Fantastika! Vēsturisks neizšķirts ar Rīgu, favorīts izglābās 90. minūtē

Svētdien, 29. oktobrī, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta trīsdesmit ceturtās kārtas ietvaros Igora Korabļova komanda “Skonto” stadionā tikās ar klubu “Riga” FC. Mūsu komanda aizvadīja fantastisku maču un panāca vēsturisku neizšķirtu ar rezultātu 1:1:(0:1)! Bravo, Komanda, mēs visi draudzīgi noņemam cepures un vētraini aplaudējam!

Satriecoši, mēs bijām ļoti tuvu neticamai uzvarai, galvenais pretendents uz zelta medaļām izglābās tikai 90. minūte, pie tam, izdarīja to, bez šaubām, “ār pūtienu”. SK Super Nova Salaspils sezonas finišā atstāj lielisku iespaidu, un par to gribas pateikties futbolistiem un treneriem. MALAČI!

Vienīgos vārtus mūsu komandas labā iesita pussargs Rostands Ndjiki. Tie ir pirmie kamerūniešu futbolista vārti Latvijas čempionātā – apsveicam, Rostand!

Neticami. Pēc fināla svilpes visi, kam tuva SK Super Nova Salaspils, pārdzīvoja, ka mūsu komanda izlaida… uzvaru! Jā, jā, jūs izlasījāt pareizi. Mēs pārdzīvojam, ka neuzvarējām “Riga” FC Skonto” stadionā, pie tam, spēlē, kur kubs-gigants nebija tiesīgs zaudēt punktus. Prātā var sajukt. Tas tāpat, kā pārdzīvot, ka, uzvelkot sporta tērpu, tu nolēmi izskrieties, bet tā arī nenoķēri gepardu. :)

Bet iemesls pārdzīvojumiem mums bija ļoti liels! 90. minūte, mēs esam vadībā 1:0. Laukuma saimnieki ļoti aktīvi līda uz priekšu, atceroties, visbeidzot, par ātrumu un spiedienu. Spiediens ļoti varens. Bet viesi ar visu tika galā ļoti pārliecināti, gudri, akurāti un pat skaisti. Pašaizliedzība bija ne vienkārši satriecoša, tā bija iedvesmojoša. Un lūk, stūra sitiens, un lūk, centrējums: vārtsargs Vjačeslavs Kudrjavcevs spēlēja izgājienā, bet neaizsniedzās līdz bumbai, tādēļ, ka saņēma no pretinieka atklātu sitienu ar roku pa galvu. Pārkāpums acīmredzams, tas nerada nekādas šaubas, tādu pat Anglijā nosvilpj. Bet ne pie mums. Un bumba iznākumā pēc sekundes nonāca vārtos – 1:1. Uhhh…

Ko tur piebilst… Sanāk, ka klubs-gigants tika sveikā cauri spēlē ar turnīra pēdējo komandu tikai pateicoties atklātai tiesneša kļūdai. Kopumā, starp citu, tiesnešu brigāde nostrādāja pilnībā ne slikti, bet šī epizode sabojāja visu iespaidu. VAR šajā spēlē “bija atvaļinājumā”, tā kā izmainīt nepareizo lēmumu nebija iespējams. Tā “Riga” FC izkarpīja neizšķirtu. Tā “Riga” FC tomēr palika turnīra līderis.

Protams, pēc spēles bija emociju vētra. Kā gan ko tādu lai vēl savādāk pārdzīvotu mūsu vārtsargs?! Slavam padevās absolūti fantastisks mačs, labākais sezonā, un lūk, tādā veidā tomēr palika bez uzvaras. Maigi sakot, ļoti apbēdinoši… Tādas pat sajūtas bija visiem mūsu futbolistiem. Nav pārsteidzoši. Ar šo neizšķirtu mēs sajūsminājām visu Latvijas futbola kopienu. Bet ja būtu uzvarējuši, vienkārši visus šokētu, tas būtu kas līdzīgs vulkāna izvirdumam!

Vispār, tāds neizšķirts priekš SK Super Nova Salaspils arī ir vulkāna izvirdums. Runāt par to, kāda starpība starp klubiem, nav vajadzības. Tēlaini izsakotie, salīdziniet pasaules masu informācijas līdzekļu uzmanību par NBA un, pieņemsim, par mūsu čempionātu. Sajūtiet starpību, tā sacīt. ;) Bet mūsu puiši pierādīja, ka spēlējot no visas sirds, sevi nežēlojot, palīdzot cits citam, var paveikt neiespējamo. Var panākt vēsturisku sasniegumu.

Neizšķirts ar “Riga” FC tieši vēsturisks neizšķirts mūsu klubam. Divu gadu laikā virslīgā mūsu komanda nekad nebija atņemusi punktus trīskārtējam Latvijas čempionam. “Riga” FC bija palikusi vienīgā tāda komanda elitē. Un lūk, tagad šī robeža sasniegta, virslīgā vairs nav komandu, kurām SK Super Nova Salaspils nebūtu atņēmusi punktus!

