Fināls tuvu. Bet atslābināties nedrīkst!

Ceturtdien, 4. maijā, SK Super Nova (U16) veica svarīgu un varenu soli pretīm Baltijas Līgas finālam. Pirmajā pusfināla spēlē Andreja Perepļotkina komanda viesos tikās ar Lietuvas komandu FA Panevezys-PRSG. Viesi parādīja skaistu uzbrukuma futbolu un brīnišķīgā stilā panāca uzvaru ar lielu rezultātu 4:1 (1:1)! Malači, apsveicam futbolistus un trenerus. Fināls tuvu, bet svarīgi neaizmirst – atslābināties nedrīkst!

Vārtus SK Super Nova labā iesita uzbrucējs Roberts Kukulis (divus!) un pussargi Kristofers Auziņš un Alens Grikovs. Malači, puiši, labs darbs!

Kad fināls pavisam tuvu, tas sola īpašu spriedzi. Ļoti gribās veikt šo soli un iegūt tiesības cīnīties par trofeju. Tu tik ilgi uz to ej, tik daudz spēka un nervu tērē šajā nogurdinošajā ceļā – zaudēt tieši pusfinālā vienmēr šausmīgi apbēdinoši!

Tādēļ uz Panevežiem mūsu puiši atbrauca ar varenu noskaņošanos. Bet arī pretinieks, protams, pavisam nedomāja mūs priecēt ar viesmīlību. Te pati labākā recepte izbojāt pretiniekam noskaņojumu – ātri iesist!

Izdevās. Pašā debijā Kukulis nonāca sitiena pozīcijā un iespēju garām nepalaida – 0:1! Labais, Robčik! Stabils un precīzs. Visu turnīra laiku neapturamais uzbrucējs rausta pretinieku aizsardzību un jau daudziem vārtsargiem-vienaudžiem rādās murgainos sapņos. Tā arī vajag!

Vārti uzstādīja toni. Drīzumā Kukulis un vēl viens gudrs izgudrotājs Grikovs divatā uzkonstruēja skaistu momentu, bet Robčika sitiens vārtu devītniekā sanāca nedaudz neprecīzs. Šajās minūtēs SK Super Nova izskatījās kā ļoti monolīts komandas mehānisms, puiši klasiski noslēdza zonas, pareizi kustējās un kopumā izskatījās pēc komandas, kura laukuma saimniekiem nav pa zobam. Bet jānovērtē arī komandu no Panevēžas: savācās, ieskrējās, atcerējās par uzbrukumu, un vispār puslaika otro pusi aizvadīja asi un turnīra pusfinālista līmenī.

Vairākus bīstamus sitienus pārliecinoši atvairīja Maksims Troickis, bet pirms pašas došanās pārtraukumā mūsu harizmatiskais vārtsargs bija bezspēcīgs. Centrējums no flanga uz centru un neņemams sitiens bez traucējuma – 1:1. Kā šajā momentā neatcerēties, ka minūti pirms tam viesiem bija šiks moments, pretuzbrukums divatā pret vienu, sitiens no tuvuma, un… bumba, diemžēl, tuvējo māju pagalmā…

Pārtraukums, jūtīgs un svarīgs moments. Saņēmām apbēdinošus vārtus uz ģērbtuvēm, 0:2 vietā – 1:1. Svarīgi bija nesalūzt, savākties. Andrejs Perepļotkins atrada pareizos vārdus, un otrajās 45 minūtēs mūsu komanda parādīja īstu futbolu-uguni! Uzbrukumā vienkārši dzirksteles lidoja, kuras stipro pretinieku atklāti šokēja.

Galvenā lāpneša lomā uzstājās Grikovs! Alens šodien bija kaut kāds mini-Mbappe: aizbēga, atdeva, atrada, saasināja un iesita. Labais, Alen! 50. minūtē Grikovs apzaga aizsargu, aizlidoja pa flangu un sita tuvajā stūrī – stūra sitiens. Grikovs padeva, bumba atgriezās, Grikovs atkal asi padeva: aktīvais Kristofers Auziņš atsaucās un precīzi sita – 1:2! Malacis, Kristofer – ļoti produktīvs un kvalitatīvs mačs.

Laukuma saimnieki nonāca nokdaunā, svarīgi bija neļaut viņiem atkal sev noticēt. Un atkal bez Grikova neiztika. Auziņš asi atrada Grikovu soda laukumā, tas uzreiz pagarināja bumbu Kukulim, bet Roberts tādus momentus garām nelaiž – 1:3!

Tikai nedaudz papriecājās, un Grikovs atkal ar klasisku piespēli atrada Kukuli: pret šā dueta straujajām darbībām laukuma saimniekiem argumenti neatradās. Bet šajā reizē Robčiks, skaisti sitot aisarga paēnā, nedaudz kļūdījās. Vieglāk no tā komandai no Paņevežiem, tiesa, nekļuva. Nomocītie laukuma saimnieki tā jau piekusa apturēt šos virpuļus, ka uz līdzenas vietas pieļāva rupju kļūdu un uzdāvināja bumbu Kukulim. Robčiks, labestīgais un smaidīgais puisis, protams, neskopojās un atdeva piespēli-konfekti Grikovam, kurš viegli trāpīja tukšos vārtos – 1:4!

Skaisti! Laukuma saimniekus, starp citu, pilnībā simpātisku un interesantu komandu, šajā momentā gribējās pažēlot. Mūsu puiši uzbrukumā izklaidējās, vienā uzbrukumā veica četrus (!) sitienus pēc kārtas, mums bija jāiesit vēl. No otras puses, 4 – tas arī ir ļoti daudz un efektīgi. Vēlreiz apsveicam, puiši!

Svarīgs solis ceļā uz finālu veikts. Bet tikai viens. Priekšā atbildes spēle Rīgā, kurā viesiem nebūs ko zaudēt. Mums obligāti vajadzēs saglabāt galēju koncentrāciju, būt uzmanīgiem un nekādā gadījumā nedomāt, ka pusfināls – tā jau formalitāte. Pavisam nē. Kauja par finālu turpinās!

Otrā pusfināla spēle SK Super Nova – FA Panevezys-PRSG notiks trešdien, 24. maijā, RTU stadionā. Sākums – 17:30. Aicinām ciemos, draugi, jums izrāde obligāti patiksies. Neaizmirstiet un nepalaidiet garām!

#SuperNova #U16 #BYFL #BalticLeague #futbols #apsveicam

Foto – Jaunimo Futbilas LT

Attachment

99C642A6-B279-4C5C-9695-09554DCFE81B 4CE8BA01-5590-431C-B9F8-48265568E698