Divi “standarti” izšķir mača iznākumu

Svētdien, 22. augustā, SK “Super Nova” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. “Optibet” Nākotnes Līga sestās kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda dzimtajās sienās tikās ar klubu “Alberts”. Diemžēl, mača iznākums nesa stipru vilšanos visiem mūsu komandas līdzjutējiem – ļoti apbēdinošs zaudējums ar rezultātu 1:2 (1:0). SK “Super Nova” bija pelnījusi daudz vairāk, bet divi ielaistie vārti no “standartiem” atnesa trīs punktus viesiem.

Vienīgie vārti laukuma saimnieku labā pussarga Oskara Rubeņa aktīvā, pirmā puslaika vidū klasiski realizējot izgājienu viens pret vienu ar vārtsargu.

Pārtraukums. Visiem SK “Super Nova” līdzjutējiem labs noskaņojums. Laukuma saimnieki uzvar 1:0, rāda simpātisku, uzbrūkošu futbolu un acīmredzami dominē. Pretinieks, piekāpjoties meistarībā, atbild ja nu vienīgi ar nepiekāpību un nesaudzību. SK “Super Nova” vārtsargs Patriks Balodis pirmajās 45 minūtēs spēlē neiesaistījās, aizsargi uzticami un uzmanīgi, pussargi ar Dmitriju Puhovu un Kristianu Sprukuli priekšgalā pilnībā nosedz laukuma vidusdaļu, neļaujot viesiem nopietni pat domāt par uzbrukuma akcijām.

Kopumā, laukuma saimnieki ir izskatās neapšaubāmi saimnieki laukumā notiekošajam. Un izskatās pilnībā pelnīti.

Un iesist mūsu puiši varēja ātri. Jegors Cīrulis flangā kvalitatīvi strādā bumbas atņemšanā, pa flangu raidot izrāvienā Rubeni. Tas, saņemot atbalstu no tribīnēm “Saulīte, skrien! ;) ” – skrien un saasina. Centrējums, Edgars Brics sit ar galvu – pieredzējušais Germans Māliņš glābj. Bet karstumu pie viesu vārtiem var saost viennozīmīgi.

Un vārti drīzumā nobriest. “Saulīte”, kurš Rubenis, lieliski atbruņo aizsargu, izlido sitiena pozīcijā, traucas uz priekšu un skaisti sit augšējā tuvajā stūrī – 1:0! Brīnišķīgs individuālais darbs, labais, Oskar!

Atliek brīnīties, kā rezultāts nepalielinās. Jevgeņijs Miņins, pussargs ar motoriņu, ļoti produktīvi strādājot visas 90 minūtes (bet pēc tam saņemot sarkano kartīti, kaut blakus esošie tā arī nesaprata par ko), ļoti vērtīgs saspēlē. Un arī pats apdraud, draudošs šāviens – nedaudz, bet garām.

SK “Super Nova” aktīvi un propduktīvi presingo, “Alberts” spēlē elementāri smagi elpo, nevar neko organizēt. Pat Dāvis Indrāns, kurš prot izdomāt un atdot, bez bumbas, bet kad ar to – uzreiz tiek nosegts un nav spējīgs izdomāt kaut ko saasinošu.

Puslaika nobeigums paiet laukuma saimnieku šturmējumā. Artjoms Troickis vareni šauj zem pārliktņa – pāri. Bet lūk, Troickis jau vērtīgā saspēlē, bet Bricsa un Rubeņa sitieniem nedaudz pietrūkst precizitātes.

Teicams puslaiks. Jāsaka, viens no labākajiem čempionātā vispār.

Pārtraukumā noticēt, ka SK “Super Nova” varētu zaudēt, bija ārkārtīgi grūti. Tas ir tas pats, kā noticēt, ka vakardienas brīnumainajā “Leģendu Spēlē” skatītāji varētu sajaukt Luišu Figu un, pieņemsim, Juri Laizānu.

Un tomēr, neticamais notika.

Kaut arī otrais puslaiks sākās ar varenu spiedienu uz Māliņa vārtiem. Lūk, Amos Šolanke atrod iespēju sitienam – vārtsargs. Lūk, darba rūķis Sprukulis, izpildot milzīga apjoma melno darbu, laicīgi pieslēdzas uzbrukumam. Skaisti sit “devītniekā” – Māliņš ne jau tāpat vien spēlēja BATE, spīdoši izvelk mirušu bumbu. Drīzumā Miņins iepriecina publiku ar solo numuru, bet noslēgmā veiksme puisim neuzsmaida.

Un te, 70. minūtē, līst auksta duša. “Alberts”, zaudējot, protams, centās biežāk, kā līdz pārtraukumam, meklēt laimi uzbrukumā. Cita lieta, ka gandrīz neko nevarēja atrast. Iespēja bija tikai pie “standarta”, un tas bija acīmredzami no paša sākuma. Un lūk, tas, “standarts”, diemžēl, nostrādā. Centrējums, nesaprašanās soda laukumā, un pretinieks precīzs no tuvas distances – 1:1. Duša auksta, pie tam ne no kā. Brr.

Neapšaubāmi, šie dāvātie vārti pretiniekam paceļ noskaņojumu. Bet, lūk, mūsu puišus, izskatās, galīgi pārsteidz. Pēkšņi parādās nevajadzīga nervozitāte, steiga, bailes pieļaut kļūdu. Pozicionālā māka uzreiz sāk sašķobīties. Uzreiz Indrāns varēja iesist, bet spēcīgs sitiens ar zvanu priecē pārliktni.

Diemžēl, šī epizode – zvaniņš spēles nobeigumā tomēr pārvēršas vārtos. Un atkal “standarts”! Centrējums, daudzums ķermeņu un kāju, bet veiksmīgs, diemžēl, atkal pretinieks – 1:2. Vārti – gandrīz precīza pirmo vārtu kopija. Ļoti apbēdinoši.

Protams, mūsu puiši ļoti cenšas glābt spēli un izraut neizšķirtu. Bet neizdodas, diemžēl. Nokautējošo punktu noslēdošajā šturmēšanā tā arī neizdevās pielikt. Un arī “Alberts” ar zobiem iekodās savā uzvaras rezultātā un nedomāj aizlaist uzvaru. Ciešas, kā var, pākāpj noteikumus, kur var – kopumā, lietu noved līdz uzvarai. Spēlē, kurā arī neizšķirts viesiem būtu jau liels sasniegums.

Protams, ļoti apbēdinošs zaudējums. Patreiz visi sarūgtināti, puiši, saprotama lieta, vīlušies vairāk par visiem. Nekas, puiši! Sakost zobus, aizmirst apbēdinošo neveiksmi un gatavoties nākamajai kaujai. Gatavoties, lai uzvarētu!

OPTIBET NĀKOTNES LĪGA. 6. kārta

SK Super Nova – JDFS Alberts – 1:2 (1:0)

Super Nova: Balodis, Žuravļovs, Šakurovs, Tolstojs, Cīrulis, Sprukulis, Miņins, Puhovs (Kovaļkovs, 68), Rubenis (Semjonovs, 75), Troickis (Vorniku, 83), Brics (Šolanke, 46)

Vārti Super Nova: 1:0 Rubenis (27).

Attachment

SN1new