Mazākumā izraujam ļoti svarīgu uzvaru!

“Redzams, drīzumā šo komandu vajadzēs pārdēvēt par spartiešu vienību!” Kāds no mūsu lieliskajiem līdzjutējiem pateica šos ļoti pareizos vārdus Latvijas čempionāta (U15) mača Riga FC Academy – SK Super Nova pārtraukumā.

Rezultāts bija 0:0, bet mūsu komanda vēl līdz pārtraukumam palika mazākumā. Priekšā bija vēl vesels puslaiks šai sarežģītajai un svarīgajai divcīņai. Spēlei, kurā ļoti vajadzēja uzvarēt! Un dzelzs puiši, šie nesaliecamie spartieši, no Sergeja Podoļako komandas to izdarīja! 1:0 – brīnišķīga rakstura un gara spēku uzvara, bravo, komanda, MALAČI!

Vienīgos un izšķirošos vārtus iesita ļoti nopietnais lielais puisis – Niks Glindziņš! Noņemam cepures, Nik! Ļoti skaists soda sitiena izpildījums apvedot “sieniņu” – izņem! Niks, bez šaubām, nopelnīja īpašu porciju vētrainu aplausu. Superuniversālis! Sāka spēli šis varenais pussargs uzbrucēja lomā, bet pēc pārtraukuma kļuva… par centra aizsargu. “Viņš pats sevi tur nozīmēja!” jau pēc spēles ar smaidu teica galvenais treneris Sergejs Podoļako. Bravo, Nik – paspēja visur, un visur bija ļoti vērtīgs un produktīvs.

Protams, bez futbolistiem, kuri tādās spēlēs izvirzās priekšplānā, neiztikt. Un kā reiz Niks pirmais starp tiem, kuri šodien īpaši pelnījuši uzslavas. Bet pie tam, tieši tāda spēle, tāda uzvara – spožs piemērs, ka lieliski sevi parādīja KOMANDA. Katrs spēlētājs deva ļoti svarīgu daļu kopējā uzvaras iznākumā. Atstāja laukumā visu. Malači, paldies par brīnišķīgajām pozitīvajām emocijām!

Protams, visi gaidīja ļoti grūtu spēli. Lai arī mēs esam līderos un no visa spēka cīnāmies par par pašu galveno vietu, bet pretinieks noslēdz labāko sešinieku, tam nebija nekādas nozīmes. “Rīdzinieki” ļoti gribēja uzvarēt, viņu karstā noskaņa bija jūtama momentāli, ar starta svilpi. Viesi, rādījās, pat brīnījās par tādu laukuma saimnieku varējumu: mēs piespiedāmies pie vārtiem, un starta minūtes “pārvārījām” ar grūtībām. Tur ļoti svarīgi bija nesalūzt cilvēkam numur 1 – vārtsargam. Nils Balagušs – liels malacis, darbojās ļoti aukstasinīgi, vairākās elektriskās epizodēs nospēlēja kā nobriedis, gudri un pareizi. Un labā nozīmē nomierināja laukuma futbolistus.

Bet kad pie mūsu puišiem atgriezās pārliecība, uzreiz nāca laiks pārvietot spēli uz pretinieka laukuma pusi! Un lūk, jau reaktīvais lāzers vārdā Ņikita Ponomarjovs apmuļķoja sedzēju un ar asu piespēli atrada Jegoru Olijaru. Šis neapturamais Davids Trezegē miniatūrā efektīgi pats sev sagatavoja momentu, skaisti sita pa vārtiem – bum, pārliktnis!

