Liela spēļu diena. Un bez vulkāna neiztika

Futbols pauzes nepazīst. Starpsezonā jo vairāk. SK Super Nova komandas spēlē dažādos laukumos, dažādās pilsētās un pat dažādās valstīs. Mūsu meitenes aizlidoja uz silto Turciju, un jau treniņnometnes pirmajā dienā viņas gaida pirmā spēle – dzelzs lēdijas! SK Super Nova Salaspils atcerējās par mājīgo stadionu Salaspilī un uzvarēja kārtējo kontroles spēli, bet mūsu komandas (U16 un U15) Baltijas līgā Kauņā un Tallinā iesita pa trīs vārtiem. Bet ne vienmēr tas palīdz uzvarēt…

Salaspilī Aleksandra Koliņko komanda tikās ar klubu «Leevon» no Saldus. Mūsu komanda uzvarēja ar rezultātu 1:0 (0:0)! Spēle, tiesa, sanāca grūta, pa īstam strādīga. Labā ziņā ambiciozais klubs no pirmās līgas atbrauca pie mums ciemos ar lielu vēlēšanos pakutināt nervus virslīgas klubam. Jāatzīst, viesiem tas pilnībā ne slikti izdevās. Laukuma saimniekiem piederēja acīmredzams pārsvars, bet viesi «kodās» pietiekami enerģiski. Aleksandrs Koliņko šajā reizē lēma alktīvi atstrādāt jaunu taktisko variantu, un tas, laikam, bija spēles galvenais uzdevums. Iznākumā mēs iesitām vienus vārtus, un to izdarīja Misters X, par kuru mēs jau ziņojām, ka viņa uzvārds pārāk pazīstams, lai steigtos to nosaukt. Noslēpumainais nepazīstamais visu izdarīja meistarīgi: sitiens sanāca skaists un klasisks – 1:0! Darba uzvara, kurā galvenais – cītīgs sagatavošanās procesa turpinājums. 

Baltijas Līgā svarīgu uzvaru panāca SK Super Nova (U15, Sergeja Podoļjako komanda). Mūsu komanda devās uz Tallinu, kur tikās ar klubu «Kalev». Mūsu puiši turnīra startā aizsēdējās, spēlēja ne slikti, bet nekādīgi neizdevās iesist. Pienāca laiks laboties – iesist un uzvarēt! Malači, visu izdarīja teicami, iesita un uzvarēja – 3:0 (1:0)! 

Nu nevarēja mūsu enerģiskie kaujinieki arī šajā spēlē palikt «sausā»! Pirmie vārti turnīrā sanāca no «standarta». Stūra sitiens, Mārcis Skabarnieks gudri atsaucās piespēlei uz tuvo vārtu stabu: sitiens tuvajā stūrī bija trāpīgs – 1:0! Viesi dominēja arī turpmāk, pēc pārtraukuma iesitot vēl divus labus vārtus. Vispirms Serhio Ramos, pardon, Timurs Čugunovs (teiksim tieši, viņš patreiz perspektīvāks par slaveno spāni! ) skaisti sita ar galvu – 2:0! Bet spēles iznākumam svītru pavilka vienmēr enerģiskais un bīstamais Kristers Birkše-Kloks: puisis nopelnīja pendeli, puisis iesita pendeli – 3:0! Apsveicam ar uzvaru, malači! Tagad arī turpmāk tādā pat garā: asi, uzticami un rezultatīvi! 

SK Super Nova (U16, Andreja Perepļotkina komanda) devās uz Kauņu, kur to gaidīja tikšanās ar klubu «Panevežys-PRSSG». Kārtējais trilleris, kurā viss liesmoja līdz pēdējām sekundēm – 3:3 (1:2)! Bet aizdegās viss jau pirmajās sekundēs! Mūsu puiši, redzams, nebija pamodušies pēc garā ceļa, un jau pirmajā laukuma saimnieku uzbrukumā ļāva tiem iesist: kaut kādi greizi vārti, bumba nesaprotami kā ielidoja tuvajā stūrī – 1:0. Pat trisdesmit sekundes nepagāja…

Nācās ātri pamosties! Atbildes vārti arī sanāca kuriozi. Laukuma saimnieku aizsargs bezbēdīgā situācijā aizmirsa, ka bumba viņam, aktīvais Marks Pačepko gudri nosedza, bumbu pārtvēra un mierīgi realizēja izgājienu viens pret vienu – 1:1! Malacis, Mark, vienmēr jābūt gatavam un prast iesist no nekā. Pēc tam izcēlās Roberts Kukulis. Puisis nopelnīja pendeli, puisis iesita pendeli – 1:2! Nu šis prot. 

Otrajā puslaikā ilgi iztika bez vārtiem, bet no 75. minūtes komandas noorganizēja uzreiz trīs vārtus! Divi no tiem, diemžēl, mūsu vārtos. Pirmajā gadījumā pretinieks bez pretestības noslēdza centrējumu no flanga, bet otrajā gadījumā – pretnieks bez pretestības noslēdza piespēli centrā. 2:3, mēs zaudējam, 88. minūte. Bet atkal izglābās pirms karodziņa krišanas, kā pagājušajā spēlē! Toreiz Kukulis iesita uzvaras vārtus, šoreiz Iļja Krūmiņš izlīdzināja. 93. minūte, soda sitiens, piespēle, un pie tālā vārtu staba Krūmiņš pats laimīgākais un pats precīzākais – 3:3! Uh, jaunas beigas-vulkāns! 

Patīkami, ka mūsu komanda parādīja raksturu un glāba spēli pirms karodziņa krišanas. Malači! Bet trīs ielaist, un atkal novest visu līdz nervu kutinošam atrisinājumam – tas kā reiz nav tas, ko vajag atkārtot. Treneriem acīm redzami nāksies daudz pastrādāt, izanalizēt un atrast pareizos lēmumus. Nedrīkst jau visu laiku atrasties spēlē kā «vulkānā»…

#SuperNova #Salaspils #futbols #BYFL 

 Jaunimofutbolaslt

Attachment

Attachment6