Bez tam, šo maču, laikam, var droši ierindot otrajā vietā vēsturē starp mūsu labākajiem mačiem elitē. Pirmajā vietā – tur, neapšaubāmi, izcilā uzvara pār RFS pagājušajā gadā. Neizšķirts ar “Riga” FC – tā ir otrā vieta, tas ir vairāk, spožāk un skaļāk, kā uzvara pār čempionu “Valmieru” šā gada aprīlī.

Tādām vēsturiskām spēlēm nepieciešami vairāki obligāti apstākļi. Pirmkārt, ārprātīga vārtsarga iedvesma. Kudrjavcevs mums to dāvāja! Slava veica trīs-četrus pilnīgi spīdošus superseivus, kad laukuma saimnieki sita tiešā tēmējumā gan ar kājām, gan ar galvām. Dzelžainā Kristapa Zommera 2022. gada stilā! Otrkārt, nekur bez veiksmes. Un tā noteikti bija ar mums vairākās karstš epizodēs, kad, piemēram, tas pats Oļgerds Raščevskis efektīgi izsita bumbu no tukšiem vārtiem. Treškārt, vajag ļoti kvalitatīvu, bezierunu trenera plāna izpildījumu. Mūsu spēlētāji ar to tika galā spīdoši. Gaidāmā un loģiskā pretuzbrukumu stāja, kur ļoti svarīga bija piesegšana un abpusēja aizvietošana. Šajā plānā ļoti klasiski darbojās tas pats Kristiāns Sprukulis. Kiki vispār liels malacis, jūtams progress sezonas gaitā, ļoti patīkami par šo kautrīgo, disciplinēto un strādīgo puisi.

Par aizsargiem pat nav ko runāt. Viss četrinieks nospēlēja spīdoši. Tas pats Deniss Pritikovskis nostrādāja teicami: vērtīgi, gudri, savlaicīgi. Likās, pozicionāli viņš šodien darbojās idāli! Savu labāko spēli mūsu komandā parādīja Raivis Skrebels. Bija daudz laba, un kādu šiku vārtu piespēli iedeva aizsargs?! Un tas kā reiz vēl viens svarīgs nosacījums panākumam tādā spēlē – iesisti vārti!

Viesi iesita tos ātri, jau 6. minūtē. Lieliski vārti! Sprukulis izgrauza bumbu laukuma centrā, pāradresēja uz flangu. Skrebels ar caurgājienu un klasisku centrējumu. Rostands ar skaistu sitienu ar galvu; Rostands ar otru skaistu sitienu ar galvu – 0:1! Jā, mēs iesitam “rīdziniekiem” trešajā spēlē pēc kārtas! Jā, pēdējās piecās spēlēs mēs neiesitām tikai vienā spēlē. Kādam tas izskatīsies kā sīkums. Bet īstenībā – tie ir pacietīga darba augļi.

Starp citu, un lūk, par to arī gribās pateikties trenerim Igoram Korabļovam. Viņš, bez šaubām, jau pelnījis pašu labāko vērtējumu par neatlaidīgu darbu. Cik smagi, kad tev nav iespēju, teiksim, aizbraukt uz treniņnometni karstās zemēs pauzē starp kārtām un t.t., par to nespriedīsim… ;) Pēc būtības, tieši šis treneris izspiež patreiz no saviem futbolistiem to maksimumu, kuru viņi spējīgi dot. Igors Korabļovs negaida nesasniedzamo, bet arī neļauj nolaisties zemāk par līmeni, uz kuru puiši spējīgi. Lūk, šīs vienkāršās patiesības mums ļoti pietrūka visu sezonu.

Kārtējo reizi nākas nožēlot, ka čempionāts noslēdzas. Eh, atrullēt spēles filmiņu atpakaļ mēnešus četrus-piecus…

Vēlreiz apsveicam komandu ar neaizmirstamu maču! Pateicamies līdzjutējiem, kuri atnāca uz stadionu un ticēja komandai līdz galam. Mēs runājām, ka prieks būs īpašs, ja SK Super Nova Salaspils paveiks brīnumu un izraus punktus galvenajam pretendemtam uz zelta medaļām. Mēs esam pārliecināti, draugi, ka jūs šo prieku izjutāt pilnā mērā! Tas ir ļoti patīkami – nest jums priecīgas un pozitīvas emocijas.

Ļoti gribās, lai divās pēdējās garās sezonas spēlēs SK Super Nova Salaspils iepriecinātu jūs vēl. Lai notiktu vēl kaut kas fantastisks, kā “Skonto” stadionā. Tomēr tās ir īpašas sajūtas, vai nav tiesa?!

Optibet Virslīga. 34. kārta

Riga FC – SK Super Nova Salaspils – 1:1 (0:1)

SN: Kudrjavcevs, Raščevskis, Enyou, Pritikovskis, Skrebels, Sprukulis (Laizāns, 72), Rostand, Terzi, Miņins, Williams (Patrikejevs, 72), Dani Lual (Višņakovs, 65).

SN vārti: 0:1 Rostand (6).

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

Foto – Zigismunds Zālmanis, Riga FC

Attachment

IMG_6266 IMG_6281