Eh, žēl, Jegor neiesita. Bija viņam vēl viens klasisks moments, jau otrajā puslaikā 62. minūtē. Tad Kristaps Rekmanis un Bogdans Tiliks brīnišķīgi pastrādāja saspēlē. Olijars noslēdza uzbrukumu ar pretiniekam nepatīkamu sitienu apakšējā stūrī – vārtsargs glāba laukuma saimniekus. Eh. Pelnījis Jegors savus dežūrvārtus. Kā viņš šodien spīdoši nokapāja?! Apjomu veica milzīgu, no kurienes tikai spēki rodās?! Jo lielāko spēles daļu uzbrucējam nācās iztikt bez bumbas, bet tieši no Olijara sākās mūsu pirmais un grūti caurejamais aizsardzības valnis. Labais Jegor, malacis!

Bet vispār pats motoriņš mums šodien bija Lukass Randa-Dmitrijevs. Teicama spēle! Ar pirmajām minūtēm un līdz fināla svilpei pussargs nesās, kā Formulas 1 bolīds, paspējot palīdzēt gan aizmugurē, gan priekšā. Saskrēja Lukass šodien kilometrus vairāk, kā Leo Messi jebkurā savā spēlē pēc piektās Zelta Bumbas. :)

Bija redzams, ka SK Super Nova soli pa solim pārņem spēli savā kontrolē un drīzumā pilnībā diktēs noteikumus. Mēs gan kustējāmies labāk par pretinieku, gan variantu uzbrukumā mums bija jūtami vairāk, gan lēmumus mēs pieņēmām asāk un ātrāk. Kā, piemēram, 22. minūtē, kad vienmēr aktīvais Kristers Birkše-Kloks nevienu neievērojot labajā flangā, aizlidoja pa to kā japāņu vilciens un atdeva teicamu piespēli Glindziņam. Niks bija viens pret vārtiem, bet bumba “nepaklausīja”, nepakļāvās. Žēl… Vispār, mēs tad nezinājām, ka Niks gatvo mums visiem īašu saldēdienu – “standarta”!

Un te pēkšņi bum, spēles pērkona dārdi lietainā un vējainā mača vidū. Jegors Čugunovs, šis vienmēr cietais aizsargs, kurš, ja ieķeras, tad neatāķēsies, laukuma centrā gāja nesaudzīgā divcīņā. Jā, izskatījās nesaudzīgi, bet nospēlēja vispirms viņš bumbā, tā kā par otro brīdinājumu acīmredzami nedomāja. Bet otrā dzeltenā kartīte parādījās – noraidījums! Bum! Mēs mazākumā. Ļoti strīdīgs arbitra lēmums, protams, tas tūlīt pat uzjundīja veelu vulkānu dvēselē mūsu vienmēr emocionālajam galvenajam trenerim – vēl viena sarkanā kartīte. Sergejs Podoļako devās uz izeju, emocijas uzvārījās un neatstāja spēli jau līdz finišam!

Negribās daudz apspriest tiesnešu brigādes darbības, galu galā, moments ar aizsarga noraidījumu tiešām strīdīgs un sarežģīts. Jautājums par citu. Gribas vairāk noteiktāku darbību un lēmumu. Otrajā puslaikā mūsu puišus dažās epizodēs “nopļāva” tieši tāpat, kā viss bija epizodē ar sarkano kartīti. Tas pats Tiliks pēc spēles bez partneru palīdzības nevarēja aiziet līdz ģērbtuvei, tik aktīvi Bogdanu reizi “pasveicināja” kāds no pretiniekiem. Bet atkal vienādi sastāvi tā arī neparādījās…

Mazākums. Lūk, šis patiesais laiks, lai parādītu dzelžainu raksturu, gara spēku un varenu noturību! Tieši tās kvalitātes, kuras visām komandām palīdz panākt nopietnus panākumus un uzvarēt ne tikai spēles, bet arī titulus!

Nu ko, otrās 45 minūtes mūsu komanda aizvadīja augstāk par visām uzslavām! Viens liels un skaļš “Bravo!” Liekas, labā nozīmē trakus izklupienus iznākumā neizdarīja tikai vārtsargs, kaut gan arī Nils savus nesaudzīgos dueļus (īpaši gaisā) uzvarēja spīdoši. Mēs nospēlējām tā, ka pretinieks puslaikā neko asu pie mūsu vārtiem neizveidoja! Un vispār: mūsu puiši pārvietojās ar tādu enerģiju un kaisli, ka brīžiem likās, ka tā SK Super Nova spēlē vairākumā!

