Drīz Baltijas līgas fināls. Rezultatīvs mēģinājums…

Arvien tuvāk viens no pašiem interesantākajiem rudens mačiem. 30. septembrī Kauņā notiks Baltijas līgas (U15) fināls. Sākums – 12:00. Jau šodien tāds karsts mačs stipri satrauc un intriģē! SK Super Nova (U15) aizraujošajai spēlei tuvojas labā noskaņojumā, Sergeja Podoļako komanda brīnišķīgi saprot fināla svarīgumu un gatavojas parastajā režīmā. Ļoti svarīgi līdz sestdienai saglabāt emocijas un ugunīgo noskaņu.

Iespējams, tieši tādēļ fināla ģenerālmēģinājumā mūsu komanda parādīja diezgan nesakarīgu futbolu Latvijas čempionāta spēlē. Bet arī tā pilnībā pietika pārliecinošai uzvarai (4:0) pār komandu “Valmiera FC/VSS/FK Smiltene”.

Jāsaka, brīvdienas spēles vispār pagāja zem košām SK Super Nova komandu krāsām. Īpaši atceras par mūsu dzeltenzilajām komandām citi dzeltenzilie, no Ventspils. Spriežiet paši. SK Super Nova (U14), Timura Leladzes komanda, viesojās tur un efektīgi iznesa laukuma saimniekus ar rezultātu 3:0! Bumba savos vārtos, bet pēc tam vēl trāpīgie Daniela Zepa un Daniila Rapša šāvieni – sagrāve noformēta, malači!

Tāpat Ventspilī savu spēli aizvadīja SK Super Nova (U16). Arī tur fiksēts liels rezultāts: Andreja Perepļotkina komanda efektīgi sagrāva laukuma saimniekus ar rezultātu 4:0! Mārtiņš Bērziņš pirmais iesāka rezultatīvo lietu, bet pēc tam Alens Grikovs izņēma neredzmu vijoli un nospēlēja virtuozu solo koncertu. Ir hat-trick, bravo, Alen, apsveicam!

Saprotams, ka SK Super Nova (U15) brīnišķīgi piemēri tikai iedvesmoja. Iznākumā vēl viena mūsu komanda sagādāja sagrāvi, pie tam, arī šeit neiztika bez efektīga hat-trick! Solo spēlēja Jegors Olijars, kārtējo reizi spīdot ar bombardiera talantu. Malacis, apsveicam. Te, starp citu, arī līdz pokeram bija pavisam tuvu…

Bet uzvaras vārtus Sergeja Podoļako komanda organizēja bez Olijara, pašā debijā. Jau 4. minūtē Ņikita Ponomarjovs ar klasisku garo piespēli atrada Niku Glindziņu, kurš ar piespēli pagarināja uzbrukumu uz Lukasu Randa-Dmitrijevu. Lukass, strādīgais un enerģiskais puisis, ielidoja soda laukumā un pārliecināti trāpīja apakšējā stūrī – 1:0! Malacis, RD, labu formu uzņēmis, finālā tam obligāti jāizpaužas…

Liels laukuma saimnieku pārsvars iezīmējās ātri, pretiniekam nācās pastāvīgi aizsargāties. Spiedienu mēs izveidojām cītīgi, bet pie tam pārāk aizrāvāmies ar individuālām darbībām. It kā parādot, ka uzvaras rezultāts nekur nepaliks, mēs vienalga obligāti vēl iesitīsim. No tā neveiksmīgas piespēles vienkāršās situācijās, dažās epizodēs kaut kāds akadēmiskums un vaļības. Finālā tādu spēles attieksmi, protams, vajag obligāti izslēgt.

Finālā nedrīkst darboties vienatnē. Finālā vienmēr uzvar tikai Komanda, tikai Viens Vesels.

Un tomēr, pat neparādot ierasto komandas mehānismu, SK Super Nova pārliecināti diktēja spēles noteikumus. Patīkami, ka Sergeja Podoļako komandai tādas nopietnas rezerves. Tas tikai apstiprina, ka visu sezonu komanda strādājusi kvalitatīvi un produktīvi.

Drīzumā nāca otrie vārti, un tie kļuva par Olijara vārtu sajūtas augli. Jegors kā vanags atlidoja pie bumbas, pretinieka neveiksmīgi atsistas, un akurāti izmantoja savu iespēju – 2:0! Otri uzbrucēja vārti sanāca savādāki un vēl skaistāki. Kristaps Rekmanis ar skaistu piespēli izveda Olijaru viens pret vienu. Tālāk jau tehniska lieta, kura Jegoram, bez šaubām, ir – 3:0!

Lūk tā, parādot ne tuvu savu labāko futbolu, SK Super Nova vienalga pārliecinoši līdz pārtraukumam iesita trīs bezatbildes vārtus un noņēma visus jautājumus par mača uzvarētāju. Laba īpašība: prast iesist, kad spēle ne visai padodas.

Otrajā puslaikā vispirms interesēja divi jautājumi: vai Olijaram pakļausies hat-trick (vai vairāk?!) un kā komanda kopumā sevi parādīs, esot ar lielu pārākumu rezultātā? Olijars ar uzdevumu efektīgi tika galā. Hat-trick izdevās! Kārtējais izgājiens viens pret vienu, kārtējais ļoti aukstasinīgais izpildījums – 4:0! Labais, Jegor! Eh, žēl, ka tavs varenais sitiens ar kreiso trāpīja pārliktnī: pokers – tas būtu pavisam skaisti. Bet nekas, nākamajā reizē…

Bet lūk, otrais jautājums, kā saka, atstāja jautājumus. Otrajās 45 minūtēs mēs atļāvām pretiniekam daudz vairāk, kā līdz pārtraukumam. Pat noslēdzās spēle tieši ar bīstamu viesu sitienu: spēcīgi un “devītniekā”, bet Nils Balagušs aizsniedza grūto bumbu un izglāba komandu, malacis. Viesi aktivizējās pavisam ne tādēļ, ka pēkšņi asi pielika un sāka spēlēt citā līmenī. Nē, viņi bija centīgi, bet arī ne vairāk par to. Bet mēs, lūk, brīžiem sev atļāvāmies kaut kādas maz saprotamas apspēles, rādot nevajadzīgas māņu kustības uz līdzenas vietas un ne no kā zaudējot bumbu.

Protams, 30. septembrī tāds “mākslinieciskums” absolūti nepieļaujams. Nav šaubu, ka Sergejs Podoļako uz šīm spēles vaļībām saviem futbolistiem obligāti norādīs un visu izsmeļoši paskaidros un izstāstīs. Galvenais – sadzirdēt treneri un visu ticami laukumā izpildīt.

Kā reiz, lūk, šī SK Super Nova, lūk, šie futbolisti noteikti uz visu spējīgi. Puiši jau ne reizi vien to pierādījuši sezonas laikā. 30. septembrī obligāti pierādīs vēlreiz. Patreiz neviens nezin, kā noslēgsies fināls Kauņā. Bet jau tagad nav ne mazāko šaubu, ka mūsu puiši laukumā atstās visus spēkus. Izdarīs priekš uzvaras visu, ko var. 100 un vairāk procentu.

Ticam mūsu komandai. Puiši, viss izdosies. Turpiniet gatavoties, mierīgi un disciplinēti.

Līdz sestdienai vēl ir laiks…

#SuperNova #U15 #futbols #uzvara #apsveicam

Attachment

477EF98F-0E00-4F3A-9300-C0EE5D9C2C43