Gandrīz atņēmām punktus draudīgajai Riga FC

Svētdien, 17. jūlijā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta divdesmit pirmās kārtas ietvaros Aleksandra Koliņko komanda viesos tikās ar klubu “Riga” FC. Mūsu komanda ļoti cienīgi parādīja sevi spēlē ar draudīgo pretinieku, bet iznākumā piedzīvoja apbēdinošu minimālu zaudējumu ar rezultātu 0:1 (0:0). Neveiksme sarūgtināja, bet tomēr gribas teikt komandai kopumā un katram spēlētājam atsevišķi lielu paldies – tas bija ļoti cienīgi, malači, puiši.

Protams, tas bija ļoti smags un saviļņojošs spēles eksāmens. Pirmo reizi sezonā spēlējām “Skonto” stadionā, kur jaunajiem puišiem nekad nav vienkārši – labākā arēna valstī, tas pats par sevi liek nervozēt. Bez tam, skaidra lieta, ka pretinieks acīmredzami klasi augstāks, un nav svarīgi, kādā sastāvā tas spēlē. Individualitātes tur sapulcinātas spožas.

Mača favorīts visiem bija saprotams, bet bija ļoti svarīgi ieraudzīt un sajust, ka mūsu puiši tiešām gatavi tam, lai darbotos pēc principa “Turnīra situācija tāda, ka mums ar jebkuru pretinieku jācīnās par punktiem”. Pateikt to vienkārši, svarīgi bija to “pateikt” laukumā. Ļoti patīkami, ka “pateikt” mūsu puišiem izdevās: komanda tiešām cīnījās par punktiem, pie tam visas 90 minūtes. Un “Riga” jābūt ļoti apmierinātai, ka ar milzīgu darbu, bet tomēr izplēsa trīs punktus.

Jāsaka, tas bija svarīgs eksāmens arī priekš Aleksandra Koliņko. Pirmajā savā spēlē (pret “Auda”) galvenais treneris tomēr tikai iepazinās ar komandu, tagad jau deva, tā teikt, atbildi pēc pilnas programmas. Un jāatdod cieņa vadītājam: komanda izskatījās klasiski sagatavota, taktiski laukuma saimniekiem ne ar ko nezaudēja, spēles plāns bija akurāti redzams, variācijas bija gan pie 0:0, gan pie 0:1. Kvalitatīvs Aleksandra Koliņko un viņa štāba darbs.

Eh, vēl jau no kopējās bildes izmest šo nelaimīgo soda sitienu 70. minūtē! Centrējums, uz mirkli zaudēta pozīcija, pazaudēts spēlētājs, trāpīgs sitiens ar galvu – 1:0. Šis “standarts” iznākumā arī kļuva viesiem liktenīgs.

Apbēdinoši, tādēļ, ka līdz vārtu zaudējumam SK Super Nova Salaspils bija pelnījusi neizšķirtu rezultātu pilnā mērā. Pelnījusi ar pašaizliedzību, kaisli, cīņas gribu. Par šīs bezbailīgās brigādes vadoni izvirzījās Roberts Zelmanis. Dzelzs Robčiks, jāsaka, aizvadīja savu labāko spēli sezonā. Uzvarēja gandrīz visās divcīņās, paspēja piesegt partnerus, patīrīt, nosegt un sākt uzbrukumus. Laukuma centrā paspēja tikt galā ar vairākiem sedzējiem! Un kādu skaistu epizodi Zelmanis izspēlēja 13. minūtē: pretinieks sita no teicamas pozīcijas, bet aizsargs izmisīgā lēcienā paspēja bloķēt bīstamo šāvienu. Labais, Robčik, malacis! 

Un lieliski, ka ar dzelzs raksturu izrādījās arī visi Roberta partneri. Piemēram, Kristians Sprukulis. Lieliski sitās Kiki! Centās izgrauzt pat pašas bezcerīgākās bumbas. Un sanāca! Patīkami bija redzēt, kā Kiki pastāvīgi centās meklēt saasinātus lēmumus, meklēja piespēli uz priekšu. Malacis.  Žēl, 30. minūtē neiesita. Riča Rullis atdeva ērtu piespēli, attālums kā reiz priekš Sprukuļa, viņa punkts. Bum, eh, vārtsargs izrādījās vietā.

Kas vēl iepriecināja, tad tas, ka komandas darbībās SK Super Nova Salaspils ne ar ko trīskārtējam čempionam nepiekāpās. Gan mobilitāte bija, gan presings, gan bumbu kontrolēja daudz un gudri. Gan uz sitiena pozīciju izlēca, kā, peņemsim, 16. minūtē, kad Rihards Ozoliņš bīstami sita pāri vārtiem. Atkal jau prasmīgi sagatavoto Kiki sitienu var atcerēties.

Bet lūk, “Riga” saturīgas darbības vispār neparādīja. Solistus atrast varēja, bet ansamblis nebija manāms. Pa puslaiku laukuma saimnieki salasīja vien vienu nopietnu momentu, kad viesi nedaudz aizkavējās pozicionāli. Nācās spīdēt ar meistarību Kristapam Zommeram: sitiens ar galvu mērķī, un sajūsminoša vārtsarga reakcija. Lieliska epizode, bravo, Kristap! 

Spīdēja ar meistarību Zommers arī 69. minūtē, kad kāds no “rīdziniekiem” no nekļūdīgas pozīcijas centās trāpīt apakšējā stūrī. Vēl viens spīdošs seivs, un tikai apbēdinoši, ka līdz liktenīgajam soda sitienam atlika vien minūte…

Zaudēja, bet pilnīgi nebija spēles panikas, nesalūza. Pārkārtojās, spēlētāji mainīja pozīcijas, visi sitās par katru bumbu – tiešām pielika daudz pūļu, lai izlīdzinātu rezultātu! 83. minūtē efektīgs sitiens padevās mūsu debitantam Jegoram Smirnovam: spēcīgi, tālajā stūrī – bumba nosvilpa garām vārtu stabam! Žēl. Būtu bijis brīnišķīgi apsveikt strādīgo Jegoru (nospēlēja ļoti vērtīgi, enerģiski, kaislīgi un ar lielu vēlēšanos) ar vārtiem debijas spēlē. Nesanāca. Tādēļ apsveicam tikai ar debiju virslīgā SK Super Nova Salaspils sastāvā! Apsveicam ar debiju arī Aļģirdu Graži un Ņikitu Koliņko – pirmo ar debiju SK Super Nova Salaspils; otro – ar debiju virslīgā!

Atspēlēties neizdevās. Un jauns apbēdinošs zaudējums – spēlē, kurā mēs bijām pelnījuši vairāk. Eh, daudz mums jau tādas spēles sanākušas. Gan ar “Liepāju”, gan ar “Valmieru”, gan ar “Audu”, gan ar “Tukumu”, gan ar “Mettu”… Bet šodien, bez saprotamās vilšanās, jūtams vēl arī zināms optimisms. Tāds, kurš nākamajās spēlēs sola punktus…

Optibet Virslīga. 21. kārta

Riga FC – SK Super Nova Salaspils – 1:0 (0:0)

SN: Zommers, Smirnovs, Semjonovs, Zelmanis, Šteinbergs, Skļarenko, Sprukulis, Rullis (Koliņko, 82), Ozoliņš, Regža, Troickis (Gražis, 56)

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

Foto – Zigismunds Zālmanis, Riga FC

Attachment

50C901F6-74A0-4561-8923-FED29B71541D