Dramatiska spēle. Gandrīz uzvarējām «Liepāju», bet…

Svētdien, 11. septembrī, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta divdesmit astotās kārtas ietvaros Aleksandra Koliņko komanda Salaspilī tikās ar klubu «Liepāja». Spēle pārvērtās īstā drāmā: pēdējās sekundēs (!) viesi spēja izglābties un nezaudēja – kaujiniecisks neizšķirts ar rezultātu 2:2  (1:0). Eh, ļoti apbēdinoši tādā veidā zaudēt divus svarīgus punktus, bet ko padarīsi – tāds ir futbols. Jebkurā gadījumā mūsu komanda par klasisku spēli pret vienu no Latvijas grandiem pelnījuši pašu labāko novērtējumu – malači, puiši!

Divi vārti SK Super Nova Salaspils uzbrucēja Marko Regžas aktīvā, kurš atkal aizvadīja brīnišķīgu spēli. Divi «standarti» – divi teicami vārti! Labais, Marko! Tā turēt, mēs visi jau gaidām tavus nākamos precīzos sitienus!

Uh… Līdz pat šim brīdim acu priekšā šī dramatiskā galotne. Mēs uzvaram 2:1, pēdējās sekundes, “Liepāja” saraustīti cenšas paveikt kārtējo brīnumu, cenšas izglābties, kad liekas, ka tas jau nav iespējams. Bet, diemžēl, viesiem izdodās. Pie tam, epizode kaut kāda kurioza, kļūmīga, kaut kāda nelaimīga apstākļu sakritība. Spēle ar roku, Kristians Sprukulis nevar noticēt, visi laukumā satriekti, šoks arī tribīnē. Pendele. Dodo sit, Kristaps Zommers gandrīz paveic brīnumu, un tomēr vārti – 2:2. Brrr…

Un fināla svilpe. Neticami. Tik vajadzīgā uzvara, kuru puiši ar pašaizliedzīgu cīņu noteikti pelnījuši, aizlidoja, izzuda, izkūpēja. Velns parāvis, cik gan sāpīgi! Ļoti žēl.

Iztukšotie puiši devās uz ģērbtuvi. Galvenais treneris Aleksandrs Koliņko teica svarīgus vārdus. Un, protams, visiem bija sāpīgi. Liekas, šo kopējo spēcīgo sarūgtinājumu varēja sataustīt, paņemt rokās. Uz mirkli – klusums, gandrīz tūlīt tas, protams, pārtraukts ar izsaucieniem, vētrainu emociju plūdiem…

Kristians Sprukulis, šis kautrīgais, labsirdīgais un vienkārši labais puisis, aizgāja kaut kur malā, piesēda, nodūra galvu – viņš nekādi nevarēja saprast, kas gan notika. Uz Kiki bija sāpīgi skatīties, puisis drausmīgi pārdzīvoja. Nekas, turies, Kiki! Futbolā viss gadās, šī epizode – tā tāda mūsu kopējā brūce. Degunu augstāk! Tu lieliski atstrādāji visas 90 minūtes un vēl, atdevi visus spēkus, bet tāds nelaimes gadījums – nu tas… Viss sanāks, paliec stiprs un pacietīgs.

Tik ugunīgs noslēgums pilnīgi varēja arī nebūt, tādēļ, ka vēl 83. minūtē laukuma saimnieki bija vadībā ar 2:0. Saprotams, “Liepāja” steidzās un katrā uzbrukumā meklēja savu glābšanās iespēju. Bet neko neatrada, tādēļ, ka mūsu puiši jebkurā laukuma daļā cīnījās, kā lauvas. Bet, protams, tāds uzbrukums un spiediens praktiski ticami noved pie kādas kļūdas, pie kādas aizķeršanās. Tā arī gadījās 84. minūtē, kad mums neizdevās izsist bumbu, bet pēc tam mēs nogulējām tālu uzcēlienu. Jāsaka, arī sitiens Migelam sanāca klasisks – 1:2.

Šie vārti, stariņš cerību, kalpoja par varenu impulsu, favorīts vēl enerģiskāk līdo izglābties. Roberts Saaļnieks izpildīja bīstamu sodu (garām), atkal spiediens, uzbrukums un… Nu un dramatiskā pendele. Uh, smagi kārtējo reizi atcerēties šo neprātīgi neveiksmīgo epizodi…

Vēl drūmāk to atcerēties tādēļ, ka lielāko spēles daļu SK Super Nova Salaspils aivadīja ļoti cienīgi. Uzvaras līmenī. Par fantastisko pašatdevi un pašaizliedzību pat nav ko runāt. Visi sitās tā, ka vienkārši nav vārdu. Gladiatori! Iespaidoja arī tīri spēles rokraksts. Disciplinēti, taktiski stingri, organizēti, saturīgi. Bet tas, starp citu, bija sarežģīts uzdevums, tādēļ, ka kadru problēmu dēļ Aleksandram Koliņko nācās kardināli mainīt shēmu. Un tikai divi (!) treniņi bija treneriem un futbolistiem, lai ar taktiskajām niansēm paspētu kaut kā tikt galā. Bet vai gan spēlē jūs, godātie draugi, redzējāt mūsu puišu nesaskaņu un pajukumu?!

