Igors Korabļovs: Spēlētājiem jāmācās būt kritiskiem pret sevi

Mēs turpinām apkopot aizvadītās sezonas iznākumu. Šodien komentāru par sezonas iznākumu deva pieredzējušais treneris Igors Korabļovs, SK Super Nova (U16).

SK Super Nova (U16, Elites grupa). Treneris Igors Korabļovs: “Spēlētājiem jāmācās būt kritiskiem pret sevi

 – Kopumā, sezona sanāca neviennozīmīga. Bija uzstādīts uzdevums tikt labāko četriniekā pēc pirmā apļa  spēlēm, kurās piedalījās 8 Latvijas labākās komandas. Mēs gribējām spēlēt labāko četriniekā un cīnīties par medaļām. Svarīgi bija līmenī sacensties ar citām akadēmijām un iegūt nenovērtējamu spēļu pieredzi.

Diemžēl, uzdevums netika izpildīts. Mūsu komanda cīnījās par 5-8 vietu. Iznākumā finišējām septītie, neparādot savas maksimālās spējas. Domāju, spēlētājiem jāprot uz sevi skatīties kritiski. Iemesli vairāki: konkurences neesamība; komunikācijas trūkums laukumā; psiholoģisks moments (treniņā izpildām tehniskus elementus, spēlē – neizdodas); trūkst veselīgas sportiskas nekaunības un vēlēšanās uzvarēt. Mēs uzvarējām tādas spēcīgas komandas, kā “Daugavpils”, “Metta”, “Riga” un rādījām kvalitatīvu futbolu, bet tai pat laikā ar mazāk spēcīgiem pretiniekiem brīžiem spēlējām neveiksmīgi.

Vēl viens svarīgs uzdevums bija gatavot spēlētājus Latvijas izlasei (U17), kura šajā gadā spēlēja veiksmīgi un kvalificējās Elites raundam. No SK Super Nova uz izlasi bija izsaukts Kristiāns Černovs, kurš atlasē spēlēja pret Vācijas izlasi.

Principiāls jautājums – kopīgs treniņu process spēlētājiem (U16) un mūsu virslīgas komandai. Acīmredzami, ka jaunajiem futbolistiem – tā ir milzīga pieredze un skola. Puiši saprata, kas tas tāds – virslīga. Tas ir labākais veids sajust, uz ko vajag tiekties, lai drīzumā stabili spēlētu augstā līmenī. Priecājos, ka mūsu Akadēmijas spēlētāji (Kukulis, Černovs) debitēja virslīgā, bet vārtsargs Troickis bija pieteikumā uz vairākām spēlem. Tas ir brīnišķīgs piemērs tam, ka katram mūsu Akadēmijas spēlētājam pie pienācīgas attieksmes un smaga darba ir iespēja iekļūt un pierādīt sevi galvenajā komandā.

Nākamai sezonai jātzīmē  svarīgs moments – SK Super Nova un FC Academ apvienošanos. Nākamajā gadā mēs piedalīsimies kā viena  komanda U17 Elites grupā. Nešaubos, ka ar jaunu spēlētāju atnākšanu parādīsies konkurence, puiši pieaugs, kļūs pieredzējušāki un sapratīs, ko viņi vēlas sasniegt futbolā. Durvis uz pieaugušo komandu visiem atvērtas! Pats galvenais  daudz strādāt, lai sasniegtu šo mērķi (gan laukumā, gan ārpus tā) un ticēt saviem spēkiem.

Protams, jebkurš sportists jebkurās sacensībās grib tikt pēc iespējas augstāk. Bet jebkurš treneris grib, lai katrs viņa audzēknis progresētu un panāktu augstus rezultātus. Mans komentārs par šo sezonu ir  diezgan kritisks, tādēļ, ka gribu, lai SK Super Nova uzvarētu un izaudzinātu jaunus talantus Latvijas futbolam!

Pateicos visiem par sezonu, atsevišķs paldies vecākiem par atbalstu, kā priecīgos brīžos, tā arī ne labākajās dienās. Skatāmies draugi, nākotnē ar cerību un optimismu!

Aicinam 2006.gadā dzimušos zēnus pievienoties SK Super Nova Academ U17 komandai un 2023.gada sezonā startēt Latvijas čempionātā U17 Elites grupā. 

#SuperNova #U16 #futbols