Miņina un Kauliņa vārti atnes uzvaru Lietuvā

SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo kontroles spēli. Andreja Lapsas komanda Kedaiņos tikās ar vietējo klubu «Nevežis». Mūsu komanda panāca uzvaru ar rezultātu 2:1 (1:1)! Apsveicam mūsu līdzjutējus ar uzvaru šajā vērtīgajā un vajadzīgajā sparingā.

Vārtus SK Super Nova Salaspils labā iesita pussargi Jevgeņijs Miņins un Ričards Kauliņš. Malači! Divas vārtu piespēles komandas debitanta Vladimira Stepanova aktīvā. Labais!

Patreiz, protams, grūti domāt par futbolu, nu bet vajag. Svarīgais sagatavošanās etaps pašā karstumā, līdz mūsu komandas vēsturiskajam startam virslīgā – mazāk (!) par divām nedēļām. Katrai dienai ir ļoti liela nozīme, katram treniņam. Un vēl jo vairāk – spēlei!

«Nevežis» sagaidīja ar gandrīz pavasarīgu laiku un ļoti simpātisku, daudzfunkcionālu sporta kompleksu. Komandai, kura šajā sezonā startē pirmajā (!) līgā – vienkārši vienreizēji apstākļi. Ne gadījuma pēc izrādījās ambicioza, stipra, ar leģionāriem – droši vien «Nevežis» ļoti centīsies atgriesties Lietuvas futbola elitē. Veiksmi!

SK Super Nova Salaspils, kā zināms, jau elitē – Latvijas. Bet tas jau nav vienkārši patīkams fakts, tagad tam jāatbilst jebkurā spēlē. Un, tātad, mačā ar pretinieka «Nevežis» līmeņa komandu mums jau jābūt dominējošiem. Bet ja pieiet maksimāli prasīgi, tad pat nevis jābūt – jādominē!

Un spēles debija parādīja, ka mūsu komanda tiešām gatava dominēt. Neskatoties uz daudzskaitlīgiem darba pārkārtojumiem sastāvā (iemesli dabīgi: jāskatās spēlē jaunus puišus, jāveido jaunas saiknes, kādam vienkārši ir mikrotraumas), viesu pārākums ar pirmajām minūtēm bija ļoti jūtams. Laukuma saimnieki brīžiem ar bumbu ilgi netikās. Un jau ap 12. minūti mūsu komandai vajadzēja būt vadībā minimums 2:0! Bet brīnumus rādīja «Nevežis» vārtsargs, ne pārāk mums arī veiksme smaidīja uzbrukuma noslēgumā. Piemēram, vienmēr strādīgajam Robčikam Zelmanim. Kā viņš pašā mača sākumā neiesita?! Vārtsargs epizodēs bija minimums kā Kurtuā.

Bet vārti bija gaidāmi, spēles raksturs tam bija jūtami labvēlīgs. Un 36. minūtē, beidzot, sagaidījām. Stepanovs (tikai, pēc būtības, iepazīstoties ar jauno komandu!) vareni pieslēdzās, no kreisā flanga atdeva klasisku piespēli centrā, kur laukuma saimnieki pavisam aizmirsa par Miņinu. Sods nospīdēja kā zibens: neatvairāms sitiens – 0:1!

Likās, pārtraukumā aiziesim, pārdzīvojot, ka esam priekšā vien minimāli. Realitātē jau pat tas nesanāca! Laukuma saimnieki puslaikā vien pāris reizes (!) atradās mūsu laukuma pusē situācijās, kad Patrikam Balodim kas draudēja. Reizi vārtsargs efektīgi glāba viesus, nu bet otrā epizode atnesa 1:1. Pavisam nevajadzīgs pārkāpums laukuma malā (nedrīkst sev to atļaut!), centrējums, un sitiens no tuvuma, kuru viesi atklāti nogulēja – 1:1. Savāktība un uzmanība – kur jūs “atpūtāties?!

Puslaiks, kurā cīņas iznākumam bija jābūt izlemtam, un pēc kā otrajā puslaikā SK Super Nova Salaspils varētu nepārdzīvot par rezultātu un mierīgi spēlē eksperimentēt, taktiski, ar kadriem, atnesa vien neizšķirtu. Lai arī viesiem acīmredzami pietrūka ātruma, zināmas epizodes liecināja par saspēles trūkumu, pozicionāli pārrēķini, saprotams, gadījās, bet kopumā spēles kvalitāte nebija slikta, pārākums neizsauca šaubas. Un tomēr tikai 1:1…

Tāda lūk, atslābināšanās, puslaika beigās noveda pie tā, ka par mača galveno varoni iznākumā kļuva… Balodis! Bet lielāko puslaika daļu numur 1 Patriks bumbu tā īsti nemaz neredzēja: tā bija pierakstīta otrā laukuma pusē.

Bet pēc pārtraukuma viesu vārtsargam (vienam no nedaudzajiem, kurš plānveidā netika nomainīts) kā reiz nācās pastrādāt. Mēs palaidām garām pāris teicamu momentu pašā sākumā, un tas deva impulsu laukuma saimnieku uzbrukumiem. Un viesiem komandas darbības nevedās, radās daudz misēkļu, steigas. Viss tas noveda pie tā, ka Balodis spēlē iesaistījās bieži un vienmēr darīja to brīnišķīgi. Labais, Patrik!

Bet 85. minūtē arī viņš nepalīdzētu, tādēļ, ka masīvajam “Nevežis” izgājienam nevarēja pretī stāties vienatnē! Ar pirmo vilni Patriks spīdoši tika galā, bet kad bumbu sita jau tukšos vārtos, mūsu vārtsargs jau bija atspēlēts. Glāba Jegors Cīrulis, kaut kādā savā firmas akrobātiskā etīdē izsitot bumbu pašā pēdējā momentā.

Līdz šim momentam, tiesa, mūsu komanda jau bija vadībā. Stepanovs, ļoti vērtīgi un produktīvi pastrādāja (jāatkārto – labais!), atkal uzplēsa flangu, atdeva centrā Ričam Kauliņam. Mūsu uzbrūkošā “lāpiņa” tika galā klasiski, raidot bumbu tuvajā “devītniekā”- 1:2!

Lūk, arī visi paši svarīgākie un interesantākie šī izbraukuma mača triepieni. Darba momentu, kas prasa jaunu varenu analīzes porciju, uzlabojumu un iestrādes daudz vairāk. Bet vienmēr labāk nodarboties ar šo smago darbu, kad uzvari.