Neiesitam pendeli un ļoti apbēdinoši zaudējam punktus

Ceturtdien, 7. aprīlī, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta maču. Čempionāta ceturtās kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda Salaspilī uzņēma klubu “Tukums 2000/Telms”. Diemžēl, laukuma saimnieki piedzīvoja minimālu zaudējumu ar rezultātu 0:1 (0:1).

Mūsu puiši pielika daudz pūļu, lai izvairītos no zaudējuma, bija momenti, nerealizēja pendeli – diemžēl, bumba viesu vārtos nekādi negribēja ielidot. Žēl.

Ļoti apbēdinošs zaudējums. Bet nenokārt degunu! Turpinām ciesties un strādāt un ticēt komandai, jo vairāk, ka jauna spēle jau pavisam drīz, pirmdien. Nesaskābt!

Kaut gan patreiz, protams, izjūti stipru vilšanos. Apbēdinoši. Un noskaņa bija karsta! Kluba himna pirmo reizi lepni skanēja, un tas daudzus patīkami pārsteidza un visiem patikās. Spēle bija principiāla, ļoti gribējās iepriecināt skatītājus, kuru šodien Salaspilī atkal bija daudz. Visiem liels paldies par atbalstu! Spēle izsauca lielu interesi, vien galveno treneru (no Latvijas izlases līdz puses no virslīgas klubu) tribīnē pulcējās pietiekami. Gribējās kvalitāti un, galvenais, uzvaru. Pirmo, vēsturisko.

Bet, diemžēl, nesanāca. Neveiksmīgs sanāca pirmais puslaiks, minūtes 25 startā. Vai nu puiši pārdega, vai pārāk spieda atbildība (rezultātu jau visiem gribējās uzvaras!), bet debijā SK Super Nova Salaspils nebija savā ādā. Minimums kaisles, minimums ātruma, kaut kāda kopēja nesavāktība – nu pavisam tas nav tas futbols, kuru var un prot parādīt Andreja Lapsas komanda! Laikam, sliktākais posms, kurš mums bijis čempionātā.

Tā arī vārtus ielaidām. Nesavāktība, koncentrācijas zaudēšana, pozicionālas kļūdas. Un lūk, atlidoja: negaidīti klasiska piespēle un negaidīti trāpīgs sitiens no gaisa – 0:1.

Pēc pus stundas mūsu puiši beidzot pa īstam sajuta spēli, parādījās kustība, sakārtojās bumbas atņemšana, un pie viesu vārtiem sāka rasties asumi. Lūk, Iļja Semjonovs ar piespēli atrada Vugaru Askerovu – kļūda. Lūk, Latvijas komentātoru mīlulis Ričards Rullis veica traku reidu – trīs sedzējus spīdoši apspēlēja, bet uzsita, diemžēl, pāri vārtiem. Lūk, Dāvis Indrāns skaisti pa flangu raidīja izrāvienā Askerovu – pretinieki ar grūtībām noslāpēja uzbrucēju pie tuvā vārtu staba. Beidzot, 43. minūtē gandrīz iesita Artjoms Troickis: piespēle no flanga no Žeņas Miņina bija laba, sitiens apakšējā stūrī arī – uh, bumba trāpīja aizsargam.

Kopumā, puslaika nobeigums sēja cerību, kuru mēs visi centāmies sameklēt “tumšajā” pirmajā pus stundā. Un otrais puslaiks parādīja, ka Andreja Lapsas komanda var spēlēt pavisam citu futbolu. Ātru, asu, kombicionālu! Jā, brīžiem avantūrisku, bet toties tāda spēle pa prātam līdzjutējiem, tā piespiež ticēt, ka mūsu komanda arī uzbrukumā spējīga uz daudz ko.

Un tiešām, spējīga. Cita lieta, ka šodien nekādi neizdevās pielikt fināla, rezultatīvu punktu. Aukstasinība vienkārši tāpat neatnāk. Atkal jau – pacietība un darbs, tikai tas noved pie tā, ka pats sarežģītākais futbolā (iesisti vārti!) beidzot notiek!

