Jauns ieraksts kluba vēsturē: pirmais neizšķirts viesos!

Pirmdien, 11. aprīlī, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta piektās kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda viesos tikās ar klubu “Spartaks” (Jūrmala). Saspringtā spēle noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu – 0:0. Kārtējais vēsturiskais moments mūsu klubam: virslīgā pirmais neizšķirts mačā viesos! Malači!

Mačs bija svarīgs un sarežģīts. Psiholoģiski pirmām kārtām. Pēc sarūgtinošās neveiksmes iepriekšējā kārtā mūsu komandai šodien bija ļoti vajadzīgas labas emocijas. Vajadzēja izturēt cīņu, parādīt raksturu un nezaudēt pirmām kārtām pašiem sev. Pierādīt, ka arī elitē komanda var tikt galā vareniem psiholoģiskiem sitieniem, kā ar nepelnīto zaudējumu no “Tukuma”. Un puiši tika galā, šī Komanda sitas un cīnās! Tas ir lieliski.

Protams, spēle nebija vienkārša. Pretinieks pēc zaudējumu sērijas startā ļoti gribēja uzvarēt, iegūt punktus. Izpildītāju “Spartakam” priekš tā pietiekoši. Tas pats Oļegs Laizāns brīnišķigs, jebkura viņa darbība – tā ir darbība no tiešām lielā futbola. Un leģionāri, kā vienmēr, Jūrmalas klubam interesanti. Pieļausim, viens nenogurdināms mazulis pa flangiem lidoja, kā auto sacīkšu bolīds pa trasi. Nomocīja viņš dzelzs Iļju Semjonovu, jādomā, stipri. Labu atpūtu, Iļja! ;)

Kā reiz svarīgi bija neļaut laukuma saimniekiem ieskrieties, un tādēļ mūsu treneru štābs nostrādāja nevainojami. Piesātināta pussargu līnija – spēles plāns izvēlēts ticami. Un izpildīja to mūsu spēlētāji labā līmenī – no tā arī visai kvalitatīvs pirmais puslaiks.

“Spartakam” šajās 45 minūtēs, protams, bija vairāki bīstami momenti (par laimi, nerealizēti), bet kopumā kā reiz SK Super Nova Salaspils spēles plānā izskatījās saturīgāk un sabalensātāk. Iespaidīgi izskatījās presings, kustība kopumā – iespēju vienkāršiem lēmumiem bez pretspēles laukuma saimniekiem izrādījās minimālas. Interesanti mēs izskatījāmies uzbrukumā. Pēc jau labas tradīcijas Misters Zibens Vladimirs Stepanovs bez noguruma vija savu uzbrukuma virteni, piespiežot sedzējus atrasties pastāvīgā sasprindzinājumā. Aktīvi bija Jevgēņijs Miņins, Ričards Rullis, ķērās aiz bumbas Vugars Askerovs, gatavs bija jebkurā momentā “ieslēgt” ko asu Marko Regža.

23 minūtē pēc efektīgas kombinācijas varējām atklāt rezultātu, bet Rullis apbēdinoši kļūdījās. 37 minūtē garām mērķim sita arī Regža, kaut gan pozīcija bija vienreizēja. Veiksmi mums noslēdzošajā stadijā mazliet mazliet vairāk! Beidzot, pirms iešanas pārtraukumā Marko gandrīz pie tālā staba noslēdza, sitienam ar galvu pietrūka spēka.

Atzīstams nogrieznis, un ļoti gribējās turpinājumu. Bet otrais puslaiks sākās ar varenu laukuma saimnieku spiedienu, un viesi it kā pavisam to nebija gaidījuši. Mēs atklāti sākām nervozēt. Parādījās nepiespiests brāķis piespēlēs, sākām nepaspēt aiz saviem pretspēlētājiem, bumba pie mums gandrīz pavisam neturējās. Draudi Kristapa Zommera vārtiem radās pietiekami bieži, un labi, ka ar precizitāti un aukstasinību pretinieks palielīties pavisam nevarēja. Nu un, saprotams, Zommers bija uzticams un uzmanīgs.

Bija acīmredzams, ka ilgi tā turēties mums būs grūti. Bija nepieciešams obligāti atvirzīt spēli no saviem vārtiem, bija nepieciešams pašiem uzbrukt un radīt spiedienu. Un puiši lieli malači, spiedienu pacietīgi izturēja, pašaizliedzīgi sitās par katru laukuma metru un iznākumā pārlauza mača gaitu.

Puslaika otro pusi aizvadīja ievērojami spēcīgāk, apdraudēja, uzbruka. Askerovs (pēc klasiska Marko darba saspēlē) centās raidīt bumbu tuvajā apakšējā stūrī – vārtsargs tika galā. Pēc tam “standartā” pretinieku aizsardzību nobiedēja Roberts Zelmanis – pāri vārtiem. Pēc tam Miņina aktivitāte noveda līdz iespējai Stjopu – pussarga sitiens spieda vārtsargu panervozēt. Kopumā, iespējas mums bija, iespējas mēs gudri izveidojām. Bet lūk, noslēgums pagaidām nekādi nepadodas. Sen neiesitam, teiksim tieši! Pietrūkst kaut kāda mazumiņa, kaut kāda graujoša rezultatīva triepiena.

Jā jau, smaga tā lieta – iesisti vārti… Bet nekas, nevar jau kas tāds turpināties bezgalīgi. Vajag arī turpmāk pacietīgi, akurāti meklēt savu iespēju uzbrukumā, izveidot, radīt, un tad ielidos, obligāti. Nu vienkārši nevar būt savādāk, mūsu puiši šos vārtus, daudz mokošos vārtus, noteikti pelnījuši! Pacietību, draugi…

Iznākumā jau – bezvārtu neizšķirts. Vēl viens ļoti svarīgs viens punkts turnīra tabulā! Tā, pa mazumiņam, arī virzāmies uz ko lielāku. Katram tādam mazumiņam ir milzīga nozīme, katrs – ļoti svarīgs. Tas dod jaunus spēkus, pārliecību un izturību. Kā reiz šīs visas kvalitātes mums ļoti vajadzēs jau piektdien, 15. aprīlī, spēlē pret draudīgo čempionu. Pacīnīsimies!..