Miņins skaisti iesita, bet uzvarēt neizdevās

Sestdien, 28. maijā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta sešpadsmitās kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda viesos tikās ar klubu “Metta”. Spēle bija ļoti interesanta un saspringta un noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu ar rezultātu 1:1 (1:1).

Jāsaka, pavasara posma noslēdzošā spēle mūsu komandai kļuva par labāko gan pēc kvalitātes, gan pēc satura turnīrā vispār, un žēl, ka neizdevās panākt uzvaru, kuru SK Super Nova Salaspils pilnībā bija pelnījusi.

Par mūsu komandas vienīgo vārtu autoru kļuva pussargs Jevgeņijs Miņins, iepriecinot līdzjutējus ar lielisku reidu un skaistu sitienu augšējā stūrī. Labais, Žeņa!

Protams, garajā pārtraukumā ļoti gribējās aiziet, panākot pirmo, vēsturisko, uzvaru elitē. Tas noteica kopējo noskaņojumu. Sisties katrā epizodē līdz galam! Principiāli svarīgi bija nepiekāpties stiprajam pretiniekam kā reiz pašatdevē un cīņas gribā. Tādēļ, ka spēles plānā SK Super Nova Salaspils jau noteikti “Mettai” nezaudē, ko pierādīja vēl pirmā spēle starp pretiniekiem Salaspilī. Jau tad bija redzams, ka, piemēram, Andreja Lapsas komandas uzbrukuma darbības gan daudzveidīgākas, gan organizētākas, gan sarežģītākas. “Metta” uzbrukumā darbojas ievērojami vienkāršāk, un tās galvenais trumpis, ar kuru svarīgi bija tikt galā – neatlaidība.

Treneru uzdevumi saņemti, kadru lēmumi pieņemti, noskaņa saprotama. Bet atlika vēl viens satraucošs jautājums, kurš protams, uztrauca. Pirmā spēle uz zāles seguma! Godīgi sakot, tik ātri pat neatcerēsies, kad mūsu komanda pēdējo reizi spēlēja uz īsta seguma. Viens pirmsspēles treniņš piektdien – tas ir labi, bet par maz. Bet acīmredzami, ka “mākslīgais” futbols un “zaļais” futbols – divas lielas starpības.

Satraukums bija, bet puiši, lieli malači, visu trauksmi aizdzina prom! Vērojot mūsu komandas darbības “Daugavā”, brīžiem likās, ka, spēlētu mēs visas spēles uz zāles seguma, punktu mums tabulā būtu divas reizes vairāk. Pārsteidzoši pārliecināti, plaši un organizēti, pie tam arī daudz mazāk šo pretīgo un kaitinošo piespēļu atpakaļ. Nē, tieši uzbrukuma domas, brīnišķīga kustība, ļoti mobili, un pat kaut kā komandas ātrums ievērojami pieauga. Skrien puiši!

Kopumā, ar pirmajām minūtēm bija redzams, ka par trīs punktiem mūsu puiši gatavi grauzt zemi. “Metta”, laikam, bija stipri pārsteigta par tādu pastarīša izlēcienu, bet pārņemt spēli savā kontrolē vienkārši nevarēja. Otrādi, laukuma saimnieki savilka lielus spēkus aizardzībā, atklāti baidoties no pārdrošā jaunpienācēja. Un ne velti: spēle viesiem padevās, un pat stiprais lietus nevarēja nomazgāt sajūtu, ka šodien obligāti iesitīsim.

Vēl jo vairāk, ka arī Vladimirs Stepanovs, viņš arī Stjopa, viņš arī Misters Zibens, ar pirmajām minūtēm iedegās un aizskrēja. Bet kad Stjopa skrien, pretiniekam bojājas garastāvoklis visās vietās uzreiz. Kādu momentu izveidoja šis nelielais puisis 15. minūtē?! Labajā flangā skaisti aizsūtīja atvaļinājumā divus sedzējus, gandrīz ar teatrālu pauzi aizsūtīja vārtsargu uz atpūtnieku ložu un ar izsmalcinātu pārmetienu dāvāja momentu Marko Regžam. Līdz tukšiem vārtiem – pastiept roku, un kā uzbrucējs neiesita, saprast neiespējami.

