Neveiksmīga spēle, nekas neizdevās…

Trešdien, 18. maijā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta četrpadsmitās kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda mājās uzņēma klubu “Spartaks” (Jūrmala). Spēle, diemžēl, laukuma saimniekiem pavisam neizdevās: zaudējums ar rezultātu 0:3 (0:2).

Spēle bija ļoti svarīga, tikās turnīra tabulas divi kaimiņi. Diemžēl, cīņa, pēc būtības, nesanāca: viesi panāca absolūti pelnītu uzvaru. Ar pirmajām minūtēm spartakieši ieguva noteiktu pārsvaru un pietiekami ātri atklāja rezultātu. Vienmēr liela privilēģija, kad tavā komandā ir augsta līmeņa meistars. Futbolists, kurš nopietnā futbolā izgājis cauri visam un no kura var mācīties, un tādas mācības iespēja spēlēs – jebkuram spēlētājam futbola laime. Oļegs Laizāns. 15. minūtē “Spartaka” kapteinis spīdoši pārmeta “sieniņai” no soda sitiena – 0:1.

Ielaidām ātri, bet gribējās ticēt, ka rezultatīvais “standarts” pa īstam uzkurinās mūsu futbolistus. Piespiedīs, tā sacīt, aizdegties un, sakot skaļāk, ēst zemi tam, lai lauztu mača gaitu. Diemžēl, tas, tā arī nenotika. Temps bija zems, brāķa daudz, viss tika izpildīts it kā pāri spēkiem. Laikam, tik neizteiksmīgi mūsu puiši šajā sezonā vēl nebija spēlējuši. Kļūdas ir kļūdas, tās gadās visiem, bet degt svarīgā spēlē, kur daudz kas izšķiras, tev vienkārši pienākas.

“Spartaks” kontrolēja spēles gaitu un pirms puslaika beigām iesita otros vārtus. Tie sanāca tādi, par kuriem laukuma spēlētājiem netraucētu atvainoties savam vārtsargam. Kristaps Zommers vienā uzbrukumā atvairīja vairākus bīstamus sitienus, bet uz pēdējo sitienu no vārtu priekšas jau bija bezspēcīgs – 0:2. Tā, protams, spēlēt vienkārši nedrīkst.

Otrajā puslaikā spēle, pēc būtības, izmaiņas neienesa. Laukuma saimnieki kaut ko centās atrast uzbrukumā, darbojās agresīvāk, uzstājīgāk, bet kopumā šodien acīm redzami bija ne SK Super Nova Salaspils diena. Vārtu momentu, pēc būtības, tā arī izveidot neizdevās, “Spartaka” aizsardzībai problēmu neradās. Bet tuvojoties mača beigām viesi rezultātu noveda līdz lielam. Skaists apvedošs sitiens augšējā stūrī – 0:3.

Kopumā, šodien mums bija spēle no kategorijas, kuras gribas pēc iespējas ātrāk aizmirst. Pirmo reizi sezonā mūsu komanda pārvietojās uz pēdējo vietu, kas nebija noticis ilgas trīspadsmit kārtas. Protams, ļoti nepatīkami. Bet nedrīkst noskumt un nolaist rokas. Samierināties ar neveiksmēm – tā ir pēdējā lieta, sportā vispār un futbolā tai skaitā tādas lietas nav pieļaujamas. Tas jau ir pret futbola būtību!

Protams, ļoti smagi, bet virslīgā savādāk arī nevarēja būt. Vajag saliedēties, strādāt, sakost zobus un atkal pierādīt laukumā, ka pēdējā vieta – tā nav SK Super Nova Salaspils vieta. Izņemot mūs pašus, neviens situāciju neizlabos. Puiši, nepadoties!

Optibet Virslīga. 14. kārta

SK Super Nova Salaspils – Spartaks – 0:3 (0:2)

SN: Zommers, Semjonovs, Zelmanis (Šakurovs, 68), Jaunarājs-Janvāris, Skļarenko, Ozoliņš (Puhovs, 69), Stepanovs, M. Regža, Brics (Askerovs, 46), Miņins (Cīrulis, 76), Troickis (A. Regža, 68)

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

Foto – O. Baibakovs.

Attachment

B688911F-3161-4D04-A376-FA0615C1BC31