Laza iesita firmas vārtus un sasildīja publiku. Sit tā vēl!

Svētdien, 19. februārī, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo kontroles spēli. Aleksandra Koliņko komanda tikās ar klubu BFC “Daugavpils”. Mūsu komanda panāca pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 4:1 (1:0). Par spēles rotu kļuva lieliskie Oļega Laizāna vārti: meistars iepriecināja ar firmas tālo sitienu, bumba ielidoja augšējā stūrī. Paldies, Laza, sasildīji publiku šajā aukstajā vējainajā dienā. 

Bez Laizāna, vārtus mūsu labā iesita Eduards Višņakovs un futbolists, kurš iziet pārbaudi (dublis).

Lielajam rezultātam nevajazētu maldināt. Pirmkārt, patreiz rezultāts nav jau tik svarīgs. Otrkārt, pretinieks pie mums ciemos atbrauca acīmredzami ne optimālajā sastāvā, vakar daugavpilieši spēlēja Kauņā. Protams, uzvarēt patīkami, iesist uzreiz četrus ļoti patīkami, bet aizmirst, ka rit treniņprocess (visām komandām) pilnībā nevajag.

Daudz svarīgāks patreiz kas cits. Acīmredzami, ka, kā saka, mūsu komandas kontūra iezīmējās arvien skaidrāk, ar katru dienu tā (kontūra) izpaužās arvien labāk un reālāk. Komanda pakāpeniski iegūst sevi. Komanda atrod sevi. Komanda sāk sataustīt savu spēles zīmējumu, spēles posmi arvien kvalitatīvāk savienojas un spēles mehānisms kopumā iegūst arvien lielāku reālu zīmējumu.

Viss tas, neapšaubāmi, nopietns galvenā trenera Aleksandra Koliņko un viņa palīgu sasniegums.

Saprotams, priekšā vēl ļoti daudz darba. Treneri ne jau nejauši katru dienu pārbauda jaunus futbolistus, lūk, arī šodien to, kuri pagaidām “Misters X”, spēlēja daudz. Puiši pierāda savu nepieciešamību, rit karsta cīņa par vietu sastāvā, par vietu komandā vispār.

Jo interesantāk vērot komandas spēli, tās progresu, meklējumiem, treneru idejām. Vērot tagadējo futbolistu gatavību, visbeidzot! Piemēram, šodien ļoti patīkami un interesanti bija vērot Ivanu Patrikejevu. Mūsu jaunais debitants, talantīgais centra pussargs darbojās ļoti enerģiski, ar lielu vēlēšanos, asi un produktīvi. Gan pats varēja iesist, gan saspēlējās ar partneriem kvalitatīvi. Malacis, Vaņa, tā turēt

Spiedienu uz pretinieku mēs izvērsām ne sliktu, bet vispār kombinēt un izveidot šodien bija ļoti grūti. Jo laika apstākļi atklāti visiem uzsmaidīja! ;) Spēcīgs vējš, gandrīz bez apstājas vai nu putenis, vai vienkārši sniegs ar lietu – tīrā bauda. Starp citu, šeit vajag atzīmēt augsto tiesnešu brigādes profesionālismu ar mūsu pašu pazīstamāko tiesnesi Andri Treimani priekšgalā. Parasta darba spēle (A. Treimaņa karjerā, saprotama lieta, bijis daudz svarīgāku spēļu un pavisam citā līmenī) draņķīgā laikā – te īstais laiks aizmirst par futbolu, sēdēt mājās un sildīties. Bet nē, brigāde nostrādāja ļoti profesionāli un atbildīgi. Atbilstoša cieņa, malači. 

Bez šaubām, cieņai atbilda arī abu komandu spēlētāji. Sitās, darīja, ko varēja, centās, cietās. Mums sanāca labāk, bet arī viesi vairākas reizes “kodās” ne slikti un asi. Ilgi bija 0:0, bet kad puslaiks jau tuvojās noslēgumam, mums atradās neatkārtojams diriģents, kuram, redzams, kļuva žēl skatītāju, varonīgi salstošus laukuma malā. Un viņš sajūsmināja: ļoti skaists tālsitiens, bumba ietriecās “devītniekā”, visi sajūsmā, visi aplaudē – 1:0! Sajūsminoši vārti. Jā, jā, protams, ko tādu var izveidot tikai Oļegs Laizāns. Bravo, Laza! 

Pēc pārtraukuma Laza pats neiesita, bet izveidoja iespējas partneriem. Tā tika gūti mūsu trešie vārti. Laza efektīgi atdeva, Ediks Višņakovs aizlidoja viens pret vienu un savā stilā, meistarīgi un bez žēlastības, izmantoja savu iespēju – 3:0! Kā reiz Ediks kļuva par galveno varoni arī citai skaistai epizodei. Jegors Cīrulis klasiski pastrādāja flangā, asi centrēja uz tālo vārtu stabu, kuru noslēdza Višņakovs. Ar galvu! Padomājās, mierīgi pieliec kāju, un bumba tīklā, bet uzbrucējam tas jūtami rādījās par garlaicīgu. Žēl, Ediks nedaudz kļūdījās, būtu brīnumaini varti. Nekas, čempionātā Višņakovs noteikti pieliks kāju, un partneri steigs apsveikt ar gūtiem vārtiem…

Vēl divus vārtus mūsu labā iesita “Misters X”, interesants futbolists, neatlaidīgs, aktīvs un protošs iesist. Divus savus momentus puisis realizēja aukstasinīgi un tehniski, malacis. Skate turpinās.

Viesi savus vienīgos vārtus iesita ar pendeli.

Uzvaram un ejam tālāk. Gribās vēlreiz pateikties visiem, kuri tādā laikā atnāca atbalstīt komandu. Jūs esat lieli malači, paldies. 

Turpinām strādāt. 

Kontroles spēle

SK Super Nova Salaspils – BFC Daugavpils – 4:1 (1:0)

SN: Atars, Zelmanis, Rullis, Laizāns, Patrikejevs, Miņins, Višņakovs un futbolisti, kuri iziet pārbaudi.

Uz maiņu izgāja: Jaunarājs-Janvāris, Sprukulis, Cīrulis, Gražis un vairāki futbolisti, kuri iziet pārbaudi.

Vārti Super Nova: 1:0 Laizāns, 2:0 Mr. X, 3:0 Višņakovs, 4:0 Mr. X.

#SuperNova #Salaspils #futbols #optibetvirsliga

Attachment

C88E2ED2-DA35-4BD4-93E0-0B0F82502DA5