Miņins IESIT PIRMOS VĀRTUS ELITĒ!

Otrdien, 10. maijā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta divpadsmitās kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda mājās tikās ar vienu no turnīra galvenajiem favorītiem klubu “Riga” FC. Viesi panāca pelnītu uzvaru ar rezultātu 4:1 (2:0).

Vienīgos vārtus mūsu komandas labā iesita pussargs Jevgeņijs Miņins. Šie ir pirmie Jevgeņija vārti virslīgā – apsveicam ar ļoti nozīmīgo notikumu! Daudzās iepriekšējās spēlēs Žeņa bija tuvu tam, lai iesistu, bet veiksmes pietrūka, un lūk, ilgi gaidītā barjera pārvarēta! Vārti, pēc būtības, kļuva par pussarga klasisku individuālās darbības augli: piespieda kļūdīties pretinieku, teicami pacīnījās un neatvairāmi sita – labais, Žeņa, tā turēt! 

Saprotams, ka visas prognozes pirms mača paredzēja acīmredzamu spēles bildi: favorīts ar pirmajām minūtēm ies uz priekšu ar lieliem spēkiem, bet mūsu puišiem nāksies daudz strādāt aizsardzībā. Tā arī sanāca, vārtsargs Patriks Balodis, pirmo reizi karjerā virslīgā iziedams starta sastāvā (apsveicam, Pača!), jau debijā divreiz izglāba sarežģītās epizodēs.

Bet ātri vārti, diemžēl, tomēr atnāca. Apbēdinoša kļūda, un zibenīgs sods – 0:1. Protams, tas puišiem stipri sabojāja noskaņojumu, izsita no sliedēm. Kaujās ar gigantiem ātri vārti – tā vispār ir pati nepatīkamākā lieta. Favorīts jau noteikti aizmirst par spriedzi, bet tas, kurš objektīvi klasi zemāks, risina sarežģītu dilemmu: ko tad darīt tālāk? Vai uzreiz atsacīties no spēles plāna, atklāties un drošāk līst uzbrukumā; vai turpināt sīksti ciesties un gaidīt retu iespēju pretuzbrukumā. Ej nu uzmini.

Bet pretinieks taču turpina spiest. Un lūk, jau pie “standarta” noķēra savus otros vārtus. Stūra sitiens un neatvairāms sitiens ar galvu – 0:2.

Smags puslaiks, ko viegli bija paredzēt. Bet tas vēl arī kaut kāds nomocošs sanāca. Pie bumbas aizķerties kā nākas neizdevās: bija grūts, nogurdinošs darbs, kurā visu vadīja draudīgais oponents. Protams, mūsu puišiem šajās 45 minūtēs psiholoģiski pavisam nebija vienkārši. 

Pārtraukumā bija vajadzīgas kaut kādas pārmaiņas, kaut kāda spēles sapurināšana. Un Andrejs Lapsa ar palīgiem visu gudri un savlaicīgi izdarīja, veicot maiņas un ienesot zināmas taktiskas korekcijas. Laukuma saimnieku spēle kļuva vairāk nekaunīga, labā nozīmē nekaunīga! Tie paši Artjoms Troickis un Edgars Brics asi piedeva komandai enerģiju un kustību un ātri izveidoja vārtu momentu. Žēl, Artjomam nesanāca ērto Edgara piespēli pārvērst vārtos: sitienu atvairīja vārtsargs. Eh, būtu 1:2, un kaut kas karsts varētu uzbudināt publiku.

Bet nenotika, un “Riga”, protams, jokot šodien nedomāja. Pēc trīs zaudējumiem pēc kārtas savādāk vienkārši nedrīkst. Gadītos pēkšņi arī šodien neveiksme, “Rigu” vienkārši nesaprastu. Un tādēļ uz laukuma saimnieku aktivitāti atbildē izskanēja skaļš: skaists šāviens no vidējas distances – 0:3.

Intriga galīgi devās gulēt. Bet svarīgi jautājumi vienalga, protams, palika. Un pats drebelīgākais – par vārtiem: ļoti jau gribējās iesist trīskārtējam čempionam! Pirmajā aplī mēs to izdarījām pat divreiz, bet abos gadījumos tika fiksēta aizmugure. Tādēļ divkārt gribējās sagaidīt īstus vārtus! Un ļoti patīkami, ka tas notika, kur milzīgs Miņina nopelns: puisis visu izdarīja pats, parādot nepiekāpību un vēlēšanos izcelties – 1:3!  Malacis, Žeņa – neapstājies un nešaubies, ka jauni vārti nav aiz kalniem! 

Uh, gribas nedaudz izgaršot šo epizodi. Tomēr jau šķēlienu “Riga” saņēma varenu. Mūsu komandas līdzjutēji piedzīvoja vētrainu prieku, vēl, starp citu, arī tādēļ, ka SK Super Nova Salaspils iesita kārtējam klubam – gigantam, bet vispār iesita trešajā spēlē pēc kārtas! Lai jau šī sērija noteikti turpinātos pēc iespējas ilgāk…

Nobeigumā laukuma saimnieki pilnībā bija tuvu tam, lai nosvinētu kārtējo vēsturisko momentu – pirmo reizi elitē iesist divus vārtus vienā mačā. Žēl, piemēram, ka nesanāca izcelties Bricsam. Jaunais un vienmēr enerģiskais Edgars pirmo reizi laukumā aizvadīja veselu puslaiku, ļoti centās, bija iespējas. Malacis, drīzumā centīgais mini Rūnijs droši vien nosvinēs savus pirmos vārtus elitē. Tad, Edgar, noturi tempu un tici sev!

Un tā, otro maču pēc kārtas zaudējam ar 1:4, bet ja ar “Audu” vispār nekas neizdevās, tad ar “Riga” zināmas darbības viesa optimismu. Ļoti svarīgās un principiālās spēles Tukumā priekšvakarā tam ir liela nozīme. Lūk, tur jau mums noteikti stāv priekšā īsta cīņa par punktiem… 

Optibet Virslīga 2022. 12. kārta

SK Super Nova Salaspils – Riga FC – 1:4 (0:2)

SN: Balodis, Semjonovs, Šakurovs, Jaunarājs-Janvāris, Cīrulis, Sprukulis (Brics, 46), Ozoliņš (Kauliņš, 75), Indrāns (Troickis, 46), Stepanovs, M. Regža (A. Regža, 75), Miņins.

Super Nova Salaspils vārtu guvēji: 1:3 Miņins (68).

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

Foto – O. Baibakovs.

Attachment

F213306B-65E1-4EA1-AD35-A6E1EF012624