Neaizmirstams moments. Pirmā vēsturiskā uzvara virslīgā!

Sestdien, 23. jūlijā, SK Super Nova Salaspils aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta divdesmit otrās kārtas ietvaros Aleksandra Koliņko komanda dzimtajās sienās tikās ar klubu “Tukums 2000/Telms”. Gala rezultātā mūsu klubam spēle kļuva vēsturiska: SK Super Nova Salaspils panāca uzvaru ar rezultātu 2:1 (1:0)! Tā ir mūsu komandas pirmā uzvara virslīgā! Jāāāāāā, notikās!!! Ilgais un ļoti garais ceļš beidzot noiets – MĒS UZVARĒJĀM! UZVARA!

Par mača galveno varoni kļuva uzbrucējs Marko van Bast… pardon, Marko van Regža! Viņa aktīvā divi brīnišķīgi vārti, kuri arī ļāva SK Super Nova Salaspils panākt pirmo uzvaru čempionātā. Labais, Marko, apsveicam – tas bija spēcīgi!

Apsveicam mūsu brīnišķīgos līdzjutējus, kuri šo uzvaru pelnījuši pirmām kārtām! Var stādīties priekšā, cik smagi jums bija no kārtas uz kārtu nākt uz tribīnēm, gaidīt un ticēt panākumam, bet tas vienalga nenāca un nenāca. Daudzās iepriekšējās spēlēs mūsu komanda bija tuvu tādai ilgi gaidītajai uzvarai, bet būt tuvai vēl pavisam nenozīmē to panākt. Un lūk, šis ilgi gaidītais un vēsturiskais moments noticis! Daudzējādā ziņā pateicoties jums, godātie līdzjutēji, jūsu atbalsts vienmēr bija ļoti svarīgs un ļoti palīdzēja komandai. Šī uzvara ir jums! Paldies, un palieciet ar mums līdz sezonas beigām. Tagad mēs vēl vairāk gribam uzvarēt.

… Ģerbtuves Salaspilī nedaudz atpaliek no San Siro izmēru ģērbtuvēm vai, teiksim, brīnišķīgajai Valmieras arēnai. Bet, likās, pēc mūsu pirmās uzvaras tās no prieka pašas no sevis izpletās :)), Ediks Višņakovs tādu pašu laimīgu partneru ielenkumā izsaucās: “Aiziet, aiziet, foto uztaisīsim!” Tiesa, vēsturiski momenti prasa dokumetālu apstiprinājumu! Vairākums puišu uzreiz iesāka laimīgu cilvēku improvizētu deju, ar kuru jūs jau varējāt iepazīties īsajā video. Tas bija brīnišķīgi!

Kristaps Zommers uzlidoja līdz griestiem, it kā atkal ietu augstā izgājienā. Iļja Semjonovs un Žeņa Miņins, kuri sezonā jau izdarījuši ļoti daudz priekš pirmās uzvaras un kuri šodien kā reiz nevarēja spēlēt (diskvalifikācija un trauma), aizrāva ģerbtuves “flangos”, pārējie arī līksmoja neapturamā dejā. Bravo, puiši! Ar neatlaidīgu darbu un ticību panākumam jūs noteikti esat pelnījuši šo laimes mirkli. Kāds pasmaidīs, sakot, tad nu liels panākums – uzvara pār “Tukumu” – un viņam, protams nebūs taisnība. Vairumam šiem strādīgajiem puišiem – tas ir milzīgs solis, neaizmirstams notikums, un patreiz ir vienkārši ļoti priecīgi, ka viņi šo ilgi gaidīto uzvaru panāca! MALAČI!

Spēle, protams, veidojās ļoti smagi. Vēl pirms spēles bija sarežģīti: Aleksandram Koliņko un viņa palīgiem nācās palauzīt galvu par sastāvu. Kuru nosūtīt uz aizsardzības labo flangu? Kādus pārkārtojumus kopumā tas prasīs? Kā, pēc būtības, no baltas lapas, spēlēs divi pieredzējušie debitanti – uzbrucējs Eduards Višņakovs un pussargs Jevgeņijs Terzi? Jāsaka, šie divi puiši atstrādāja ļoti cienīgi – apsveicam ar uzvaras debiju SK Super Nova Salaspils rindās! Bet Žeņa uzreiz vēl arī ar vārtu piespēli atzīmējās – malacis!

Notika tas ātri, pašā debijā. Uzbrukums, Terzi gudri bumbas atņemšanā un ar savlaicīgu piespēli Regžam. Marko klasiski pats sev sagatavoja iespēju sitienam no metriem divdesmit un ar kreiso negaidīti šāva: vārtsargs izrādījās acīmredzami negatavs, un izņem – 1:0! Labais, Marko!

Vārti debijā – vienmēr labi. Bet arī bīstami. Atceraties, mēs vēl agrāk iesitām “Tukumam” viesos, bet pēc tam, apbēdinoši izšķērdējot teicamās iespējas, izlaidām pelnītu uzvaru. Starp citu, to spēli Marko droši vien atcerējās, viņam bija, kā reiz, ko šim pretiniekam pastāstīt…

Bīstamība tajā, ka var pārāk ātri sākt savus iesistos vārtus sargāt, sēsties pārāk zemu un gandrīz aizmirst par uzbrukumu veidošanu. Ar laukuma saimniekiem tā arī notika: viesi uzreiz pārtvēra iniciatīvu (kaut kā ļoti viegli) un ar katru minūti sāka izrādīt spiedienu arvien nopietnāk. Tas varēja draudēt ar lielām nepatikšanām, bet paveicās: reizi spēcīgs sitiens trāpīja vārtu stabā. Citās epizodēs Zommers un laukuma spēlētāju pašaizliedzība savus vārtus palīdzēja nosargāt.

