Kovaļkovam pokers, Super Nova grauj ar 8:0!

Svētdien, 5. septembrī, SK “Super Nova” futbolisti aizvadīja kārtējo “Optibet” Nākotnes Līga maču. Čempionāta astotās kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda dzimtajās sienās tikās ar klubu “Smiltene/BJSS”. Spēle pārvērtās īstos uzbrukuma svētkos: laukuma saimnieki sagrāva pretinieku ar rezultātu 8:0 (4:0)! Mūsu līdzjutējiem uzreiz ir vairāki iemesli priekam. Pirmkārt, tā ir pati lielākā uzvara šajā sezonā. Otrkārt, SK “Super Nova” pirmo reizi sezonā saglabāja savus vārtus neskartus. Treškārt, šāds liels panākums ļāva mūsu komandai ievērojami uzlabot vārtu starpību. Un, beidzot, lielisku individuālo izrādi sniedza neapturamais Igors Kovaļkovs: pussargs nosvinēja pokeru! Spēles vakars, kopumā, dāvāja visiem tikai pozitīvas emocijas, un tas ir labi. Tagad ļoti svarīgi saglabāt tādu pozitīvu un uzvarošu noskaņojumu uz svarīgo un sarežģīto spēli nākamajā svētdienā, 12. septembrī, pret stipro “Tukumu”.

Nenomierināmais tehniķis – izdomātājs Igors Kovaļkovs iesita 4 (!), pietam jebkurai gaumei. Iesita arī Artjoms Troickis, Amoss Šolanke, Kristians Sprukulis un Ričards Jirgensons. Varena uzbrukuma zalve, un ļoti patīkami, ka vārtus iesita uzreiz pieci futbolisti. Kad briesmas var gaidīt no jebkura, tas vienmēr ir ļoti lieliski, un, tātad, uzbrukuma mahānisms kopumā darbojas pareizi un produktīvi. Tā turēt!

Spēli aprakstīt īpašas nozīmes nav. Laukuma saimnieki bija stiprāki visos komponentos, acīmredzami dominēja visas 90 minūtes un varēja iesist vairāk. Strādīgie puiši no “Smiltenes” darīja visu, kas bija viņu spēkos, bet šo spēku bija acīmredzami nepietiekami. Viesi pakļuva zem uzbrukuma preses, un atliek tikai just viņiem līdzi un novēlēt psiholoģiski atkopties no šāda vārtu cunami.

Viss sākās ātri. Kovaļkovs, protams, izrādījās pats populārākais cilvēks šajā vakarā, bet uzvaras vārtus iesita tomēr ne viņš. Jau 10. minūtē Kristians Sprukulis iedeva izsmalcinātu piespēli Artjomam Troickim, kurš kā viesulis aiztraucās pa flangu un ar neatvairāmu sitienu raidīja bumbu zem pārliktņa – 1:0! Labais, Artjom, skaisti vārti. Neapstājies.

Vēl vien 4 minūtes, un avanscēnā pirmo reizi iznāca Kovaļkovs. Uzbrukums bija efektīgs, labi sagatavots. Tur gan Roberts Zelmenis gudri sāka, gan Sprukulis klasiski pastrādāja flangā, gan Jānis Krautmanis bija labs izspēlē. Nu un noslēgumā dzirksteļojošā Kovaļkova kreisā – 2:0!

Pēc tam nostrādāja “standarts”. Stūra sitiens, ko ar neatlaidību panāca Dmitrijs Puhovs. Centrējums, cīņa, un Amoss Šolanke pats veiksmīgākais noslēgumā – 3:0! Mīl, Amoss, stūra sitienus – jau otrie pēc kārtas “standarta” vārti. Labais, Amoss!

Noslēdza vārtu ūdenskritumu pirmajā puslaikā Sprukulis, pastrādājot šodien tradicionāli ļoti vērtīgi. Spēlēs vijoli Kristians noteikti “stiept” prot! Epizodē pats Kristians sākumā lieliski pastrādāja laukuma centrā, Kovaļkovs un Troickis asi paturpināja, Sprukulis izgājienu atbalstīja un sita precīzi – 4:0! Labais, Kristian, noteikti pelnījis precīzu sitienu!

Nu bet pēc pārtraukuma pilnā mērā nāca neapturamā Kovaļkova laiks. Puisis spīdēja. Puslaiks tikai sākās, centrējums no flanga, un Kovaļkovs spīdoši ieripina bumbu stūrī – 5:0! Sveiks, dubli! Paiet vēl laiks, un Kovaļkovs spīdoši noslēdza izgājienu ar Krautmaņa un Šolankes dalību: izmeklēts sitiens “devītniekā”, izņem – 6:0! Skaisti, un sveiks heat – trick! Lai Igors nedaudz atvilktu elpu un atcerētos, ka līdz pokeram pavisam tuvu, nākamos vārtus iesita Ričards Jirgensons. Un arī labi un kvalitatīvi vārti: ātrs uzbrukums, Edgars Brics ar atzīstamu piespēli, un Jirgensons gudri iespēju izmantoja – 7:0! Labais, Ričard, tā turēt!

Bet punktu uzbrukuma viesulī bija jāpieliek Kovaļkovam. Visi gaidīja pokeru, un Igors labvēlīgās publikas gaidas nepiemānīja. 85. minūtē pokers vārdā Kovaļkovs radās pēc kārtējā stūra sitiena un mierīga sitiena no gaisa – 8:0! Bravo, Igor! Pokers jebkurā spēlē aqr jebkuru pretinieku – tas iespaido. Līdra gods snaiperu sacensībā kā patīkama dāvana šajā pussargam neaizmirstamajā vakarā.

8 – tas, protams, vareni. Bet arī “0” aizsardzībā – tas ļoti pozitīvs un svarīgs moments. Vēl jo vairāk, pirmo reizi sezonā. Tas apstiprina, ka komandas spēles mehānisms kļūst arvien kvalitatīvāks un saliedētāks, kur liels treneru nopelns. Un futbolistu, saprotams. Malači. Pat pavisam jaunais, 16 gadīgais, Dāvis Veisbuks vārtos paspēja debitēt un izdarīja to uzticami un pārliecināti, malacis.

Laba uzvara. Bet tagad pats svarīgākais – kvalitatīvs turpinājums. Ar “Tukumu”.

OPTIBET NĀKOTNES LĪGA. 8. kārta

SK Super Nova – Smiltene/BJSS – 8:0 (4:0)

Super Nova: Balodis (Veisbuks, 46), Zelmanis, Krautmanis, Semjonovs (Žuravļovs, 46), Šakurovs, Cīrulis (Kaikins, 67), Sprukulis, Puhovs, Kovaļkovs, Troickis (Brics, 46), Šolanke (Jirgensons, 67)

Vārti: 1:0 Troickis (10), 2:0 Kovaļkovs (14), 3:0 Šolanke (26), 4:0 Sprukulis (37), 5:0 Kovaļkovs (47), 6:0 Kovaļkovs (64), 7:0 Jirgensons (81), 8:0 Kovaļkovs (85).

Attachment

51410468227_247f257a71_c