Lietuvā nospēlējām “Eirokausu” spēli

Otrdien, 7. jūnijā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kontroles spēli Lietuvā. Mūsu komanda viesojās pilsētā Jonavā, kur tikās ar vietējo klubu. Interesantajā sparingā uzvaru ar rezultātu 2:0 (0:0) panāca laukuma saimnieki. Rezultāts lika vilties, bet kopumā spēle, protams, bija nepieciešama un izrādījās vērtīga.

Garā pauze, sakarā ar Latvijas izlases spēlēm, turpinās, un acīmredzami, ka virslīgas klubi atpūsties un tikai trenēties vien nedrīkst. Ļoti svarīgi atcerēties par spēļu ritmu, par spēļu praksi, par cīņas garu un sacensībām. Nepieciešams atkal ievilkties spēles procesā kopumā. Tādēļ SK Super Nova Salaspils devās viesos uz Lietuvu.

Cik tomēr patīkami vērot un iepazīties ar mājīgiem un ļoti simpātiskiem mūsu kaimiņu futbola kompleksiem. Skaties un labā nozīmē apskaud vietējos līdzjutējus. Skaistajā Jonavā uzcelts ļoti mīlīgs stadions, funkcionāls (vairāki laukumi ar dažādu segumu un t. t.) un ērts skatītājiem (jumts gan pār galveno tribīni, gan pār “otršķirīgo”). Malači, aplausi.

Kopumā, vienreizēja atmosfēra. Pēc būtības Eirokausu. :)) Saprotams, ka futbola līmenis, būsim objektīvi, no Eirokausu cīņām bija patālu: tomēr dotajā momentā abas komandas savu čempionātu elitē atrodas pēdējā vietā. Bet kopumā sanāca labs, kvalitatīvs sparings. Gan spriedze bija, gan asumi, gan cīņa, gan kļūdas, gan vārti. Žēl, tiesa, ka tikai mūsu vārtos.

Kaut gan pirmie iesist varēja kā reiz viesi: jau 2. minūtē Ričards Kauliņš nonāca sitiena pozīcijā pretim vārtsargam, bet, redzams, pats negaidīja un saminstinājās. Atbildē laukuma saimnieki pārbaudīja Patrika Baloža modrību ar labu šāvienu apakšējā stūrī. Patriks, malacis, tika galā klasiski. Starp citu, Patriks vispār aizvadīja ļoti kvalitatīvu maču, glāba un bija uzticams, ielaistajos vārtos viņa vainas nav. Labais, Patrik!

Spēle kopumā bija līdzīga, grūti kādam bija atdot priekšroku. Viesiem labi padevās presings, mēs bieži piespiedām laukuma saimniekus kļūdīties. 23. minūtē Jevgeņijs Miņins labi nostrādāja bumbas atņemšanā, izveda vārtu pozīcijā Marko Regžu – sitiens nesanāca. Vēl labāka iespēja Marko bija pēc desmit minūtēm, kad lādiņa pienesēja lomu teicami izpildīja jau Kauliņš – un atkal uzbrucējam sitiens nesanāca. Pašās puslaika beigās pretinieku atkal brīnišķīgi “noēda” Miņins, sekoja ātrs izgājiens, kurā piedalījās gan Ričards Rullis, gan Kauliņš, gan Regža. Ātri, akurāti, gudri. Noslēdza izgājienu tas, kurš to sāka – Miņins: bīstami, bet pāri vārtiem.

Pirmais puslaiks vārtus neatnesa. Otrais puslaiks sākās ar bumbu Baloža vārtos. Atkal mūsu sāpe – “standarts”. Ar pirmo bīstamo (soda sitiens) tikām galā, ar otro (stūra sitiens) – nepaveicās. Pretinieks sedzēju ielenkumā izdarīja sitienu, rikošets, un Balodis, apbēdinoši noķerts pretkustībā, bija bezspēcīgs – 1:0.

Vārti bija ļoti apbēdinoši, bet svarīgi atzīmēt ko citu. Atkal ielaidām no standarta stāvokļa, kā vairākums vārtus čempionātā. Protams, no tā vajag pēc iespējas ātrāk tikt vaļā. Tur jautājums gan par koncentrāciju, gan par pozīcijas izvēli, gan galēju uzmanību un vēl daudz kā cita. No “standartu” slimības steidzami jāizārstējas.

Šie kļūmīgie vārti uzreiz noteica kopējo noskaņojumu. Mums bija periods, kad centāmies pārkārtoties, centāmies vairāk domāt par uzbrukumu, bet sanāca slikti. Bet lūk, “Jonavai”, kuras sastāvā, jāsaka, izrādījās daudz leģionāru no pašiem dažādākajiem planētas stūriem, vārti kalpoja labam impulsam. Daži bīstami izgājieni, un 66. minūtē otrie vārti. Acīmredzama kļūda aizsardzībā, uzbrucējs brīvā teritorijā un neatvairāms sitiens augšējā stūrī – 2:0.

Protams, ļoti gribējās pašiem iesist. Kaut vienkārši tādēļ, lai lai daudzu stundu pārbrauciens nebūtu sausā. Diemžēl, nesanāca. Kaut gan mača beigu daļā ieguvām pārsvaru, radījām spiedienu, meklējām ceļus. Centīgais Kauliņš, kuru pretinieki šodien daudzās epizodēs ar “zilumiem” apbalvoja, 83. minūtē pats sev klasiski izveidoja momentu. Malacis, Riča, izrāva bumbu, bīstami sita, bet vārtsargs izglāba. Visbeidzot, pašās beigās veiksme novērsās no Svjatoslava Čugunova. Stūra sitiens, Kristians Sprukulis uzcēla, Čuga sita ar galvu – pārliktņa un vārtu staba krustojums. Veiksmi vajag nopelnīt.

Zaudējums, protams, pozitīvas emocijas nevairo. Un tomēr, sparinga vērtība, neapšaubāmi, jūtama. Atgriežamies spēļu ritmā. Katram spēlētājam svarīga informācija: jādomā un jāanalizē, kādēļ un kur kļūdījies. Tam tādas spēles arī vajadzīgas.