Kukulis atkal neapturams. Pusfināls tuvojas…

Otrdien, 4. aprīlī, sākās pašas interesantākās Baltijas līgas spēles. Pienācis laiks play-off! Pirmajā ceturtdaļfināla spēlē SK Super Nova (U16) Viļņā tikās ar klubu “Žalgiris”. Spēle paredzami sanāca ļoti nepiekāpīga un saspringta un noslēdzās ar skaistu Andreja Perepļotkina komandas uzvaru ar rezultātu 2:1 (0:0)! Malači!

Apsveicam mūsu komandu: pusfināls kļuvis tuvāks. Bet ļoti svarīgi neaizmirst: cīņa pavisam nav beigusies, viss vēl turpinās un atslābināties nepieļaujami!

Lietuvas galvaspilsētā par galveno darbojošos spēles personu kļuva neapturamais uzbrucējs Roberts Kukulis – divi vārti! Malacis, Robčik, tāturēt!

Pavasaris, aprīlis… Kaut kur uz šīs planētas pat ir silts. ;) Bet Viļņā pretiniekus gaidīja “patīkams” februāra laiks. Viss, kā Rīgā, vārdu sakot. Visas 90 minūtes krita sniegs, ļoti “iepriecinot” futbolistus un līdzjutējus, kuri vīrišķīgi nolēma atnākt uz interesantu, emocionālu un kaujiniecisku futbolu.

Vispār, pirmās 45 minūtes komandām kā reiz pagāja tam, lai pilnībā pierastu pie laika apstākļiem. Ciešs, labā nozīmē nesaudzīgs futbols, kurā spēki bija līdzīgi, bet asāk uzbruka viesi. Andreja Perepļotkina komanda kombinēja simpātiskāk par spēcīgo pretinieku, puiši ļoti labi kustējās, un pat brāķis piespēlēs, kurš tādos apstākļos būtu saprotams, gadījās pavisam nedaudz.

Droši vien, “Žalgiris” štābā brīnišķīgi zināja, ka viesu rindās pirmām kārtām jāseko cilvēkam ar numuru “88”. Droši vien, treneri uzstādījumā tā arī teica: “Jātur Kukulis, un tad mums būs labas iespējas!” Bet pateikt vienmēr vieglāk, kā izdarīt laukumā. Tieši Kukulis arī raustīja laukuma saimnieku aizsardzību, veicot dūrienus, kā musketieris, satiekot ceļā kāda kardināla gvardi.

Laukuma saimnieki tika ar to galā visumā ne slikti, bet iespēju sitienam Kukulis vienalga atrada. Lielu palīdzību, saprotams, viņam izrādīja komandas partneri. Un lūk jau nepatīkams sitiens pagriezienā: vārtsargs glāba. 34 minūtē viņš bija bezspēcīgs, bet izglāba vārtu pārliktnis. Uzbrukums bija teicams: Ārons Amdurs aizvilka bumbu no savas laukuma puses, klasiski izspēlēja “sieniņu” ar aktīvo Kristu Komorovski, bet tālāk ar piespēli atrada labajā flangā Kukuli. Spēcīgs šāviens – bum, pārliktnis!

Vārtu guvumi, kā izrādījās, atlika otrajam puslaikam. To enerģiskāk kā reiz sāka laukuma saimnieki, organizējot vairākus bīstamus izgajienus flangos. Bet Maksi Troicki un aizsargus tas nepārsteidza: visi ar saviem uzdevumiem tika galā atzīstami. Bet lai nosistu “Žalgiris” nopietno uzbrukuma rāvienu, vajadzēja iesist. Izdevās! Ei, Robčik, iznāc! ;)

58. minūtē Kukulim par savu klasisko trāpīgo sitienu jāpateicās a) Amduram un b) centra aizsargiem. Amdurs uzplēsa kreiso flangu un iedeva asu piespēli centrā; divi aizsargi nesapratās, kuram bumba, kļūdījās, kam Kukulis bija gatavs. Skaists sitiens vienā pieskārienā ar kreiso apakšējā stūrī – 0:1!

“Žalgiris” atbildē iekustējās un aktīvi līda uz priekšu glābties. Nogrieznis bija sarežģīts, bet mūsu puiši par katru bumbu sitās ļoti pašaizliedzīgi. Roberts Aleksejevs, kā vienmēr, bezbailīgi lidoja pašā notikumu gūzmā. Nesaudzēja ne sevi, ne pretiniekus, un mīļotais “plāksteris” centra aizsargu vienā epizodē tomēr atrada. Neatpalika arī partneri – malači! Kad bija vajadzīga uzticama darbība uz pēdējās robežas, Troika mierīgi ieslēdza režīmu “Neuztraucamies, es visu kontrolēju!” Vairāki sitieni bija nepatīkami, bet mūsu vārtsargs nemainīgi dueļus uzvarēja.

Spiediens pieauga, un kāda tam vienmēr labākā atbilde?! Pareizi – iesisti vārti! Ei, Robčik, iznāc! ;)

80. minūtē Kukulis un vienmēr aktīvais Marks Pačepko aizsteidzās pretuzbrukumā. Ieskrējās, puiši, skaisti un gudri. Pačepko izlika teicamu piespēli Kukulim, kurš kļūdīties nedomāja – 0:2! Malacis, Robčik, tikai vajag ar pirmo mēģinājumu neatstāt iespējas, pats saproti.

Nebija šaubas, ka “Žalgiris” izdarīs visu, lai iznākumā nepaliktu ar “nulli”. Žēl, mača beigās mūsu cietoksni Lietuvas komanda tomēr vienu reizi ieņēma. Sitiens no tuva stāvokļa – 1:2. Cita lieta, puiši, saspēli ar galvu (!) mūsu soda laukuma centrā nu nekādi nedrīkst pieļaut, tas jau nav treniņš…

Apbēdinoši vārti, vēl jo vairāk, ka kopumā aizsardzībā mēs visas 90 minūtes nokapājām atzīstami. Bet šie vārti kā labākais apstiprinājums – nekas vēl nav beidzies! Uzvara viesos – tas ir brīnišķīgi, malači, bet cīņa tikai sākusies! “Žalgiris” stiprs un bīstams, un Rīgā būs vajadzīgs maksimums uzmanības un galēja noskaņošanās.

Ceturtdaļfināla atbildes spēle notiks trešdien, 26. aprīlī, 75. skolas stadionā. Sākums – 14:00.

#SuperNova #U16 #BYFL #BalticLeague #futbols

Attachment

BBDF14CB-6FCC-40FF-80EB-AAED2C2FDB4F