Mēs sen bijām pelnījuši uzvaru. Piepildījās!

Svētdien, 8. oktobrī, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta trīsdesmit otrās kārtas ietvaros Igora Korabļova komanda viesos tikās ar klubu “Metta”. Ļoti principiāla spēle, kurā ļoti gribējās uzvarēt. SANĀCA! MĒS UZVARĒJĀM!!! Laba un pelnīta uzvara nepiekāpīgā un saspringtā divkaujā – 0:1 (0:1)! Sagaidījām! 3 punkti, pilnvērtīgi trīs punkti – nekas nevar būt labāks. SK Super Nova Salaspils nezaudē trīs mačus pēc kārtas! Apsveicam futbolistus, trenerus un mūsu komandas līdzjutējus! VISI MALAČI!

Vienīgos un uzvaras vārtus iesita pussargs Jevgeņijs Miņins. Lielisks soda sitiena izpildījums apvedot “sieniņu”. Ļoti skaisti. Ir 10. vārti sezonā! Mūsu kluba labākais bombardieris kārtējo reizi sajūsmināja publiku ar vārtiem-šedevru. Bravo, Žeņa!

Protams, šodien bija ļoti principiāla kauja. Daudzu iemeslu dēļ. Uzskaitīt var daudz, bet pietiekami nosaukt galvenās iezīmes. Mēs nebijām uzvarējuši tik ilgi, ka vienkārši ļoti stipri gribējās uzvarēt. “Metta” – ļoti spēcīgs kairinājums, pie kam, jebkurā līmenī. Mūsu Akadēmiju spēles – tas ir uguns laukumā jebkurās vecuma kategorijās. Vienmēr gribas pierādīt, ka tieši tu esi labāks un spēcīgāks. Un kā neatcerēties pagājušo sezonu virslīgā, pēdējo kārtu?! Mēs bjām toreiz tik tuvi tādai vajadzīgai uzvarai…

Bija acīmredzams, ka uzvarēt mums šodien noteikti pa spēkam. Daudzos pēdējos mačos SK Super Nova Salaspils parādīja kvalitatīvu futbolu un bija pelnījusi uzvarēt. Bet vienmēr, par nožēlu, pietrūka kaut kāda mazumiņa. Pie tam, mūsu komanda arvien pārliecinātāk atgādināja saturīgu spēles konstrukciju un vairāk vai mazāk noskaņotu mehānismu, kur futbolisti beidzot pilnībā tika galā ar treneru uzdevumiem un, galvenais, pa īstam noticēja saviem spēkiem.

Kā tomēr skumsti pēc uzvaras, kad tās nav veselu mūžību!

Uzvarēt “Mettu” – tas mūsu bēdīgajā turnīra situācijā bija galvenais rudens mērķis un vispār visā finiša taisnē. Tomēr pēc tam mūs gaida spēles ar “Riga”, RFS, “Valmieru”… Tur trīs punkti iespējami, protams, bet tas prasīs titānisku piepūli, veiksmi un t.t., ar ko, starp citu, pilnībā var arī nepietikt.

Tā kā spēle ar “Mettu” – tā bija, pēc būtības, mūsu chance final.

Bet kā, sakiet, uzvarēt, kad, bez vienmēr stiprā un dzelošā pretinieka, uzradās vēl arī maz patīkami “palīgi”?! Un tieši drausmīgs vējš, stiprs lietus, vareni pērkona dārdi! Tas vēl skaistums, teiksim tieši!

Jo stiprāk gribas teikt mūsu puišiem lielu paldies par šo uzvaru! Pārvarēja visas spēles grūtības, 90 minūtes cīnījās par katru bumbu, katrā divcīņā sitās līdz pēdējam un galu galā izgrauza šo 1:0, kā lepni gepardi, ilgi un nomokoši skrienot pēc projām slīdoša medījuma. Un iznākumā vīrišķīgi izturēja, noturēja un uzvarēja.

Protams, šajos vārdos nav mājiens uz to, ka viesi, iesitot vārtus, nosēdās aizsardzībā, ierakās, un ne par ko citu vairāk neatcerējās. Nekā tamlīdzīga pat tuvu nebija. Pirmajā puslaikā “Metta” vispār izveidoja vien vienu momentu, un tur jāpateicas Slavam Kudrjavcevam. 7. minūtē sitiens vārtu augšējā stūrī bija ļoti bīstams, bet mūsu vārtsargs lieliski likvidēja draudus. Labais, Slava!

Bet turpinājumā spēli kontrolē stingri pārņēma viesi. Mēs bijām vairāk ar bumbu, mēs labāk kustējāmies, mēs labāk un gudrāk sapratām, ko un kā darīt. Mēs tieši spēlējām futbolu, kas krasi atšķīra mūs no “Mettas”, ar tās visai vienkāršajām darbībām. Tur viss vairāk bija pēc slavenā principa “Sit uz priekšu, spēle atnāks!” Kaut kad… Laukuma saimnieki bija acīmredzamā spēles nokdaunā, īpaši pēc Miņina vārtiem-šedevra. “Mettai” bija panika, atklāta panika!

