Mesi, Mbapē, Keins, Ponomarjovs, Birkše-Kloks… sarakstu var turpināt!

Otrdien pilnībā unikāls futbolists vārdā Leo Mesi kārtējo reizi sajūsmināja visu futbola pasauli. Šodien, trešdien, pārsteidzoši talantīgais futbolists Kiljans Mbapē kopā ar partneriem centīsies apspēlēt labā nozīmē nekaunīgo pretinieku. Visa pasaule dzīvo ar futbolu, dzīvo ar pasaules čempionātu!

Tomēr futbols skaists ne tikai saulainajā Katarā. Šodien sniegbaltajā Rīgā simpātiskā SK Super Nova (U14) aizvadīja draudzības maču ar vienaudžiem no RFS. Sergeja Podoļjako komanda parādīja efektīgu futbolu un skaisti uzvarēja 3:1 (1:0). Malači, puiši!

Patīkami, izstaigājoties pa ielām-sniegavāliem, nonākt siltā zālē un paskatīties futbolu. Paskatīties spēli, kurā daudz emociju, vēlēšanās un interesanti notikumi. Šodien atkal enerģiski tika testēta VAR sistēma, un, jādomā, nekad agrāk ļoti daudziem mūsu tiesnešiem nav nācies tā nervozēt parastas draudzības spēles laikā starp jauniešu komandām. Situācijas laukumā veidojās daudz un dažādas, katru nepieciešams modelēt, pārbaudīt, izpētīt. Jo interesantāk gan spēlētājiem, gan skatītājiem!

Bet atstāsim VAR tiesnešiem, bet paši parunāsim par spēli. Interesanta cīņa, izaicinošas treneru idejas, enerģiskas puišu darbības katrā pozīcijā – skaties tādu patiesu futbolu un gūsti baudu. Spēle ilgi bija līdzīga, kamēr ar spožu zibspuldzi neuzspīdēja epizode ar negaidītu Kristera Birkšes-Kloka sitienu. Talantīgais pussargs uzsita pa vārtiem, bumba trāpīja vārtu stabā, kuriozs rikošets, apmānot neveiksmīgo vārtsargu, un bumba kaut kā jocīgi ielēca vārtos – 1:0! Jautri vārti! Malacis, Kri Bir-Klo!

Pēc pārtraukuma “skolnieki” aktīvi aizskrēja uzbrukumā, ļoti centās izlīdzināt rezultātu. Zonās parādījās “vējš”, un Sergeja Podoļjako komanda, organizēta, dzirksteļojoša un gudra, atbildē veica ļoti asus pretuzbrukumus. Tādus uzplaiksnījošus futbola zibeņus! Ņikita Ponomarjovs kreisajā flangā, Birkše-Kloks – labajā spēlēja solo, izveidoja plašus un bīstamus izgājienus. Un lūk, brīnumainie otrie vārti! Nenomierināmais Kri Bir-Klo skaisti aizvilka bumbu pa flangu un izlika centrā teicamu piespēli: Lukass Randa-Dmitrijevs efektīgi izgājienu noslēdza – 2:0! Ar pēdas ārpusi negaidīti sita apakšējā stūrī – ļoti tehniski, bravo, Lukas!

Pretinieks acīmredzami saplaka, bet mēs turpinājām uzbrukt plaši un skaisti. Sergejs Podoļjako, vienmēr prasīgais un kritiski skatoties uz spēles lietām (tā uz spēli skatās jebkurš īsts treneris, alkstot savu spēlētāju progresu!), šajās minūtēs laikam bija apmierināts ar savu komandu. Bet mēs to trenerim neprasīsim: viņš, visdrīzāk, liks uzsvaru uz tām lietām, kuras prasa pastiprinājumu.

Vārti brieda, bet veiksme nospēlēja par labu RFS: divreiz mūsu puiši bija tuvu priekam un divreiz bumba trāpīja… pa vārtu stabu! Pēc otrā vārtu staba kā reiz arī atbildē gadījās ass pretuzbrukums, kurš iznākumā noveda pie pendeles. Varenais Nils Balagušs spīdoši tika galā ar diviem sitieniem tiešā trāpījumā, bet no “punkta” pretinieks sita tikpat aukstasinīgi, kā, piemēram, Luka Modričs pavisam nesen, laimīgajā ceturtdaļfinālā ar Brazīliju.

2:1, un RFS pēkšņi negaidīti parādījās iespēja izglābties, kā, piemēram, “oranžajiem”, atceraties, nesen ārprātīgajā spēlē ar argentīniešiem. Tikai SK Super Nova nesāka lietu novest līdz ugunīgam nobeigumam! Stūra sitiens, centrējums, un varenais bombardieris Niks Glindziņš ļoti skaisti un precīzi sita ar galvu – 3:1! Malacis, Nik, lieliski vārti! Tā pavisam nesen mūžīgi jaunais Pepe iesita šveiciešiem. Nikam pat efektīgāk sanāca. ;)

Varējām mēs panākt lielu uzvaru, bet precizitāte nedaudz pievīla Ponomarjovu. Ņikita veica efektīgu izgājienu un savāstilā nopelnīja pendeli. Pats sita, bet nonāca Harija Keina lomā – kļūdījās. Tiesa, Anglijas izlases kapteinis palaida bumbu debesīs, bet Ņikita centās trāpīt apakšējā stūrī. Nekas, Ņikita, nepārdzīvo, bet izdari svarīgu secinājumu – un tad obligāti iesitīsi nākamajā spēlē. Jebkurā gadījumā, salīdzinājums ar Anglijas izlases kapteini – tas vienmēr ir patīkami. ;)

Laba uzvara, apsveicam futbolistus un treneri Sergeju Podoļjako. Protams, decembrī par uzvaru punktus nedod, bet tagad tie arī nav vajadzīgi. Svarīgs kas cits. Svarīgi, ka puiši juta uzvaras garšu: tam arī ziemā ir liela nozīme.

#SuperNova #U14 #futbols #

Attachment

264BBB15-94DC-49EA-9BE5-1F8FF1154A14