Teicamu spēli parādīja kreisais aizsargs Dāvids Štengels, komandēja flangu, kā pieredzējis pulkvedis. Kristaps Rekmanis laukuma centrā paspēja tikt galā ar visiem uzdevumiem un, nebaidoties, pastāvīgi meklēja partnerus ar piespēlēm uz priekšu. Nu bet centra aizsargu duets Tomass Žigadlo un… Niks Glindziņš vispār nospēlēja itāliešu analogu labākajā stilā. Necauriet puišus, un viss, variet ar nesapņot! Tomasu, starp citu, vispār var neslavēt. Cik esmu vērojis viņa spēli, viņš vienmēr spēlē ļoti kvalitatīvi. Noķerot ritmu, Tomass nemainīgi pārvēršas par sienu, kuru visi pretinieki vēlas apiet no desmit metru attāluma. Savādāk viņiem vienkārši nav nekādu iespēju. Tā turēt, numur 58!

Nu bet Niks… Šis lielais cilvēks prot no momenta izspiest maksimumu. Šajā sezonā Glindziņš iesitis ar soda sitieniem ne mazāk, kā Jevgeņijs Miņins! Šodien vienā “standarta”  epizodē Niks jau dāvāja publikai klasisku šāvienu no tālas distances – vārtsargs atkal glāba. Bet izrādās, tā bija tikai iesildīšanās. Piecas minūtes līdz beigām nenogurdināmais Lukass Randa-Dmitrijevs atkal atlidoja uz pretinieka laukuma pusi, asi, ar jūtamu vēlēšanos “pakost” aizsardzību. Neizdevās. Tādēļ, ka pretinieks nonesa mūsu pussargu amerikāņu futbola labākajās tradīcijās. Sods. Bīstami. Niks pie bumbas. Ļoti skaists sitiens – 0:1! Paskatieties video mūsu Instagramā, jums noteikti patiksies. Nik, aplausi!

Cik brīnumaini un vētraini noreaģēja tribīnes uz šo spožo epizodi! Līdzjutēji aizmirsa par vēju, lietu – aplausus, bez šaubām, dzirdēja pat lepnās lauvas, labsirdīgie begemoti un mīlīgie degunradži blakus esošajā zooloģiskajā dārzā! Renārs Lilavs, kurš traumas dēļ nevarēja spēlēt, tik vētraini priecājās, ka izskatījās, tūlīt pārlēks barjerai un rausis laukumā apskaut laimīgos komandas partnerus. Eh, žēl, es neredzēju Segeja Podoļako reakciju vārtu momenta laikā! Droši vien šis karstais emociju vulkāns šajā skaistajā mirklī bija līdzīgs Vezuvam, ne mazāk!

Tik lieliski, kad visus aapvieno prieks.

Iespēju izglābties laukuma saimniekiem nebija. Viņi centās, protams, bet joks tajā, ka, iedotu viņiem vēl pāris spēlētāju, vienalga nepalīdzētu jau. Tādēļ, ka viesi darbojās ar tādu satriecošu kaisli un milzīgu vēlēšanos, ka tas pastāvīgi noveda sprostā komandu, kura spēlēja vairākumā. Nekad skaits neuzvarēs tos, kuri atbildē spēlei atdod visu dvēseli un spēkus.

Malači, puiši, vēlreiz apsveicam ar ļoti svarīgo uzvaru! Tas bija iespaidīgi. Tas bija skaisti. SK Super Nova tabulā ļoti augstu, un tas ir brīnišķīgi. Bet viss vēl turpinās, priekšā jaunas grūtas spēles. Tur arī vajadzīgs raksturs, gribasspēks un milzīga vēlēšanās uzvarēt. Kā šodien!