Kauliņš iepriecināja vecmāmiņu, malacis

Sestdien, 11. jūnijā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo kontroles spēli. Rīgā mūsu komanda tikās ar klubu “Hegellman” (Kauņa), kurš cīnās par čempionu titulu Lietuvas čempionātā. Viesi apstiprināja savu augsto klasi un pārliecinoši uzvarēja ar rezultātu 5:2 (3:1). No laukuma saimniekiem šis sparings droši vien visvairāk paliks atmiņā Ričardam Kauliņam: 19 gadīgais uzbrūkošais pussargs iesita divus vārtus. Labais, Riča, apsveicam!

Kā reiz Ričarda vārti arī kļuva par mūsu komandas patīkamāko momentu. Par pārējo īpaši pastāstīt arī nav ko, pat neskatoties uz to, ka summā tika iesisti uzreiz septiņi vārti. Tādēļ, ka viesu pārākums bija neapšaubāms – lietuviešu komandas uzvara bija pilnībā pelnīta.

Nu bet Riča – liels malacis! Pirmām kārtām tādēļ, ka nekautrējās saasināt, centās pie pirmās iespējas sist pa vārtiem. Kaut arī pat fiziski tas nebija vienkārši: uz vareno un gabarīto aizsargu fona mūsu miniatūrais pussargs brīžiem izskatījās kā kuteris uz kruīza lainera fona. Bet Riča vienalga līda, meklēja savu iespēju, un tika atalgots – divi vārti!

Pirmie vārti, tiesa, sanāca nedaudz “saķēpāti”. Nē, pats Kauliņš pirmā puslaika nobeigumā visu izdarīja teicami un pareizi. Saņēma piespēli no Žeņas Miņina, rāvās pa flangu, sita pa vārtiem, un tur sitienam palīdzēja rikošets – 1:2! Droši vien, var runāt par golu savos vārtos, bet mēs to nedarīsim: lai Riča priecājās!

Toties otros vārtus noteikti iesita “īstais” Kauliņš, nekādu rikošetu palīgos nebija. Par palīgu epizodē uzstājās Jegors Cīrulis, laicīgi atdodot Ričam ērtu piespēli. Sitiens no vidējas distances vārtsargam iespējas neatstāja – 2:5!

Vēlreiz gribas teikt: malacis, Riča! Protams, ne tuvu ne viss puisim sanāca (varēja, jāsaka, arī hat – trick nosvinēt), priekšā ļoti daudz darba taktiskā plānā, priekšā ļoti daudz darba, kurš saistīts ar pareizu pozīcijas izvēli un cīņu bumbas atņemšanā. Te vēl ko pielikt un pielikt. Bet svarīgi, ka puisis nebīstas darboties asi, meklē uzbrukuma variantus.

Nu bet vispār pats galvenais un patīkamākais: Ričards ar savu rezultatīvo spēli ļoti iepriecināja savus tuvākos, vecmāmiņu un tēvu, kuri bija tribīnēs. Īpaši iepriecinoši, ka Ričarda vārti nesa labas emocijas viņa vecmāmiņai Helēnai. Lūk, kam noteikti gribas aplaudēt atsevišķi. Tagad, Riča, nedrīkst apstāties – iepriecini savējos arī turpmāk!

Citu pozitīvu momentu mums, diemžēl, šajā spēlē vairāk neatradās. Drīzāk, otrādi. Spēles sākumā gadījās ļoti nepatīkama epizode, kad spēlētājs, kurš mūsu klubā iziet pārbaudi, cīņā par augstu bumbu dabūja traumu. Ļoti ceram un ticam, ka vīrišķīgais puisis pēc iespējas ātrāk izveseļosies – novēlam stipru veselību un atgriešanos laukumā, turies!

Spēles plānā jau “Hegellman” pasniedza klasiska un nopietna futbola mācībstundu. Ar pirmajām minūtēm komanda no Kauņas, kuras sastāvā “pamatā” izgāja ļoti daudz interesantu leģionāru, ieguva pārākumu, kurš brīžiem bija nospiedošs. Mūsu puišiem nebija vienkārši: viņi sitās, centās, bet piekāpās praktiski visā. Lieliska kustība un gudra tās izmantošana – ko tādu reti var redzēt pat mūsu vietējo grandu izpildījumā. Tā kā “Hegellman” (nosaukums pilnībā vietā, teiksim, Bundeslīgā, vai ne tā? ;) arī mūsu čempionātā cīnītos par godalgotām vietām.

Vārtu stabs, ātri vārti, vairāki asi uzbrukumi jau pašā debijā. Momenti, momenti, pēc tam otrie vārti… Pats jocīgākais, ka komandas pārtraukumā varēja aiziet pie līdzīga rezultāta. Ja pret savām retajām iespējām laukuma saimnieki attiektos daudz saudzīgāk. Bet, piemēram, Marko Regžam kaut kā novirzījies tēmeklis. Iespējas teicamās, simtprocentīgās, vārtu rāmī uzbrucējs trāpa, bet sitieni vienalga vārtsargam nekļūst par mīklu un draudu. Acīmredzami, tas ir psiholoģijas jautājums. Redzams, Marko pārāk pārdzīvo par vārtu sausumu, bet tas vienmēr atstāj iespaidu uz pārliecību. Viss būs kārtībā, Marko – galvenais, bez šaubām un pārdzīvojumiem. Nepieciešams nomest spriedzes valgus, un viss sakārtosies.

Otrajā puslaikā spēles bilde, pa lielam, neizmainījās. Viesi daudz kombinēja, skaisti, daudveidīgi un plaši, mēģināja dažādus taktiskos variantus, veica daudz maiņu. Mūsu puiši tam vīrišķīgi stājās pretim un, kā saka, pilnā mērā uz sevis izjuta, kas tas tāds – nopietna līmeņa futbols. Protams, smagi – kuram gribas ielaist piecus?! Bet jāprot paciest un virzīties tālāk. Vajag ātrāk aizmirst par šo rezultātu un nomest no sevis slogu, vispirms psiholoģisko.

Tādēļ, ka jau pavisam drīz atgriešanās čempionātā. Pēc nedēļas tikšanās ar līderi…

Kontroles spēle

SK Super Nova Salaspils – FC Hegellman – 2:5 (1:3)

Super Nova Salaspils: Zommers, Skļarenko, Jaunarājs-Janvāris, Zelmanis, Sprukulis, Rullis, Puhovs, Kauliņš, Miņins, M. Regža un viens futbolists, kurš iziet pārbaudi.

Uz maiņu izgāja: Balodis, Šakurovs, Cīrulis, Brics, Šteinbergs, Čugunovs.

Super Nova Salaspils vārtu guvēji: 1:2 Kauliņš  (45), 2:5 Kauliņš  (81).

#SuperNova #Salaspils #Kontrolesspēle #futbols #WinWinsport
Foto – FC Hegellman

Attachment