Neielido, nekādi, un viss…

Svētdien, 17. septembrī, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvija čempionāta spēli. Čempionāta divdesmit devītās kārtas ietvaros Sergeja Golubeva komanda viesos tikās ar klubu “Tukums 2000/Telms”. Spēle bija līdzīga, neizšķirts būtu taisnīgs mača iznākums, bet laukuma saimnieki tomēr izrādījās veiksmīgāki – minimāla uzvara ar rezultātu 1:0 (0:0). Diemžēl, mums vārti kā ierasts nekādi neielido…

Pēdējās sekundes, mūsu komanda organizēja atzīstamu šturmēšanu. Kārtējais “standarts”, stūra sitiens, labs centrējums uz tālo vārtu stabu. Laukuma saimnieki pavisam aizmirsa par Raivi Skrebeli, sitiens ar galvu no tuvuma – bum, kļūme. Ko tur padarīsi, nekādi neielido, lai kādu situāciju neizdomātu…

“Tukums” šodien, protams, nebija spēcīgāks. Ne ar ko. Bet laukuma saimniekiem vienu reizi tieši ielidoja, pietam, no situācijas daudz vairāk sarežģītas. Centrējums, spēlētājs atrada plašumu un ar galvu efektīgi raidīja bumbu vārtos – 1:0. Lūk, arī visa starpība. Tādēļ vieniem trīs punkti, bet otriem atkal nulle.

Apbēdinoši, tādēļ, ka mūsu komanda ne ar ko pretiniekam nepiekāpās, parādīja pilnībā labu futbolu un interesantus momentus izveidoja pietiekami. Spēlē, kur asuma vispār bija ne pārāk daudz.

Pirmajā puslaikā to vispār gandrīz nebija. Līdzīga spēle, daudz cīņas laukuma vidusdaļā, temps nebija augsts un liels daudzums brāķa piespēlēs. Labāko iespēju kā reiz izdomāja viesi, bet Edikam Višņakovam pat ar jauno frizūru neveicās. Skaists sitiens ar galvu tālajā stūrī – bumba līdz ar vārtu stabu lidoja garām.

Otrais puslaiks sanāca jautrāks, draudus vārtiem komandas izveidoja vairāk. Bet precizitātes ilgi nepietika ne vieniem, ne otriem. Viesi jau atkal bija tuvāk vārtu priekam, bet varenie aktīvā Rostanda Ndjiki un Jevgeņija Terzi sitieni rezultatīvi, diemžēl, nekļuva. 61. minūtē Grant Williams izrāvās soda laukumā, bīstami sita augšējā stūrī – pāri vārtiem.

Jau zaudējot, mēs pārcēlām spēli uz pretinieka laukuma pusi un centāmies atspēlēties aktīvi un lieliem spēkiem. Izgājiens pa kreiso flangu, izgājiens pa labo flangu – enerģiski meklējām savu iespēju. Un bieži sitām pa vārtiem. Bet atkal garām mērķim, bet atkal blokā. 82. minūtē Williams atkal bīstami sita apakšējā stūrī, bet vārtsargs ar grūtībām atsita bumbu uz stūri. Nākamajā uzbrukumā jau Kristiāns Sprukulis meklēja veiksmi augšējā stūrī – bīstami, bet rikošets, un tikai vien stūra sitiens.

Noslēgums, spiediens, daudz “standartu” un centrējumu pretinieka soda laukumā. Laukuma saimnieki atsitās. Īpaši tad, kad tiem “piedeva” neveiksmīgais Skrebels.

Neielido, tad neielido līdz galam. Apbēdinoši. Mūsu puiši pilnībā labi pastrādāja, līdz pēdējam centās izbēgt no zaudējuma un bija pelnījuši punktus. Bet, redzams, futbols ļoti grib un pat pieprasa, lai visas neveiksmīgās sezonas laikā mūsu puiši rauts laukumā vēl vairāk, vēl centīgāk. Un tad punkti, kurus mēs vienalga gaidām, tomēr būs. Varbūt sestdien, 23. septembrī, mājās pret BFC “Daugavpils”…

Optibet Virslīga. 29. kārta

FK Tukums 2000/Telms – SK Super Nova Salaspils – 1:0 (0:0)

SN: Kudrjavcevs, Enyou, Pritikovskis, Skrebels, Ostapenko, Sprukulis, Terzi, Rostand, Miņins, Višņakovs (Patrikejevs, 74), Dani Lual (Williams, 46)

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

Attachment

IMG_4946