Bet lūk, šodien, nesanāca. Kaut gan otrajās 45 minūtēs mūsu puiši aizdegās! Pa īstam iedarbinājās motors vārdā Vladimirs Stepanovs, gandrīz katrā izgājienā nostādot viesu aizsardzību stuporā. Labais, Stjopa! Gan kustējās lieliski, gan saasināja, gan veidoja – šis nelielais tēvocis Stjopa katrā epizodē dāvāja publikai masu dažādu emociju. Un lieliski, ka partneri pussarga – zibens uzrāvienu uztvēra un piespieda “Tukuma” soda laukumu liesmot.

Mūsu komandas pārākums bija neapšaubāms, viesu aizsargi atsitās vaigu sviedros, bet brīžiem vienkārši atsitās. Sanāca viņiem tas, jāsaka, pilnībā ne slikti. Bez rupjām kļūdām. Saprotams, ka laukuma saimniekiem ar katru minūti nācās darboties arvien riskantāk, rezultāts jau 0:1 – zonas atverās, pat ja negribi. Un daži “Tukuma” izgājieni bija ļoti bīstami.

Un tomēr mūsu uzbrukumi bija, protams, ilgāki un asāki! Nebija tikai, atkārtosimies, rezultatīvā punkta. Bet 65. minūtē notika vienkārši “punkts”! Zibens (jā, Stjopa, saprotams) piespieda pretinieku pārkāpt noteikumus savā soda laukumā – pendele! Diemžēl, arī te kundze Veiksme nolēma no mums novērsties. Sitiens Askerovam sanāca neveiksmīgs – pāri vārtiem. Žēl, protams, Vugaru, bet visādi gadās. Pēc mača preses konferencē Andrejs Lapsa pat par Franko Barezi un Roberto Badžo atcerējās (lūk, tagad arī šos lieliskos itāļu spēlētājus kaut kas saista ar SK Super Nova).

Pirms sitiena biju par 100 procentiem pārliecināts, ka iesitīšu! Bet te… Nekad tā neesmu sitis, pāri vārtiem kaut kur – kaut kāds noskaudums!” – pēc spēles šausminājās stipri vīlies uzbrucējs. Var stādīties priekšā, kā tagad pārdzīvo savu kļūdu pieredzējušais uzbrucējs. Droši vien neviens nelamā vairāk, kā Vugars pats sevi. Tātad, 11. aprīlī būs divreiz dusmīgāks un labā nozīmē agresīvāks. Nu ko padarīsi, futbols tāda lieta – te viss kas gadās.

Protams, šī nerealizētā pendele kļuva, pēc būtības, par kulminācijas momentu. 1:1 tādā momentā un pie tāda rakstura spēles, bez šaubām, kļūtu par varenu psiholoģisku sitienu pa “Tukumu”. Un spārnotu mūs. Ļoti šaubīgi, ka viesi iznākumā noturētu neizšķirtu rezultātu… Bet viss sanāca savādāk.

Nē, protams, mūsu puiši turpināja cīnīties par neizšķirtu, ļoti centās izlīdzināt rezultātu, meklēja jaunu iespēju uzbrukumā. Spriedze pie viesu vārtiem bija pastāvīgi, sitienu pietika, bet mērķi tie tā arī nesasniedza. Zaudējums.

Laikam, pirmo reizi sezonā SK Super Nova Salaspils tiesīga norādīt uz netaisnīgu mača iznākumu. Protams, pat vēsturiskajā neizšķirtā ar “Audu” mēs nebijām tik tuvu punktiem, kā šodien. Vispār, tas viss jau lirika. Rezultāts uz tablo.

Sarūgtinājums stiprs. Bet tas arī pārbaudījums izturībai. Rakstura un gara pārbaude. Vajag vēl vairāk apvienoties, kļūt vēl vairāk vienotai komandai. Nesaskābt, nekas briesmīgs nav noticis. Puiši, degunu augstāk! Viss obligāti sanāks, ja ticēt.