Līderis citā līmenī

Ceturtdien, 20. aprīlī, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta septītās kārtas ietvaros Aleksandra Koliņko komanda Salaspilī tikās ar klubu “Riga’” FC. Jāsaka, galvenais pretendents uz čempionu titulu panāca pelnītu bezierunu uzvaru ar rezultātu 4:0 (2:0).  Acīmredzams, ka pretinieka līmenis mūsu komandai dotajā momentā pārāk augsts.

Protams, zaudēt vienmēr nepatīkami. Bet, no otras puses, šodien priekš cita rezultāta vajadzēja sakrist pārāk daudz. Melnā diena viesiem, ārprātīga veiksme laukuma saimniekiem, un viss tādā garā. Brīnumi nenotika, un arī nevajag cerēt uz brīnumiem. Futbols vienmēr loģisks.

Bija skaidrs, ka favorīts pacentīsies izšķirt cīņas iznākumu ātri, jau debijā. Pēc izgāšanās Daugavpilī (ļoti maz ticams, ka neizšķirtu ar uzbāzīgo BFC “Daugavpils” Rīgas klubā novērtēja savādāk) otro neveiksmi pēc kārtas līderis elementāri nebija tiesīgs sev atļauties. Apbēdinoši, ka viesiem viss ļoti ātri izdevās: jau 8. minūtē mērķi sasniedza precīzs sitiens tālajā stūrī – 0:1.

Vēl 13 minūtes, un rezultāts tika palielināts. Un atkal trāpīgs sitiens tālajā stūrī pēc varena izgājiena flangā – 0:2. Atspelēt divas bumbas pret “Riga” – domāt par to, protams, var un vajag, bet kopumā tas izskatījās jau pēc nereāla uzdevuma. Centība bija, bet komandu klase tomēr pārāk dažāda.

Kaut gan otro puslaiku mūsu puiši iesāka enerģiski, interesanti, ar vēlēšanos. Malači. Kaut ko meklēja uzbrukumā, sasprindzināja, mierīgu dzīvi viesiem nedeva. Deniss Rakels, atstrādājot kā vienmēr, ļoti centīgi, reizi gandrīz trapīja augšējā stūrī. Žeņa Miņins pāris epizodēs bija tuvu precīzam sitienam. Reizi gandrīz mērķi sasniedza labs Ivana Patrikejeva sitiens. Kopumā, “Riga” aizsargi nevarēja sev atļauties vienkārši skatīties futbolu un priecāties par sauli.

Protams, neapšaubāms pārākums vienalga piederēja viesiem, un kā reiz mūsu aizsargiem un vārtsargiem nācās rauties katrā epizodē. To pašu Jegoru Cīruli flangā “pagrozīja” tā, ka mūsu labsirdīgais un strādīgais puisis šodien noteikti gulēs tā, ka ar lielgabalu neuzmodināsi. Laba skola, Jegor, neaizmirstama pieredze, bezvērtīga tā nekad nebūs. 

Aizsargājās laukuma saimnieki ar visiem spēkiem, bet reizi gadījās pendele. Rūdolfs Soloha atkal bija vienreizējs, daudzās epizodēs izglāba, bet pendeli iesist viņam vispār neiespējami! Otrajā spēlē pēc kārtas mūsu vārtsargs uzvar duelī pendeles izpildītāju – bravo, Rudik! Žēl, no vārtu staba atlēkusī bumba ērti nonāca pie sitēja – 0:3.

Intrigas spēlē sen nebija, bet ielaist vēl ļoti negribējās. Bet, diemžēl, ceturtie vārti tomēr radās. Pārāk daudz brīvības, pretinieks pretošanos, pēc būtības, neieraudzīja – 0:4.

Zaudējums, kuru pašu par sevi par negaidītu, protams, nekādi nenosauksi. Mums šajā sezonā jau gadījušās neveiksmes, kuras bija daudz apbēdinošākas un nepatīkamākas. Un tomēr ātri savākties vajag obligāti. Jau pirmdien, 24. aprīlī, mūs gaida grūta kauja ar vēl vienu gigantu.

Ļoti gribās sagādāt tam laukumā daudz vairāk grūtību un nepatikšanu, kā sagādājām šodien gigantam-līderim.

Optibet Virslīga. 7. kārta

SK Super Nova Salaspils – Riga FC – 0:4 (0:2)

SN: Soloha, Raščevskis (Cīrulis, 32), Zelmanis, Jaunarājs-Janvāris, Atars, Jagodinskis (Ļotčikovs, 46), Miņins, Lūsiņš (Čugunovs, 69), Sprukulis (Patrikejevs, 60), Rakels, Gražis (Kaušelis, 46)

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport 

Foto – Nora Krevņeva-Baibakova

Attachment

A4E4B6F0-200F-4685-89B4-297C77784F66