Lūk, tās ir emocijas! Skaisti uzvaram līderi

Mūsu izlase tagad uzmanības centrā. Pilnībā taisnīgi. Spīdošais panākums Kišiņevā, divas darba uzvaras dzimtajās sienās. Gaidām turpinājumu Lihtenšteinā. Izlašu laiks pašā karstumā, un tas ir vienreizēji. Tomēr tas pavisam nenozīmē, ka mājās mūsu futbols «nospiedis» uz pauzes un iekritis miegā.

Virslīgas klubi aizvada kontroles spēles. Tas ir interesanti. Bet bezbailīgie jaunieši Latvijas čempionātā cīnās par punktiem. Tas ir vēl interesantāk. Un lūk, svētdien brīnišķīgu spēles vakaru aizvadīja SK Super Nova un BFC Daugavpils (U16, Elites grupa) komandas.

Draugi, lūk, tā bija emocionāla saķeršanās! Uguns. Viesi spēlēja kā neapšaubāmi favorīti. Un pelnīti: astoņas uzvaras astoņās spēlēs – tādu lielisku rezultātu nejauši nepanāk. Daugavpiliešu vadītājs Kirils Kurbatovs vienmēr izcēlies ar to, ka viņa komandas demonstrē gudru un organizētu futbolu, tā kā viņa aizbildņu neapstrīdamā līdera loma pavisam neizskatās pārsteidzoša. 

Spēles sākums tikai apstiprināja, ka BFC Daugavpils spēcīgs un draudīgs. Jāatzīstas, viena bauda bija vērot viesu darbības: ļoti gudri, taktiski pareizi, mobili, labā tempā, agresīvi un ar savis cienīgu sajūtu, kura vienmēr atškir īstu līderi. Visi puiši interesanti, potenciāls ļoti pieklājīgs. Kopumā, acīmredzami, ka Kirils Kurbatovs paveicis vienreizīgu darbu.

Iznākumā Igora Korabļova komandai spēles debijā nācās tikt galā ar ļoti varenu spiedienu. Mūsu puiši centās ar visiem spēkiem, sitās katrā epizodē līdz galam, un daudzējādā ziņā tieši tas neļāva daugavpiliešiem atklāt rezultātu. Nu un vēl, protams, brīnišķīgā vārtsarga Norberta Armanoviča spēle. Vienā epizodē viņš spīdošā stilā izvilka grūtu bumbu apakšējā stūrī, labais.

Un kā reiz atbildes uzbrukumā mūsu komanda iesita! Retu viesu pozicionālu kļūdu teicami izmantoja Roberts Kukulis: izrāvās sitiena pozīcijā un ar efektīgu sitienu apakšējā stūrī apspēlēja vārtsargu – 1:0! Malacis, Robčik – ļoti svarīgi prast izmantot savu iespēju, vēl jo vairāk spēlē, kurā tadu iespēju nav daudz. Apsveicam!

Tā puslaiks arī noslēdzās, kas, bez šaubām, stipri apgrūtināja viesus. Viņi spēles ziņā bija pelnījuši vairāk, bet kā reiz mūsu puišu raksturs, viņu brīnišķīgā vēlēšanās ne ar ko nepiekāpties līderim, palīdzēja laukuma saimniekiem puslaiku uzvarēt.

Bet priekšā vēl bija 45 minūtes, un bija saprotams, ka daugavpilieši pastiprinās spiedienu. Tā arī notika. Mūsu aizsardzība, kurai lieliski palīdzēja arī pārējās līnijas, darbojās vaigu sviedros, un, galvenais, ļoti pašaizliedzīgi un cieši. Lieli malači Roberti (Aleksejevs, Bete, Konopeckis) un visi viņu partneri. Pat izcelt kādu vienu grūti, un arī nevajag – visi cīnījās cits par citu, visi cits citam palīdzēja. Laukumā sitās Komanda!

Un tomēr līderis ar “standartu” rezultātu izlīdzināja. Vārti sanāca kuriozi, bet kopumā likumsakarīgi – momentu daugavpiliešiem pietika. Un lūk, te ļoti iepriecināja, ka mūsu puiši nesalūza, nesāka raustīgi turēties pie neizšķirta, bet turpināja ticēt sev, izpildīt trenera uzstādījumu un sisties par uzvaru.

Un tika atalgoti! Vienā no epizodēm mūsu uzbrūkošie puiši piespieda pretinieka aizsardzību panervozēt, ar bumbu bija aktīvais Kukulis, bet viņa bīstamo sitienu paspēja nobloķēt – stūra sitiens. Kristians Černovs teicami uzcēla, bet Jurijs Nasonovs ļoti skaisti uzsita ar galvu – 2:1! Malacis, Jura, vienreizēji vārti! Apsveicam!

Cik brīnišķīgs šajā mirklī bija komandas prieks! Uz pretinieka laukuma pusi atsteidzās priecāties visi, pat vārtsargs Maks Troickis kā meteors atlidoja, parādot iespaidīgu sprintu līdz tālākajam stūra karodziņam. Lūk, ar tādu vienotu kulaku arī tiek uzvarēti grūti mači!

Līdz uzvarai, vispār, bija vēl tālu: minūtes piecpadsmit saspringta un nepārtraukta spiediena no līdera puses. Bet tika galā un uzvarēja! Malači, puiši, teicama uzvara! Lūk ko nozīmē ticēt sev un partnerim, palīdzēt cits citam laukumā un nepārtraukti sisties, parādot gara spēku un pilnīgu pašatdevi. Tad iespējams viss, tad var uzvarēt jebkuru pretinieku. Kā reiz tādas uzvaras atnes īpašu prieku, tādu emociju dēļ jūs taču spēlējiet futbolu. Kas var būt labāks?! Šodien jūs par to pārliecinājāties. Tā arī vajag turpināt, puiši.

Trenera Igora Korabļova komentārs:

 – Apsveicu mūsu puišus un līdzjutējus ar uzvaru. Protams, emocijas patreiz ļoti labas: izdevās uzvarēt spēcīgu pretinieku, pie tam parādot cienīgu spēli. Prasīju puišiem parādīt raksturu, parādīt patmīlību, lai pēc fināla svilpes nebūtu kauns līdzjutēju un pašiem savā priekšā. Paldies futbolistiem, ka sadzirdēja treneri un atdeva laukumā visus spēkus. Malači, ceru, ka arī turpmāk puiši darbosies ar tādu pašu noskaņu, tad viņiem daudz būs pa spēkam.

Elites Grupa U16

SK Super Nova – BFC Daugavpils – 2:1 (1:0)

Super Nova: Armanovičs (Troickis, 46),    Konopeckis (Kāknēns, 81), Jermaks, Aleksejevs, Bete (Grikovs, 51), Katajevs, Ivanovskis (Komorovskis, 88), Veinbergs, Nasonovs, Černovs (Safonovs, 90+1), Kukulis.

⚽️ Super Nova:  1:0 Kukulis (30), 2:1 Nasonovs (79).

#SuperNova #U16 #futbols #uzvara #malači

Attachment

573BCFF3-020A-4EB0-A8AE-3B5B8B8F6EF9