Dāvāja viņiem to vispirms Miņina vārti. Raivis Skrebels asi atrada uzbrukumā aktīvo Jevgeņiju Terzi, to nonesa – soda sitiens. O, mēs sākām berzēt rokas! Miņina punkts, praktiski spriedums. Cik šajā sezonā Žeņa dāvājis publikai ļoti skaisti izpildītus soda sitienus?! Saņemiet jaunu. Šiki – 0:1! Pat vējš uz četrām sekundēm rimās, bet lietus uzreiz uz minūti pārstāja par godu pašai skaistākajai spēles epizodei.

Mēs iedvesmojāmies. Klasiski izskatījāmies un dominējām. “Standarti” bija bīstami. Tas pats Terzi tika izvests teicamā sitiena pozīcijā pēc daudzpakāpju uzbrukuma 40. minūtē. Sitiens nesanāca, diemžēl. Bet pretinieks par to pat nesapņoja.

Nebija šaubu, ka otrajā puslaikā laukuma saimnieki par saviem sitieniem sapņos stipri. Un ne tikai sapņos. Protams, “zaļie” puiši pielika, parādījās viņiem veselīga agresija – viņi atcerējās, ka spēlē mājās. Mēs bijām tam gatavi. Teicami izlidojām pretuzbrukumos, žēl, pēdējā piespēle nesanāca. 69. minūtē Rostands Njiki atrada iespēju sitienam – nedaudz pāri vārtiem.

Vispār, mēs pārliecinoši turējām sitienu, ilgi neļāvām pretiniekam nopietni organizēt kaut ko līdzīgu glābšanas šturmēšanai. Visus mēģinājumus izrauties kā pa centru, tā arī pa flangiem mūsu aizsargi un pussargi pārtrauca ar pārsteidzošu un brīnišķīgu enerģiju. Oļģerds Raščevskis, likās, vispār aizvadīja savu labāko maču sezonā – uzvarēja maliņā visu, ko var. Ļoti produktīvi labajā flangā pastrādāja Skrebels. Centra aizsargu duets nolasīja gandrīz visu un neļāva  sev izslēgties no spēles kaut uz mirkli – giganti, Deniss un Allan! Bet, droši vien, pašu lielāko ietekmi uz spēli šodien izrādīja centra pussargu duets – Kristiāns Sprukulis un Terzi. Viņu monolītisms, viņu mobilitāte, viņu darba spējas neļāva mums iesēsties laukuma vidū. Ne reizi. Tam bija milzīga nozīme kopējam panākumam.

Bez ārprātīgā spiediena, protams, vienalga nevarēja iztikt. Savu iespēju “Mettai” bija jāizveido. 75. minūtē izveidoja. Skaists sitiens no vidējas distances – vārtu stabs. Uh… Mums par laimi, atlēkušajai bumbai izrādījās jūtami negatavs tas, kuram tā bija jāvaktē.

Tā bija labākā laukuma saimnieku iespēja. Turpinājumā mēs ar labiem nerviem, bet kopumā pārliecināti nosargājām savu dārgo pārākumu. UZVARĒJĀM! Pat uzrakstīt to grūti, pārāk jau atradinājušies…

UZVARĒJĀM! Velns parāvis, cik gan sen tas bija iepriekšējo reizi. 16. aprīlī… Pus gads. Bet iedomājieties, draugi, kad SK Super Nova Salaspils pēdējo reizi uzvarēja viesos?! 2022. gada 7. augustā fantastiskā mačā pret čempionu, pret RFS. Vairāk par gadu nācās gaidīt…

Ļoti patīkami nospēlēt uz “nulli”. Un te, teiksim tieši, pārgaidījāmies. Pēdējo reizi – atkal jau 2023. gada 16. aprīlī, kad mājās uzvarējām “Valmieru”. Bet viesos jau mēs pēdējo reizi neielaidām 2022. gada 11. aprīlī! Un, starp citu, sausais mačs viesos SK Super Nova Salaspils virslīgā gadījās vispār otro reizi kluba vēsturē.

Tagad, par laimi, visas šīs vēsturiskās izziņas var atlikt malā. Visas nepatīkamās sērijas mēs ar šodienas uzvaru skaisti noslēdzām. It kā viss sākas no jaunas lapas. Un tikai ļoti žēl, ka patreiz jau oktobris…

Ļoti gribas turnīra fināla nogriezni aizvadīt tikpat cienīgi un ar punktiem. Pat neskatoties uz draudīgajiem pretiniekiem. Ļoti gribas vēl uzvarēt. Pārāk jau patīkamas šīs sajūtas…

Optibet Virslīga. 32. kārta

FK Metta – SK Super Nova Salaspils – 0:1 (0:1)

SN: Kudrjavcevs, Enyou, Pritikovskis, Skrebels, Raščevskis, Sprukulis, Rostand, Miņins, Terzi, Williams (Patrikejevs, 70), Dani Lual (Višņakovs, 75)

SN vārti: 0:1 Miņins (17).

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

Attachment

IMG_5664