Momenti bija, bet… Zaudējums Tukumā

Sestdien, 8. oktobrī, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta trīsdesmit pirmās kārtas ietvaros Aleksandra Koliņko komanda viesos tikās ar klubu “Tukums/2000 Telms”. Laukuma saimnieki panāca pelnītu uzvaru ar rezultātu 2:0 (1:0).

Uz Tukumu mēs devāmies ar cerību. Brīnišķīgi saprotot, protams, ka spēle ar Kristapa Dišlera komandu būs ļoti smaga. Iemeslu pietiekoši. Pats redzamākais – laukuma saimnieki, lieli malači, uzņēmuši labu gaitu, sen nav zaudējuši un pat nospēlējuši efektīgu uzvaru sēriju. Tukuma futbolistiem radusies pārliecība, kurai ir milzīga nozīme tieši tādās spēlēs, kur meistarības līmenis, pēc būtības, vienlīdzīgs.

Bet, lūk, mums, kā reiz ar pārliecību vērojumi sarežģījumi. Šodien vēl arī acīmredzami pietrūka kaisles… Iepriecināja, ka ierindā atgriezās Marko Regža un Jevgeņijs Terzi, kaut nedaudz, bet patukšojās mūsu pārpildītā lazarete. Aleksandram Koliņko parādījās vismaz kaut kāda izvēle, kaut, protams, par nopietnām variācijām mūsu treneru štābam pagaidām atliek tikai sapņot.

Jau 5. minūtē Kristaps Zommers veica atzīstamu seivu savā stilā, kad pēc stūra sitiena kāds no laukuma saimniekiem skaisti uzvarēja gaisa duelī. Vārtsargs nopelnīja vētrainu aplausu porciju no mūsu līdzjutējiem, kuri bija atbraukuši negaidīti daudz. Paldies par atbalstu, draugi, īsti malači!

Epizode karsta, bet turpinājumā uguns laukumā neparādījās: līdzīga spēle ar abpusējām iespējām, kuras nenosauksi par asām. Pretinieks daudz uzvarēja “otro stāvu” un no turienes draudēja, mums sanāca vairāki asi flanga izgājieni, kur aktīvais Iļja Semjonovs daudz pastrādāja saspēlē. Iļjuha pamatā meklēja Ediku Višņakovu un atrada. Diemžēl, šodien Višņam sanāca neveiksmīga diena: centīgais uzbrucējs bija ļoti tuvu vārtu guvumam, bet bumba, diemžēl, tā arī negribēja lidot vārtos…

Pilnībā varēja paredzēt, ka puslaiks paliks uz “nullēm”, bet gadījās apbēdinošs kuriozs. Mūsu stāvoklī tas, vispār, drīzāk skumjš. Parasts, kaut arī ass, centrējums, un Toms Ralfs Šteinbergs ļoti apbēdinoši iegrieza bumbu savos vārtos – 1:0.

Kļūmīgi vārti, bet viss atgadās, nenolaist rokas jau priekšlaicīgi. Sākās otrais puslaiks, un mēs gandrīz ātri izlīdzinājām. Uz līdzenas vietas kļūdījās aizsargs, bumbu pārtvēra Višņakovs un momentāli sita – pāri vārtiem. Epizodes pikantums tajā, ka sita Ediks gandrīz no laukuma centra (!), kad vārti bija tukši, bet “Tukuma” vārtsargs devies tālu laukumā uz pastaigu. Diemžēl, veiksme Edikam šodien pavisam negribēja smaidīt. “Laikam, tomēr pasteidzos. Situ uzreiz, bet varēju tā nesteigties…”, – pēc spēles sūrojās stipri sarūgtinātais uzbrucējs.

Nākamajā uzbrukumā iespēja iesist viesiem bija vēl labāka! Klasisks uzbrukums, divi Žeņas (Terzi un Miņins) kvalitatīvi flangā, bumba nonāca pie Višņakova, kurš brīnišķīgi nolika centrā Regžam. Likās, vārti neizbēgami, tūlīt Marko no tuvuma noslēgs, bet, diemžēl, milzīgais cilvēks Niks Sliede izveicīgi pēdējā momentā paspēja aizsniegt bumbu, un vien tikai stūra sitiens. Eh…

Laukuma saimnieki pilnā mērā apzinājās, ka jokot ar mums bīstami un kaut kā pārāk viegli aizbīdīja spēli no saviem vārtiem un drīzumā iesita otros vārtus. Sākumā sitiens no tuvuma – vārtu stabs, bet nākamajā uzbrukumā mums piedot vairs negribēja: Neilands viegli sašāva vārtus – 2:0.

Stāvoklis kļuva kitisks, lai neteiktu bezizejas. Mēs, protams, rokas nenolaidām un pilnībā varējām beigas pārvērst par elektriskām. Bet atkal jau vietā atgādināt, ka uz Višņakovu šodien kaprīzā fortūna nez kādēļ apvainojusies. Sitienam apakšējā tālajā stūrī nedaudz pietrūka precizitātes, bet 88. minūtē superseivu veica vārtsargs Vilkovs. Uzbrukums bija skaists: Semjonovs un savlaicīga diagonāle, Miņins ar savlaicīgu piespēli centrā, un Višņakovs ar efektīgu sitienu ar galvu. Lielisks Vilkova seivs, kā reiz Zommera stilā.

Kļuva pavisam skaidrs, ka brīnumus mēs šodien publikai un pašiem sev neradīsim. Skumji, protams. Bet nekas neatliek: pārvarēt šo sāpi pēc iespējas ātrāk un gatavoties jau nākamajai spēlei. Svētdien, 16. oktobrī, Salaspilī uzņemam “Spartaku”. Ko tur vēl piebilst?! Tā ir spēle no kategorijas “Pāriet Rubikonu”.

Spēle, kura izšķirs gandrīz visu. Noskaņošanās sākas jau šodien, šajā sekundē…

Optibet Virslīga. 31. kārta

Tukums/2000 Telms – SK Super Nova Salaspils – 2:0 (1:0)

Super Nova: Zommers, Semjonovs, Jagodinskis, Atars, Zelmanis, Šteinbergs (Miņins, 46), Terzi, Sprukulis (Gražis, 86), Ozoliņš, Višņakovs, Regža.

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

Foto – Sanita Ieva Sparāne.

Attachment

446D5015-C416-4E38-93B3-FAE7AD1B1CCE