Grikovs iesit tieši no stūra sitiena!

Svelme. Saule visu apkārtējo pārvērš peklē. Šajos sūrajos laika apstākļos RTU stadionā tikās SK Super Nova (U16) un Liepājas FS ((U16). Abas komandas iznākumā pelnījušas labus vārdus: tādā laikā uz jūru jāsteidz, bet puiši tomēr visas 90 minūtes centās un sitās līdz galam. Grūtu uzvaru ar rezultātu 2:1 (1:0) panāca Igora Korabļova komanda – apsveicam mūsu puišus!

…Fināla svilpe noskanējusi. Kāds bez spēka nokrita uz zālāja, kāds apsveica partnerus ar uzvaru, kāds devās uz ģērbtuvi sarūgtināts un vīlies. Mūsu komanda sapulcējās uz rezervistu soliņa, trenerim Igoram Korabļovam bija, ko teikt saviem futbolistiem.

Treneris apsveica ar uzvaru, bet pēc tam taisnīgi norādīja uz kļūdām. Runāja ilgi, daudz un ļoti par lietu. “Puiši, gribas vairāk kvalitatīvas darbības laukumā. Kļūdās visi, bet svarīgi savas kļūdas neatkārtot. Pieņemsim, aizsargi. Ja jūs ejat bumbas atņemšanā, tad ejat līdz galam, nevis vienkārši rādāt cīņu. Izdariet secinājumus, domājiet un analizējiet. Nedrīkst apstāties pie sasniegtā. Centieties katrā epizodē kļūt labāki!”

Kritiskas bultas pēc uzvaras – vienmēr svarīgs zvans. Trenerim taisnība, spēles kvalitāti šodien bija grūti nosaukt par augstu. Protams, karstums lika sevi manīt, tomēr vairākas kļūdas arī pie tādiem laika apstākļiem izdarīt pavisam nebija obligāti. Tā kā puiši, uzvara – tas ir ne tikai iemesls priekam, tas ir svarīgs moments analīzei.

Jo viesi pilnībā var sūdzēties par neveikšanos. Pilnībā interesanta komanda. Ar tādu treneri, kā dzelžainais Antons Jemeļins, kurš būdams spēlētājs nemainīgi atdeva laukumā visu, kas bija viņa spēkos, varēja nešaubīties, ka liepājnieki nepārstās sisties. Pie jebkura rezultāta. Bez tam, viesi izrādījās gudri organizēti un protoši darboties daudzveidīgi un asi: pat pārsteidzoši, ka komanda pēdējā vietā un tās aktīvā tik maz punktu.

Redzams, Antonam Jemeļinam vēl stipri jāpastrādā ar saviem spēlētājiem pie uzbrukumu noslēgšanas. Citādi momentu pietika, bet ar pēdējo sitienu visu laiku sanāca kāzuss. Kļūda, kļūda, atkal kļūda, vai arī vārtsargs Norberts Armanovičs glāba.

Laukuma saimniekiem spēles veidošana kā reiz ne pārāk sekmējās, kamēr visus nepārsteidza izgudrotājs Alens Grikovs. Ass uzbrukums, Kristiana Černova izgājiens viens pret vienu, bet vārtsargs viesus glāba, un epizode iznākumā noslēdzās ar stūra sitienu. Un lūk tur Grikovs visus pārsteidza. Skaists sitiens, un vārti pa tiešo no stūra sitiena – 1:0! Malacis! “Sausā lapa” kopējai baudai! Interesanti, jautrais puisis Alens Grikovs kādreiz agrāk ir dzirdējis izteicienu “sausā lapa”?!

Vārti kopējo zīmējumu neizmainīja, viesi uzbruka gan aktīvāk, gan biežāk. Lielais puisis Viktors Jermaks un citi aizsargi darbojās vaiga sviedros, un ne vienmēr veiksmīgi. Bet ar precizitāti pretiniekam, atgādināsim, bija grūtības. Bet lūk, mūsu puiši tuvāk puslaika beigām beidzot sakārtoja uzbrukuma darbības. Reizi aktīvais Jurijs Nasonovs skaisti sita tālajā apakšējā stūrī – nedaudz kļūdījās. Pirms aiziešanas pārtraukumā Jermaks vareni nospēlēja bumbas atņemšanā, nogādāja bumbu Robertam Kukulim. Robčiks skaisti sita stūrī, bet vārtsargs nospēlēja spīdoši, glāba viesus.

Otrais puslaiks sākās ar likumsakarību: liepājnieki bija pelnījuši iesist arī pirmajā puslaikā, bet ātri iesita otrajā – 1:1. Spēle aizgāja abpusēji asa, momenti gadījās gan tur, gan te. Igors Korabļovs meta cīņā vēl “nepārkarsušos saulē” spēlētājus, un šis gajiens izrādījās izšķirošs. Stūra sitiens, ass Maksima Katajeva centrējums, un, rādījās, kāds no viesiem iegrieza bumbu savos vārtos – 2:1! Tiesnešiem, tiesa, vienmēr labāk redzams, viņi noteica, ka vārtus guvis Krists Komorovskis. Patīkami un prieks par pussargu, apsveicam! Gan Maks, gan Krists vien četras minūtes, kā izgāja uz maiņu…

Noturēt uzvaras rezultātu bija sarežģīti. Momenti viesiem atkal bija un ar labu pastāvību. Bet paši viesi nāca laukuma saimniekiem palīgā: vienkāršā situācijā kādam no viņiem neizturēja nervi, noraidījums uz līdzenas vietas. Tas, bez šaubām, ļoti palīdzēja mūsu komandai saglabāt uzvaras rezultātu un galu galā uzvarēt.

Smagi un karsti trīs punkti. Ar uzvaru! Grūtu, bet pamācošu.

P. S.Sausā lapa” – tas… Alen, pēc tam visiem izstāstīsi, kas tas tāds.