Svētdien, 1. oktobrī, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta trīsdesmit pirmās kārtas ietvaros Igora Korabļova komanda Salaspilī tikās ar klubu FS “Jelgava”. Mūsu komanda atkal parādīja labu un uzbrūkošu futbolu, bija ļoti tuvu uzvarai, bet iznākumā mačs noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu – 1:1 (0:0). Pateicamies mūsu komandai par vēl vienu labu spēli un apsveicam Igoru Korabļovu ar veiksmīgu atgriešanos SK Super Nova Salaspils vadītāja lomā!
Vienīgos vārtus SK Super Nova labā iesita nigēriešu pussargs Ahanna Grants Williams. Šie ir pirmie Granta vārti Latvijas čempionātā – apsveicam! Gribas novēlēt futbolistam neapstāties un iesist vēl.
It kā mūsu komanda atkal dāvāja līdzjutējiem pozitīvas emocijas. It kā atkal iesita un ievāca punktus – otro maču pēc kārtas, starp citu! Vai nav brīnišķīgs iemesls priekam?! Tā arī ir. Un tomēr izjūti tagad kaut kādu rūgtu pēcgaršu – ļoti gribējās uzvarēt, un mēs bijām ļoti tuvu trīs punktiem. Žēl, nesanāca.
…Ediks Višņakovs stadionu atstāja drūms, vīlies. Protams, mūsu uzbrucējs ļoti pārdzīvoja. Visu sezonu bumba, kā noburta, negrib lidot vārtos pēc Višņas sitieniem. Nu nekādi! Vienus vārtus turnīrā, Ediks, protams, iesitis, bet diez vai viņš pats par to atcerās. Droši vien daudz biežāk prātā nāk momenti (klasiski momenti!), kad bumba lidoja visur kur, tikai ne mērķī. Kaut kāds nobūrums! Lūk, arī šodien, 88. minūtē, pie rezultāta 1:1. Skasists uzbrukums, Jevgeņijs Terzi aktīvs, tālāk efektīgi pagarināja Oļģerds Raščevskis, atdodot lielisku pēdējo piespēli. Višņakovs tieša trapījuma pozīcijā, sitiens – vārtu stabs! Uhhhhh…
Ja neveicas, tad neveicas līdz galam. Ko tu padarīsi… Paciet, Edik, nekas cits neatliek. Vēl iesitīsi, ticam, finiša taisnē…
Izmantotu uzbrucējs savu momentu, laukuma saimnieki, protams, izrautu uzvaru un izcīnītu trīs punktus. Un tas būtu bijis pelnīti. Tad varētu apsveikt Igoru Korabļovu atgriežoties ar uzvaru. Vispār, arī tagad pieredzējušo speciālistu nepieciešams apsveikt: komanda dzirdēja treneri, parādīja interesantu futbolu, daudz laika pavadīja uzbrukumā, izveidoja daudz vārtu momentus un… Nu ko tad, apmierināsimies ar neizšķirtu.
Protams, pēc veiksmīgā izbraukuma uz Valmieru gribējās turpinājumu. Spēle sākās ar abpusēju kursa maiņu, uzbrukuma dzirkstis bija pie laukuma saimnieku vārtiem, bija pie viesu vārtiem. Bet pakāpeniski iniciatīva pārgāja pie mūsu komandas, bumbu mēs sākām pārvaldīt riktīgi un pārliecināti. Divi bīstami šodien enerģiskā un produktīvā Terzi sitieni piespieda satrūkties, pēc tam Williams efektīgi aizdedza flangā, visbeidzot puslaika beigās Rostands skaisti pagriezienā sita augšējā stūrī. Likās, mēs neiesitām tikai tādēļ, ka puslaiks beidzās.
Domājās, lūk, tagad paies pārtraukums, sāksies otrais puslaiks un mēs noteikti iesitīsim. Jo vairāk, ka pārtraukums pacēla noskaņojumu: patīkami bija vērot, kā treneris Edgars Fjodorovs pasniedz efektīgu un, galvenais, absolūti pelnītu kausu pussargam Kirilam Artjomovam – MVP regulārajā sezonā SK Super Nova-2 sastāvā trešajā līgā! Apsveicam, Kiril, novēlam būt MVP daudz augstākā līmenī! Tā kā emocijas bija labas. Lūk, tagad vēl nedaudz atpūtīsimies un noteikti iesitīsim!
