Neizmantojām momentus. Kaujiniecisks neizšķirts

Svētdien, 3. oktobrī, SK “Super Nova” futbolisti aizvadīja kārtējo “Optibet” Nākotnes Līga maču. Čempionāta divpadsmitās kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda mājās tikās ar klubu “Albatroz SC/FS Jelgava”. Spēle paredzami sanāca saspringta un nepiekāpīga un noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu – 0:0.

Jau pēc mača noskaņojums mūsu futbolistiem bija, maigi sakot, ne no labākajiem. Saprotams. Ļoti gribējās uzvarēt, pūles pielika daudz, bet, diemžēl, daudzskaitlīgos vārtu momentus tā arī neizdevās realizēt. Apbēdinoši, zaudējām divus svarīgus punktus. Bet tas ir futbols, ko padarīsi.

Bija acīmredzami, ka uzvarai laukumā vajag atstāt visus spēkus. Un pat vairāk. Pretinieks nepiekāpīgs, viegli ar to nav nevienam. Un arī pirmā apļa spēli var atcerēties… Viss bija pilnībā skaidrs. Vajag visas 90 minūtes sisties, aizsardzībā darboties pilnībā uzmanīgi un saudzīgi attiekties pret savām vārtu iespējām. Ar pirmajiem diviem nosacījumiem tikt galā kopumā izdevās (aizsardzībā, piemēram, mēs reti spēlējam uz “0”), bet lūk, ar vārtu iespējām…

Pirmā puse laukuma saimniekiem ne visai izdevās: pārāk dauidz bija nervu, vienkāršās situācijās brīžiem tika pieņemti avantūriski lēmumi, un tādēļ pilnībā paņemt spēli kontrolē ilgi neizdevās. Kā reiz viesi iskatījās organizētāki uzbrukumā, izdarīja vairākus nepatīkamus sitienus. Patriks Balodis malacis, bija vienmēr uzmanīgs.

Tuvāk puslaika beigām mūsu puiši beidzot nomierinājās, un, pieliekot ātrumā, liedza pretiniekam bumbu. Sāka kaut kas nopietns parādīties uzbrukumā! Pirms pašas svilpes pārtraukumam Artjoms Troickis un Matvejs Ivahnovs izveidoja klasisku momentu. Žēl, Matveja sitiens augšējā stūrī gāja vārtiem. Šos augšējos stūrus mēs pēc tam ilgi atcerēsimies!

Otrajā puslaikā prasījās vairāk kustības, vairāk mobilitātes un, galvenais, vairāk vēlēšanās uzvarēt, nospiest stipro pretinieku. Noguļot pašā puslaika sākumā nepatīkamu viesu izgāienu (Balodis atkal nospēlēja pārliecinoši, malacis), mūsu puiši pēc tam manāmi ieguva pārākumu. Spiediens uz jelgavnieku aizsardzību palielinājās, sāka parādīties momenti, atgriezās asums. Ar izgudrojumiem spēlēja Jevgeņijs Miņins, daudz saasināja, izkustējās priekšējās līnijas partneri, maiņas piedeva spriedzi viesu aizsardzībai. Un lūk, Miņins izdara asu piespēli, Ivahnovs sit – vārtu stabs! 71. minūtē jau pats Miņins efektīgi uz pauzes parāva divus sedzējus, sitiena pozīcija un… Sitiens augšējā stūrī – kļūda. Žēl, pārāk sarežģīts lēmums, sistu Žeņa vienkāršāk, pa zemi, virzītu bumbu vienkārši vārtu rāmī, un droši vien atrastos partneru apskāvienos, svinot vārtu guvumu.

Vārti bija ļoti vajadzīgi! Un puiši centās, turpināja meklēt savu iespēju. Lūk, Kristians Sprukulis vareni izšāva – pāri vārtiem. Lūk, Sprukulis jau izveda uz rendevu ar vārtsargu Troicki. Uh, Artjoms arī nez kādēļ nolēm asist augšējā stūrī – kļūda. Puiši, lai “devītnieki” atpūšās – sitiet pa zemi! “Tukumam”, atceraties, Artjoms divreiz skaisti iesita, un abas reizes raidīja bumbu apakšējā stūrī…

83. minūtē, jāsaka, kā reiz sitiens apakšējā stūrī tika izpildīts. Ļoti bīstami! Tur Ivahnovs pēc “standarta” atradās vārtu gūšanas pozīcijā. Mērķēja tuvajā stūrī, bija tuvu. Žēl, pagaidām Matvejam veiksme nesmaida. Viss kaut kur blakus, mazliet mazliet pietrūkst. Tādus periodus vajag pārciest. Trešdien precīzs sitiens mums ļoti būs vajadzīgs!

Jāsaka, šis Ivahnova moments kļuva par pēdējo īsto. Spiediens, protams, saglabājās līdz fināla svilpei, bet arī pretinieks, starp citu, pretuzbrukumos izskatījās ļoti simpātiski un gudri, cīnījās par neizšķirtu nepiekāpīgi un āķīgi. Un neizšķirtu, jāatdod gods, nopelnīja. Cita lieta, ka mums, protams, no tā nav vieglāk: realizētu mēs kaut vienu savu momentu, nepazaudētu divus svarīgus punktus. Nu bet ko jau tagad…

Sasprindzinājums tabulas augšdaļā saglabājies. Vēl vairāk, tas ar katru maču tikai pieaug. Un jau trešdien, 6. oktobrī, mūs gaida jauns grūts un ļoti svarīgs mačs. Derbijs, kauja ar “Dinamo Rīga”.

Ļoti vajadzīga uzvara, ļoti vajadzīgi trīs punkti. Lūk, tikai par to patreiz arī vajag domāt.

OPTIBET NĀKOTNES LĪGA. 12. kārta

SK Super Nova – Albatroz SC/FS Jelgava – 0:0

Super Nova: Balodis, Semjonovs, Zelmanis, Šakurovs, Krautmanis, Sprukulis (Jirgensons, 87), Puhovs, Ivahnovs, Miņins, Šolanke (Brics, 69), Troickis (Kovaļkovs, 79)

Attachment

51411481708_e724197fe8_c