Saprotams, ka bumbu ievērojami vairāk pārvaldīja favorīts. Likme uz pretuzbrukumiem izskatījās pilnībā attaisnojama, un tas pietiekami ātri atnesa augļus. Eduards Višņakovs un Regža ar pirmajām minūtēm nopietni iesprindzināja aizsardzību, un izsekot mūsu uzbrucēju duetam viesi, pēc būtības, tā arī nespēja. Pirmo vārtus kā reiz šie neapturamie puiši arī noorganizēja! Ediks asi centrēja, spēle ar roku – pendele. Regža no “punkta” sita aukstasinīgi – 1:0! Labais, snaiperi!

Puslaiku iznākumā mēs uzvarējām, un tas prasīja milzīgu piepūli. Neiztika, saprotams, bez tradicionāli lieliskajiem Zommera seiviem. Laukuma futbolisti no vārtsarga neatpalika. Pieņemsim, ar dzelzs knaiblēm draudīgajā Dodo ieķērās Roberts Zelmanis (varenu spēli aizvadīja Robčiks – malacis!), ļoti uzmanīgi flangiem sekoja Iļja Semjonovs un Ņikita Skļjarenko, ļoti centīgi puslaiku aizvadīja Toms Šteinbergs centra zonā. Kopumā, otro puslaiku gaidījām ar optimismu, tādēļ, ka pirmās 45 minūtes akrāti parādīja, ka ar ambiciozā favorīta spiedienu mēs tiekam galā visai kvalitatīvi.

Optimismu puslaika debjā palīdzēja saglabāt Zommers, uzvarot duelī ar Lukasu Villelu. Sitiens no tuvuma, bet Zommers līmenī, malacis. Mēs atbildējām ar klasisku izgājienu labajā flangā, kad Semjonovs nospieda pogu “reaktīvais dzinējs”, atrāvās no sedzēja un aizlidoja līdz… sitienam! Iļjuha uzsita pa vārtiem – tas jau notikums, draugi, tas gadās tik reti, kā mūsu izlases dalība EURO! Uh, ja iesistu, tad visas informācijas aģentūras uz planētas paziņotu par to ar atzīmi “Breaking! Attention! Incredible!

Bet iesita mums cits cilvēks. Tas, kurš iesist prot. Kā reiz Semjonovs nopelnīja bīstamu sodu. Kristers Atars izpildija klasisku centrējumu uz tālo stabu, kur Regža apsteidza aizsargu un ar spīdošu dūrienu iegrūda bumbu zem pārliktņa – 2:0! Bravo, Marko! Brilles atkal paspīdēja! Labais!

2:0! Un jāspēlē minūtes divdesmit, mazliet vairāk. Kā mēs turpinājām sisties par šo 2:0, par šiem trīs punktiem?! Caur sāpēm, pateicoties pacietībai un palīdzībai cits citam. Tas pats Žeņa Terzi vienā nesaudzīgā epizodē saņēma ļoti sāpīgu sitienu pa kājām, ar grūtībām pārvietojās, bet cietās, cietās līdz galam. Fināla svilpe tuvojās, uzvara tuvojās, bet…

Bet iznākumā gadījās drausmīgi dramatiska galotne.

Žēl. Ļoti. Bijām ļoti tuvu tam, lai uzvarētu vēl vienu Latvijas klubu – grandu. Bet tā otro reizi mūsu kluba vēsturē atņēmām punktus klubam – grandam. Sasniegums. Bez šaubām. Malači. Tagad svarīgi palikt garā stipriem.

Turpinām skatīties uz priekšu. Turpinām cīnīties. Mēs vēl obligāti uzvarēsim!

Optibet Virslīga. 28. kārta

SK Super Nova Salaspils – FK Liepāja – 2:2 (1:0)

Super Nova: Zommers, Semjonovs, Zelmanis, Skļarenko, Terzi, Rullis (Miņins, 68), Atars, Sprukulis, Šteinbergs, Regža (Čugunovs, 90+1), Višņakovs (Gražis, 85)

Vārti Super Nova: 1:0 Regža (28, no 11.s.s.), 2:0 Regža (70).

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

Attachment

9005EB40-0D32-4B37-B9F4-28D563320672