Iesita. Noteikti. Sarežģījums tikai tajā, ka ne mēs, bet mums. Bum. Jau pirmajā uzbrukumā. Epizode kaut kāda nesakarīga sanāca: mūsu lielais cilvēks pēkšņi nokrita gandrīz pie vārtiem, it kā aizķeroties aiz kaut kāda neredzama šķēršļa, bet cits lielais cilvēks, pretinieka uzbrucējs, mierīgi to izmantoja – 0:1. Apbēdinoši.
Bet toties kādu varenu un klasisku nogriezni mūsu komanda aizvadīja uz reiz pēc tā! Tas bija spīdošs un labā nozīmē ārprātīgs uzbrukuma uzrāviens, kuru SK Super Nova Salaspils izpildījumā, teiksim atklāti, varēja redzēt tikpat bieži, kā cunami kaut kur brīnumainajā pilsētā Rojā. Vispār, nereāla bilde.
Bet tā ietvēra sevī neticamo Raivja Skrebeļa neveiksmi no nekļūdīgas pozīcijas. Williamsa vārti! Teicami pastrādāja Rostands, bīstams sitiens stūrī, seivs, un Williams laicīgi atlidoja uz atsisto bumbu – 1:1! Gandrīz uzreiz pārsteidzoša neveiksme tam pašam Williamsam, kad Ivana Patrikejeva piespēle izveda pussargu uz otrajiem vārtiem. Bet sitiens sanāca kā regbijā. 60. minūtē veiksme novērsās no Terzi, kuru aizmirsa pie tālā vārtu staba – vārtsargs liedza Žeņam pelnītu vārtu guvumu.
Likās, ka viesi atcerējās par bumbu (pirmo reizi pēc saviem gūtajiem vārtiem) tikai 66. minūtē. Tiesa, atcerējās tā, ka mēs visi atkal gandrīz skaļi noelsāmies! Viens lielais cilvēks pozicionāli aizmirsa, kas tas tāds – ieņemt pareizu pozīciju. Cits lielais cilvēks, viesu uzbrucējs, aizmirsa iesist, kad viņam uzdāvināja šiku izgājienu viens pret vienu. Aizmirsa mums par laimi.
Izsprukām, un mēs aizgājām organizēt izšķirošo šturmēšanu. Pareizāk – aizskrējām. Aktīvi, gudri kombinējot, ar labu kustību. Bumbu zaudējot uzreiz uzspiedām un atgriezām to sev. Ne nejauši, starp citu, mūsu pārsvars bumbas pārvaldīšanā iznākumā sanāca milzīgs. Pietrūka tikai galvenā – otro vārtu.
To, diemžēl, tā arī nebija. Apbēdinoši, bet tas mūs vajadzētu labā nozōmē saniknot. Uz nākamo kārtu. 8. oktobrī dodamies ciemos pie “Mettas”. Principiāla sāncensība. Tur nav pat ko runāt. Mēs pēdējās kārtās rādām kvalitatīvu futbolu, maz ielaižam, esitam un beidzot sākam vākt punktus. Nākamajā spēlē tam jāturpinās!
Ļoti gribas pierādīt, ka uzvarēt SK Super Nova Salaspils tiešām prot. Nākamā spēle – svarīga un labākā iespēja tam. Varam!
Optibet Virslīga. 31. kārta
SK Super Nova Salaspils – FS Jelgava – 1:1 (0:0)
SN: Kudrjavcevs, Enyou, Pritikovskis, Skrebels, Ostapenko, Sprukulis, Rostand (Višņakovs, 73), Miņins, Terzi, Williams (Dani Lual, 73), Patrikejevs (Raščevskis, 61)
SN vārti: 1:1 Williams (54).
#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport Foto – Oļegs Baibakovs.