Laikam, tieši šī spožā epizode aizdedzināja spēli kopumā – tā ievērojami kļuva asāka, pie tam vārtu momenti radās pie abiem vārtiem. Laikam, viesiem tie bija asāki, laukuma saimniekiem – vairāk. “Mettai” draugos rikošeti, asi sitieni no vidējas distances (Kristaps Zommers vairākas reizes efektīgi izvilka, noskaņojot Tibo Kurtuā uz vārtsargu vakaru ;); mums – teicami sagatavotas kombinācijas, gudra spēlētāja izvešana sitienam. Kā, piemēram, 27. minūtē, kad Miņins efektīgi sita no gaisa. Nedaudz, nedaudz, un varēja ielidot.

Mēs tad nezinājām, ka Žeņa vienkārši palūdza publiku pagaidīt. Cirka numurs viņam tika pataupīts 34. minūtei. Radās vārti – skaistulis, draugi! Noslēgums pats par sevi, bet te arī sagatavošana bija vienreizēja. Vispirms Stjopa noēda pretinieku, pēc tam Dāvis Indrāns gudri atrada Miņinu flangā. Nu bet tālāk – ieslēdziet savus hailaitus!

Miņina kreisā kāja aptumšoja uzreiz divas varavīksnes, kuras kā brīnumaini tiltiņi izritinājās tumšajās debesīs. Bumbas uzņemšana, skaists dribls, sedzēji – skatītāji un spēcīgs sitiens tuvajā stūrī – 0:1! Ļoti skaisti. Drīzumā mums nāksies balsot par Miņinu nominācijā paši skaistākie vārti maijā. Par Žeņu var tikai priecāties. Jau spēlē ar RFS viņš izskatījās vareni, veica lielu apjomu un bija ļoti vērtīgs. Ar “Mettu” tam pielika vēl arī vārtus – skaistuli. Vasarā, Žeņa, gaidām ne sliktāku turpinājumu!

Gandrīz tur pat Misters Zibens varēja palielināt rezultātu, bet kaut kā ar vārtu guvumiem Stjopam neveicās. Tuvajā stūrī viņš Regžas piespēli pārvirzīja efektīgi, bet žēl, vārtsargs paspēja sagrupēties. Apbēdinoši, mazulis – izveidotājs sen savu precīzo sitienu nopelnījis. Cita lieta, ka augstā latiņa – divi vārti vienā spēlē – mums pagaidām nekādi nepakļaujas.

Bet vienu uzvarai nepietiek. Ielaidām ātri, kas manāmi sarūgtināja. Muritala ar neizdevušos, bet apstiprinošu dūrienu tuvajā stūrī iepriecināja savējos – 1:1.

Grūti bija pieņemt, ka vārtu vairāk nebūs, bet fakts ir fakts. Pēc pārtraukuma nepārtrauktā lietū laukuma saimnieku spēle pavisam izjuka (kas, jāsaka, netraucēja reizi Zommeram veikt klasisku seivu), bet lūk, viesiem, izdevās. Pavisam ne slikti centīgi gatavojām momentus, bet ar noslēgumu nelīmējās. Stjopa atkal tuvajā stūrī mērķēja, darbarūķis Rihards Ozoliņš sita vareni, Regžu sitiena pozīcijā apstāja uzreiz vesels aizsargu pūlis. Diemžēl, otros vārtus mēs tā arī neatradām.

Neizšķirts, katrs punkts zelta vērtē. Bet puiši devās uz ģērbtuvēm ar tādām sejām, it kā kaut ko svarīgu būtu zaudējuši. Ļoti vīlušies. Tas pats Stjopa ģērbtuvēs skuma ar tik iztukšotu skatienu, kāds vēlāk vakarā būs visiem “Liverpool” futbolistiem. Un tiešām, nepameta sajūta, ka divus punktus mēs zaudējām.

Nekas, puiši, prom skumjas un pārdzīvojumus. Skatamies lepni uz priekšu. Futbola pavasaris aiz muguras. Uzvarēsim vasarā. Lūk, redzēsiet, vasara noteikti SK Super Nova Salaspils atnesīs pirmo, vēsturisko, uzvaru elitē. Prom šaubas!

Optibet Virslīga. 16. kārta

Metta – SK Super Nova Salaspils – 1:1 (1:1)

SN: Zommers, Semjonovs (Cīrulis, 46), Zelmanis, Šakurovs, Skļarenko, Indrāns (Brics, 74), Troickis (Rullis, 63), Stepanovs, Ozoliņš (Sprukulis, 88), M. Regža, Miņins.

Super Nova Salaspils vārtu guvēji: 0:1 Miņins (35).

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

Foto – A. Kozlovskis.

Attachment

77B26145-41C5-4F56-B763-C871E1F5FAD8 D72C9034-1A3E-4925-9D86-2C507D18B477