Mājas sezona noslēgta. Paldies visiem par atbalstu!

Svētdien, 5. novembrī, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta trīsdesmit piektās kārtas ietvaros Igora Korabļova komanda Salaspilī tikās ar klubu RFS. Viesi, kuri izmisīgi cīnās par zelta medaļām, pārliecinoši uzvarēja ar rezultātu 4:0 (3:0). Protams, pavisam ne tā mums gribējās nospēlēt savu noslēdzošo mājas maču sezonā, bet favorīts pārāk spēcīgs. Mēs pateicamies visiem līdzjutējiem, kuri atnāca uz stadionu un atbalstīja mūsu komandu. Jūs visu sezonu mums ļoti palīdzējāt, liels visiem paldies – jūs esat labākie un noteikti paši izturīgākie, pacietīgākie un vīrišķīgākie!

Liekas, pavisam nesen mūsu komanda aizvadīja savu pirmo mājas maču, un lūk, jau nospēlēts pēdējais. Laiks lido ātrāk, pat par Oļģerdu Raščevski, kurš uzņēmis ātrumu flangā. Vienmēr gribās pirms garās starpsezonas pateikties savai publikai ar kaut ko patīkamu, skaistu un interesantu. Un mēs ļoti gribējām! Bet…

RFS, protams, nebija tiesīgs zaudēt punktus. Čempionu sacensība sasniegusi virsotni, un, pakluptu šodien Viktora Moroza komanda, neviens favorītu elementāri jau nesaprastu. Mēs jau paveicām brīnumu iepriekšējā kārtā, tas ļoti iepriecināja un pacēla noskaņojumu, un vēl tas ļoti palīdzēja noticēt jauniem brīnumiem. Tomēr arī par realitāti, saprotams, neviens neaizmirsa. Mēs nešaubījāmies, ka mūs gaida eksāmens, kuru ļoti grūti būs nokārtot ar labu atzīmi.

Motivācija izšķir visu. Kadru problēmas, protams, arī stipri jūtamas (dažādu iemeslu dēļ nevarēja spēlēt Jevgeņijs Miņins, Allan Enyou un Rostand Ndjiki, bet par Kristera Lūsiņa traumu daudzi jau aizmirsuši). Bet tas bija otršķirīgi, pirmajā plānā – motivācija. Tā visu nolika pa savām vietām ļoti ātri.

13. minūtē RFS rezultatīvi izpildīja standarta stāvokli: centrējums – precīzs sitiens, un 0:1. Pozicionāli mēs epizodē stipri sapināmies, bet šis pretinieks, “standartos”, kā saka, dzīvojot jau vairākas sezonas, par tādu sajukumu vienmēr bez žēlastības soda. Mēs satraucāmies, mūsu aizsardzības stāja pazaudēja pārliecību, bet viesi, nometuši slogu vārdā “Pirmie vārti”, pilnībā pārņēma spēli kontrolē. Apbēdinoši, bet kopumā nav pārsteidzoši, ka līdz pārtraukumam mums nodeva vēl divus brazīliešu sveicienus. 0:2. 0:3. Pārtraukums.

Pauzē starp puslaikiem mēs apbalvojām divus nepārspējamus jaunos līdzjutējus, kuri visu sezonu aizrautīgi atbalstīja SK Super Nova Salaspils. Paldies sezonas uzticīgākajiem faniem Ernestam Zēbergam un Martinam Lipenītim par atbalstu visas sezonas garumā. Oļegs Laizāns pasniedza puišiem mūsu kluba kreklus ar komandas autogrāfiem, un tas kļuva, laikam, par spēles dienas labāko notikumu mums vispār. Paldies, puiši, jūs esat īsti malači! Gaidīsim Jūsu atbalstu 2024.gada sezonā!

Un vēl ļoti gribējās, lai mūsu komanda nesagāztos, nepadomātu, kādēļ gan vispār sisties?! 0:3, vārti vairāk, vārti mazāk – kāda starpība… Zinot Igoru Korabļovu, varēja nešaubīties, ka viņš tādu attieksmi pret lietu nepieļaus. Bet kad nekas neizšķirās, ļoti viegli vadītāju arī nesadzirdēt…

Bet mūsu spēlētāji malači, spēlēt mēs pavisam nebeidzām! Kaut gan pašā sākumā saņēmām kaut kādu nesaprātīgu “punktu” – 0:4. Toties pēc tam aizlidojām uzbrukumā un aizlidojām efektīgi. Tas vispār bija visai dīvains futbols: komandas, it kā nometušas neredzamu slogu, aizmirsa par spēles disciplīnu un bez atskatīšanās aizsteidzās uzbrukumā. Skatīties uz tādu RFS bija visai jocīgi, bet kad tev uz tablo +3, var arī uzjautrināt publiku. Skatīties uz tādu SK Super Nova Salaspils bija visai patīkami, tādēļ, ka momentus mēs izveidojām daudz. Eh, apbēdinoši, neiesitām pat vienus vārtus…

Neveicās atkal Vaņam Patrikejevam, kurš otrajās 45 minūtēs spīdēja ar nopietnu uzbrūkošu arsenālu. Gan aizbēga, gan apmuļķoja, gan izgudroja, un sita. Daudz bija interesanta, bet tikai visi sitieni iznākumā gāja garām mērķim. Un vēl Vaņa klasiski atdeva, bet jau Dani Luals nevarēja palielīties ar precizitāti. Visbeidzot, spēles beigās sitiena pozīcijā skaisti ielidoja Ediks Višņakovs: sit, Višņa, sit! Nē, labais cilvēks nolēma būt dāsns uzbrucējs, atdeva asu piespēli, bet viesi to nolasīja.

Zaudējums, kuru grūti nenosaukt par likumsakarīgu. Dažādas svaru kategorijas. Un vēl motivācija. Iznākumā mēs visi paliekam par lieciniekiem čempionu drudzim līdz pašam galam.

Nu bet SK Super Nova Salaspils paliek ar vēl vienu, tagad jau pavisam pēdējo, Latvijas čempionāta 2023 maču. Sestdien, 11. novembrī, viesosimies Liepājā. No turnīra skatu punkta spēlei nav nozīmes abām komandām. Bet tā gribās fināla akordu padarīt skaļu, saldu un uzvarošu.

Sezonā mēs divas uzvaras panācām Salaspilī, vienu – viesos. Būtu pavisam labi novest iznākumā visu to pie rādītāja “divas tur; divas tur”, vai nav tiesa?!

Optibet Virslīga. 35. kārta

SK Super Nova Salaspils – RFS – 0:4 (0:3)

SN: Kudrjavcevs (Soloha, 46), Ostapenko, Raščevskis (Dani Lual, 46), Pritikovskis, Skrebels, Jagodinskis, Sprukulis (Godiņš, 71), Terzi (Laizāns, 82), Williams, Patrikejevs, Višņakovs.

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

Foto – Oļegs Baibakovs.

Attachment

IMG_6510