Pārtraukumā bija acīmredzams viens: nepieciešams priekšā darboties aktīvāk, agresīvāk, ķerties aiz bumbas vēl vairāk nekaunīgi. Droši vien galvenais treneris par to arī sacīja futbolistiem ģerbtuvē. Puiši sadzirdēja!

Gandrīs uzreiz iesita Regža. Saspēlē labi nospēlēja aizsargi, uzbāzīgais Kristians Sprukulis turpināja, tālāk pats Regža un izlidošana sitiena pozīcijā. Tālajā stūrī – garām līdz ar stabu! Eh! Bet pārdzīvoja Marko pavisam nedaudz. Negaidītais kreisais pusargs Rihards Ozoliņš (lūk tie, treneru meklējumi!) izrāvās pa flangu un izlika konfekti Regžam: sitiens tālajā stūrī bija neatvairāms – 2:0! Labais, Ozo! Bravo, Marko! Kā viņš aiztraucās priecāties par vārtiem?! Prieks spārnoja. Un saprotams kādēļ: pirmo reizi garajā sezonā SK Super Nova Salaspils iesita DIVUS vārtus vienā spēlē!

Nebija šaubu, ka viesus tas nesalauzīs. “Tukums” visu sezonu spēlē ļoti cienīgi (viena spēle ar “skolniekiem” – tas kaut kāds zvērīgs pārpratums), tas obligāti līdīs atspēlēties. Un tiešām, rezultāts līdz minimumam saruka ātri: stūra sitiens, un efektīgs sitiens ar galvu, kurš stipri izbrīnīja Zommeru – 2:1. Uh, viss atkal kļuva ļoti trausls!

Kaislības uzkurinājās ar katru minūti, daudz saķeršanos, divcīņu, spriedzes. Viesi uzbruka ļoti nepatīkami, epizodes gadījās asas. Bet mūsu puiši sitās par savu pirmo uzvaru, kā zvēri! Ne viss izdevās, spēles kvalitāte acīmredzami bija ne tāda, par kādu sapņo Aleksandrs Koliņko, bet pašatdeve bija ārprātīga! Un mēģinājumi kaut ko atrast pretuzbrukumos bija atzīstami. Nobeigumā Regža varēja noņemt visus jautājumus, bet, spīdoši aizejot no trīs sedzēejiem, aizmirsa iedot prasošu piespēli Višņakovam – Ediks bija viens pret tukšiem vārtiem. Regža aizsapņojās par hat – trick (viņš to pelnījis, jautājumu nav!), bet tuvajā stūrī kļūdījās. “Vienkārši neieraudzīju Ediku, – jau pēc spēles teica līdz neiespējamajam piekusušais Marko. – Tā piekusu līdz tam momentam, ka visu darīju jau pēc inerces. Lūk, normālam sitienam spēka jau vairs nepietika…” Nekas, Marko, atdosi Višņam nākamajā spēlē…

Pēdējās minūtes pārvērtās vulkānā. 89. minūtē Zommers veica savu tradicionālo superseivu, izvelkot bumbu zem pārliktņa. Bravo, kapteini! Bet 93. minūtē bumba tomēr pabija mūsu vārtos… Vai tiešām tikai neizšķirts?! Nē!!! Aizmugure! Saprotams, epizode izsauca emociju vētru viesiem, bet aizmugures stāvoklis tiešām bija, ko pēc tam apstiprināja arī video izpēte. Uh, atlaida!

Un lūk, pēdējās sekundes, nervi jau paši kā lido pa laukumu, liekās, ka fināla svilpi jau nereāli sagaidīt. Bumba laukuma centrā, bezbailīgais Regža lien kārtējā šausminošajā saķerē, dabon pa galvu, krīt… Vēl sekunde, un svilpe. UZVARA! Jāāāāā… Sagaidīja!!!

Iespējams, pats labākais SK Super Nova Salaspils mirklis 2022. gada virslīgā! Neaizmirstams mirklis. Viss mūsu klubs uz to gāja ilgi. Tik daudz pūļu tika pieliktas šāda laimīga mirkļa labā. Apsveicam visus, kuri šajā gadā (un arī agrāk) atdeva savu laiku un spēkus mūsu komandai. Jūs visi šodien uzvarējāt! VISUS SVEICAM AR UZVARU!

…Dejas ģērbtuvās trakoja, prieks pašā karstumā. Marko Regža, laimīgā vakara galvenais varonis, sēdēja bez spēka, atspiedies pret sienu. Galva nolaista, roka tur ledu. Visi spēki tur, laukumā. “Marko, Marko” – neatlaidīgais fotogrāfs neļauj puisim atgūties. Uzbrucējs paceļ galvu, pasmaida, ar lielām grūtībām pasmaida, bet acīs mirdz prieks, kurš neatkārtojams un brīnišķīgs. Lūk, tā arī nāk uzvara!

Vēlreiz visus apsveicam! Vēsturiska diena.

Tagad ļoti gribas uzvarēt vēl…

Optibet Virslīga. 22. kārta

SK Super Nova Salaspils – FK Tukums 2000/Telms – 2:1 (1:0)

SN: Zommers, Skļarenko, Jaunarājs-Janvāris, Zelmanis, Smirnovs (Atars, 77), Ozoliņš (Troickis, 60), Terzi, Sprukulis, Rullis, Regža, Višņakovs.

Super Nova Salaspils vārtu guvēji: 1:0 Regža (6), 2:0 Regža (57).

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport 

Foto – O. Baibakovs.

Attachment

C5F60618-741F-488F-8B0B-9633F030CD58