Nedrīkstēja zaudēt punktus. Uzvarējām!

Svētdien, 17, oktobrī, SK “Super Nova” futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta četrpadsmitās kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda mājās tikās ar klubu “Saldus SS/Leevon”. Mūsu komanda pilnībā kontrolēja spēli, parādīja kvalitatīvu un interesantu futbolu un panāca pelnītu uzvaru ar rezultātu 2:0 (1:0)! Svarīgs panākums, ļoti vajadzīgie trīs punkti – apsveicam ar uzvaru mūsu līdzjutējus!

Vārtus iesita pussargi Ričards Kauliņš un Jevgeņijs Miņins, kura aktīvā vēl arī brīnišķīga rezultatīva piespēle. Malači, puiši, turpiniet tādā pat garā!

Šis mačs bija no tās kategorijas, kuros punktus zaudēt nedrīkst. Pie visas cieņas pret savdabīgo komandu no Saldus (sastāvā viņiem ir īsti zubri – giganti, kā Nauris Bulvītis), bija acīmredzams, ka tikai trīs punkti var būt mums interesanti. Jebkurš cits rezultāts – neveiksme.

Uzdevums galēji skaidrs, bet pateikt vienmēr vieglāk, kā izdarīt. Visiem zināmie notikumi, kuru dēļ čempionāts gandrīz “aizvērās”, piedeva treneriem galvas sāpes, sarežģītus lēmumus nācās pieņemt burtiski viesuļvētras tempā. Pārkārtot sastāvu, kā šuvējs pārveido apģērbu! Salikt spēles konstrukciju, tā teikt, nācās burtiski pa detaļām. Un, vērts atzīmēt, ka Andrejs Lapsa un viņa palīgi tika galā ar grūtajiem rēbusiem pašā produktīvākajā veidā. Kaut gan, piemēram, uzbrukuma līnijā pamēģini nomainīt uzreiz gan Artjomu Troicki, gan Matveju Ivahnovu, gan Amosu Šolanki, gan Igoru Kovaļkovu, gan Edgaru Bricsi!

Bet lūk, lēmumi peņemti, futbolisti pozīcijām nozīmēti, taktiskie uzdevumi nodoti – izej laukumā, izpildi uzstādījumu un jebkuros apstākļos cīnies par uzvaru.

Puiši, malači, izgāja un cīnījās. Laukuma saimnieku pārsvars iezīmējās ātri. Izgudrotājs Jevgeņijs Miņins ņēma rokās uzbrukuma diriģenta kociņu, partneri riņķoja flangos, bet nenogurdināmie lādiņu piensēji Kristians Sprukulis un Dmitrijs Puhovs pēc tradīcijas uzmanīgi un ar lietas pārzināšanu sekoja visam no centra zonas. Un virzīja. Kopumā, aizbraucām!

Ar pirmajām minūtēm ļoti aktīvi darbojās 18 gadīgais puisis Ričards Kauliņš. Gan apspēlē gāja drosmīgi, gan saasināja, gan pa vārtiem sita ar entuziasmu – spīdēja, kopumā, jaunais pussargs. Malacis, tā arī vajag! Spriedze pie viesu vārtiem pieauga, un drīzumā gadījās cepiens.

26. minūtē Jegors Cīrulis ar Formulas – 1 bolīda spiedienu (aizsargs, kā vienmēr, maču atstrādāja ļoti dzīvīgi un vērtīgi, labais!) uzārdīja savu flangu, atrada Miņinu, kurš izlika bumbu Ričardam Jirgensonam. Uzbrucējs – gladiators (stiprais cilvēks, Ričards!) atrada iespēju sitienam, bet tas, diemžēl, stiprs nesanāca. Žēl. Strādīgajam Ričardam, jāsaka, bija vēl vairākas labas iespējas, bet neveicās šodien puisim. Gadās, nepārdzīvo, Ričard. Iesitīsi, nekur tavi vārti nepaliks!

Vārti brieda un 34. minūtē arī notika. Skaists izgājiens, kurā gan šķeļošā piespēle bija lieliska – labais, Miņin! Gan noslēgums nopietnā līmenī: te aktīvais Kauliņš spīdoši sagriezās, apmānīja aizsargu un neatvairāmi sita ar kreiso apakšējā stūrī – 1:0! Labais, Ričard! Dzirksteļojoša epizode.

Un svarīga. Vārti galēji nomierināja mūsu komandu, varēja arī tālāk pildīt uzbrukuma iedomas, bet jau bez liekiem nerviem. Un pēc pārtraukuma laukuma saimnieku spiediens tikai palielinājās. Labajā flangā dzelzs cilvēks Iļja Semjonovs pilnībā pakļāva platību un pēc pieraduma paspēja gan “mājās”, gan priekšā. Turpināja mirdzēt kreisais flangs, kur Cīrulis un Kauliņš turpināja “dedzināt” viesu aizsardzību. Momenti bija, vajadzēja iesist, lai noņemtu visus jautājumus. Bet lūk, Deniss Žuravļovs pie tālā vārtu staba kļūdījās no labas pozīcijas, lūk, jaunam Kauliņa šāvienam atkal nedaudz pietrūka precizitātes. Nācās atcerēties par pacietību.

Un lūk, atnāca 78. minūte un mača liktenis galēji noskaidrojās. Neiztika bez kurioza, bet arī to taču vajag nopelnīt. Žuravļovs spēcīgi iznesa bumbu uz priekšu, bet, likās, “Saldus” aizsargs un vārtsargs pirmie pie bumbas un viņi neļaus Miņinam kaut ko no epizodes izspiest. Bet vienmēr vajag sisties līdz galam! Pretinieki netika skaidrībā, kuriozi kļūdoties, Miņins bumbu pārtvēra un aizmuka uz tukšiem vārtiem – 2:0! Labais, Žeņa! Ļoti produktīvs mačs uzbrukumā, pietam, tieši tad, kad tas īpaši nepieciešams.

Viss, pēc būtības, bija izšķirts. Rezultāts varēja palielināties, reizi Artjoms Korotkevičs efektīgi sita augšējā stūrī – vārtsargs ar lielām grūtībām viesus glāba. Iznākumā, tomēr, iztika bez liela rezultāta. Bet tam arī nebija nozīmes: uzvara, bez šaubām, daudz svarīgāka! Vēl trīs punkti tabulā, vieta labāko trijniekā, bet apstāties nedrīkst. Visa cīņa priekšā. Lūk, par to aizmirst nekādā gadījumā nedrīkst.