Līderis labs un nesaudzējošs

Sestdien, 27. augustā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta divdesmit sestās kārtas ietvaros Aleksandra Koliņko komanda viesos tikās ar klubu «Valmiera» FC. Turnīra līderis spēlēja teicami un bija nesaudzējošs: uzvara ar rezultātu 7:0 (3:0). Protams, tāds zaudējums visus stipri sarūgtināja, bet vajag to ātrāk aizmirst. Pavisam drīz jauna un ļoti svarīga spēle, mājās 4. septembrī pret “Mettu”, un lūk, tur jāizdara viss, lai reabilitētos un uzvarētu!

“Valmiera” – ļoti spēcīga komanda. Līderis, kurš rāda pašu klasiskāko un skaistāko futbolu turnīrā. Ambiciozs, un tādās spēlēs, protams, nav tiesīgs zaudēt punktus. Tur viss acīmredzams, un vēl tieši “Valmieras” dzirksteļojošais stils mūsu komandai pats neērtākais čempionātā. Mēs par to pārliecinājāmies agrāk, pārliecinājāmies vēlreiz.

Saprotams, tikai pilnīga pašatdeve, savāktība un veiksme varēja mums palīdzēt šajā ļoti smagajā spēlē. Veiksme neuzsmaidīja 2. minūtē (un vēl, protams, augstā “Valmieras” vārtsarga meistarība), kad Eduards Višņakovs negaidīti sita tuvajā stūrī pēc auta. Efektīgs moments, bet tālāk mums ar katru minūti kļuva sāpīgāk un pat ļoti sāpīgi.

Līdz 26. minūtei Kristaps Zommers un aizsargi ne slikti tika galā, bet pēc tam ass izgājiens, un Krollis atklāja rezultātu, sākot ceļu uz savu hat – trick. Atbildē vēl bija spēcīgs Višņakova sitiens tālajā apakšējā stūrī (bumba aizlidoja garām vārtu stabam), bet, kad mēs puslaika beigās aizmirsām par vienatnē esošo Jokotu un rezultāts kļuva 2:0, izredzes, pēc būtības, izdzisa. Un tur vēl Krollis, 3:0, un pārtraukums…

Otrais puslaiks pārvērtās formalitātē (pie tik stipra karstuma un rezultāta – ļoti grūtā formalitātē). Pārliecinātais līderis vēl četras reizes mums izdarīja “nelabi”.

Sarūgtinājums, vilšanās – viss tas ir dabīgi. Vienmēr īpaši nepatīkami, kad bez iespējām. Bet augstāk degunu, puiši! Tādi sitieni vīrišķīgi jāpārcieš, jāizanalizē, jāaizmirst un jāizdara viss, lai pēc iespējas ātrāk atkal pieceltos. Elementāra pašcieņa un futbolista patmīlība to pieprasa!

4. septembris, Salaspils. Lūk, šī spēle, par kuru jau vajag domāt.