Čugunovs – standartu drauds! Izejam pusfinālā!

Trešdien, 19. aprīlī, svarīga spēle gaidīja SK Super Nova (U15). Baltijas līga, atbildes ceturtdaļfināls ar stipro un kodīgo “Zalgiri” Viļņā. Mājās, atgādinām, mūsu puiši uzvarēja 1:0, un tas solīja ļoti nepiekāpīgu cīņu Lietuvas galvaspilsētā. Tā arī sanāca! Saspringtā un rezultatīvā spēlē SK Super Nova uzvarēja ar rezultātu 3:2 (1:1) un iekļuva pusfinālā! Malači, apsveicam!

Par spēles galveno varoni kļuva centra aizsargs Jegors Čugunovs, iesitot divus (!) vārtus no “standarta” stāvokļa. Īsts standartu drauds – bravo, Jegor! Par vēl vienu svarīgu spēles figūru kļuva uzbrucējs Alens Grikovs, kura aktīvā vārti un divas rezultatīvas piespļes. Malacis, Alen!

Rīga viss bija nepiekāpīgi, nesaudzīgi un grūti. Viļņā, nebija šaubu, visam jābūt tāpat. “Žalgiris” ar pirmajām minūtēm spēlēja aktīvi, daudz kustējās un ātri atklāja rezultātu. Labs individuālais darbs flangā, piespēle un sitiens no tuvas pozīcijas – 1:0.

Nepatīkams sākums, mēs izskatījāmies izsisti no sliedēm. Laikus iejaucās trenera Sergeja Podoļako neapturamā enerģija, kurš ar trāpīgiem norādījumiem un pareiziem taktiskiem lēmumiem piespieda komandu pamosties. Viesi pārliecinātāk gāja uz priekšu un diezgan ātri iesita svarīgos atbildes vārtus. Stūra sitiens, Grikovs ar ticamu piespēli, bet Čugunovs skaisti sitot ar galvu – 1:1!

Vārti galīgi nomierināja viesus, kas īpaši acīmredzami izpaudās jau otrajā puslaikā. Mēs uzreiz  iesitām! Un atkal “standarts, soda sitiens. Grikovs neparocīgi pretiniekam uzsita pa vārtiem, vārtsargs ar grūtībām bumbu atsita, bet vanags Čugunovs atkal izrādījās vajadzīgajā vietā – 1:2! Bravo, Jegor – šī aizsarga parādīšanās pretinieka soda laukumā sola ugunsgrēku svašajai aizsardzībai!

“Žalgiris” atradās nokdaunā, bet līda atspēlēties aktīvi – ticību kopējam panākumam kodīgie laukuma saimnieki nezaudēja. Mūsu puiši aizsargājās ļoti centīgi, bet pēdējā robežā pārliecību iemiesoja Nils Balagušs. Vairāki laukuma saimnieku šāvieni bija bīstami, bet mūsu vārtsargs bija vietā.

66. minūtē laukuma saimnieki ieguva tiesības uz bīstamu soda sitienu. Bet izspēlēja bumbu pārsteidzoši neveiksmīgi, kuriozi, vienkārši uzdāvināja viesiem šiku pretuzbrukumu. Mēs to novadījām spīdoši! Pārtveršana, ātra piespēle Ņikitam Ponomarjovam, ass turpinājums uz Lukasu Randu-Dmitrievu. Bet viņš grūtā situācijā sagudroja iedot piespēli – konfeti Grikovam, kurš viegli noslēdza tālo vārtu stabu – 1:3!

Viss izšķirts?! Nē, jauniešiem miera nav nekad! Sergejs Podoļako pastāvīgi atgādināja par uzmanību, koncentrāciju, bet vienā epizodē lieta tomēr nonāca līdz pendelei. Pat divām! Pirmais sitiens no “punkta” – Balagušs spīdoši tika galā, atsita. Bet bum – tiesnesis prasīja atkārtot sitienu. Otrs sitiens no “punkta” – Balagušs arī šajā reizē spīdoši tika galā, atsita. Bet uz atsitienu no vārtu staba pirmais noreaģēja pretinieks – 2:3.

Un lūk, tas jau bija viss. Straujā spēle noslēdzās ar skaistu mūsu komandas uzvaru! Malači! Mēs esam pusfinālā.

Kaujā par finālu SK Super Nova cīnīsies ar pāra “Metta” – “Liepājas FS” uzvarētāju.

Trenera Sergeja Podoļako komentārs:

- Grūta spēle, daudz cīņas un nervu. Bet savādāk pusfinālā arī neizsisties. Puiši, malači, apsveicu visus ar uzvaru. Paldies mūsu līdzjutējiem, viņu atbalsts vienmēr vajadzīgs un svarīgs.

Mēs smagi iegājām spēlē, ielaidām, un te svarīgi bija nesalūzt psiholoģiski. Nedaudz pārkārtojāmies taktiski, centāmies nedot “Žalgirim” plašumu un iespējas ieskrieties. Puiši tika galā, organizēja ļoti svarīgos atbildes vārtus, kurš, domāju, laukuma saimniekiem bija spēcīgs sitiens. Otrajā puslaikā nospēlējām vēl pārliecinātāk, iesitām divus vārtus un, pa lielam, pēc tā nebija šaubu, kurš būs pusfinālā.

Labus vārdus pelnījusi visa komanda, izcelt kādu negribās, bet, protams, gan Grikovs ļoti palīdzēja, gan Randa-Dmitrijevs ļoti gudri tika galā ar grūto uzdevumu, kuru viņam uzstādīja treneri, gan Čugunovs iesita laicīgi un klasiski, gan Balagušs pārliecinoši darbojās vārtos. Vispār, turpināt varu ilgi un par visiem puišiem.

Galvenais, uzvarējām, un tas ir visas komandas nopelns. Tagad gaidām pretinieku pusfinālā un zinām, ka tās būs grūtas spēles, kurās vajadzēs parādīt raksturu un pilnīgu pašatdevi.

#SuperNova #U15 #BYFL #BalticLeague #futbols #apsveicam

Attachment

1DE12EFA-1D9F-4FBB-8D91-6307947DCA13 12935FEF-9F70-4F60-8937-CD6AB537CEB3