bet ko padarīsi, ja čempions (teiksim tieši, līdz pārtraukumam kopumā izskatoties pietiekami neizteiksmīgi) arī sāka otro puslaiku enerģiski. Tomēr «skolnieku» ātrumus (kad tie tiešām ir ātrumi) mūsu puišiem izturēt pasmagi. Un lūk, jau izsmalcināts trīspakāpju izgājiens, centrējums un skaists sitiens ar galvu – 0:2.

Sapņot par brīnumiem bija naivi, bet pamest spēlēt, saprotams, neviens no mūsu puišiem nedomāja. Sitās, centās izpildīt treneru prasības, kļūdījās, bet nepadevās. Saprotams, ka aizsargāties nācās daudz, bet rezultāts par lielu nepārvētās ilgi. Reizēm veicās (vienā uzbrukumā bumba divreiz trāpīja pa pārliktni!). Reizēm vārtus neieskaitīja aizmugures dēļ. Bet visbiežāk ļoti kvalitatīvi spēlēja Zommers. Malacis, Kristap! Var iztēloties, cik smagi vārtsargam šādā mačā, vispirms jau psiholoģiski. Bet Zommers cienīgs saņemt augstas atzīmes, un vēl daži viņa superseivi (piemēram, pēc torņa ar uzvārdu Stuglis sitiena un «mazuļa» ar uzvārdu Varslavāns sitiena) – tā vienkārši ir vārtsarga augstākā pilotāža. Labais.

Bet, diemžēl, 89. minūtē laukuma futbolisti nenosargāja savu vārtsargu no trešajiem vārtiem. Atkal «standarts», atkal stūra sitiens… Piespēle, zaudēti dueļi, un sitiens no tuva attāluma – 0:3.

Žēl, protams, ka rezultāts iznākumā kļuva par lielu. Nē, jautājumu nav, čempions, bez šaubām, tādu pārākumu kopumā pilnībā nopelnījis. Bet cita lieta, ka jau pašā mača nobeigumā ielaist nebija pilnīgi obligāti. Bet kaut kur nenostrādājām, kaut kur neizlēcām, kaut kur nenosedzām, un uzreiz sods. Mācības, mācības, mācības.

Otro maču pēc kārtas zaudējam ar vienādu rezultātu. Tomēr šodien «0:3» ļoti atšķiras no tādiem pašiem cipariem iepriekšējā kārtā. Šodien puiši sitās un pārmest viņiem nav ko. Augstāk degunu, puiši! Vēl vairāk kaislības, veselīgas agresijas, azarta un spiediena mums ļoti vajadzēs nākamajā spēlē. Sestdien, 28. maijā, izbraukumā pret «Mettu». Lūk, kur katra spēlētāja patmīlībai jādeg ar īsta ugunskura spēku!

Tad, puiši, spēļu pavasari noslēgsim ar uzvaru. Nu nevar šī pretīgā un vienīgā “nulle” tabulā netracināt. Īstais laiks uzvarēt! Varam, varam, nešaubieties! Varam un ļoti vajag.

Optibet Virslīga. 15. kārta

SK Super Nova Salaspils – RFS – 0:3 (0:1)

SN: Zommers, Semjonovs (Cīrulis, 69), Zelmanis, Jaunarājs-Janvāris (Šakurovs, 64), Skļarenko, Indrāns, Troickis, Sprukulis (Puhovs, 64), Rullis, M. Regža, Miņins (Brics, 72).

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

O. Baibakovs.

Attachment

03B92D40-41BD-4E59-B7C3-DB1EEFBC8E19