Neveiksmīga spēle, zaudējam turnīra debitantam

Trešdien, 5. aprīlī, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta ceturtās kārtas ietvaros Aleksandra Koliņko komanda viesos tikās ar klubu FS  “Jelgava”. Diemžēl, viesi spēli aizvadīja neveiksmīgi – zaudējums ar rezultātu 0:2 (0:0). Pēc tādiem mačiem pirmām kārtām gribās atvainoties mūsu līdzjutēju priekšā. Pa lielam ņemot, pa 90 minūtēm mums nesanāca nekā pa īstam nopietna, un spēle pārvērtās vienā lielā sarūgtinājumā.

Protams, gaidījām mēs no vizītes Jelgavā daudz. Bija saprotams, ka asie laukuma saimnieki bīstami, ātri un darbojas ar milzīgu pašatdevi, bet, gribējās domāt, mūsu spēles trumpji gan varenāki, gan kvalitatīvāki. Diemžēl, spēle parādīja, ka savus trumpjus mēs kaut kur pa ceļam pazaudējām…

11. minūtē mūsu komanda saņēma tiesības uz soda sitienu, bīstamu, daudzsološu. Oļega Laizāna punkts. Kapteinis savā stilā lieliski sita augšējā stūrī – kā tur bumba neatradās vārtos, līdz šim nav saprotams. Bet kurš šajā momentā varēja paredzēt, ka neko vairāk asa mēs līdz fināla svilpei tā arī vairāk neizveidosim?!

Laukuma saimnieki kaut kā iekšēji mierīgi pārtvēra iniciatīvu, spēlēja vienkārši un saprotami. Ātrie flanga izrāvieni pastāvīgi draudēja mūsu vārtiem, viesi visu laiku kavēja pēc saviem oponentiem. Un lai arī īstu vārtu momentu pie Vjačeslava Kudrjavceva vārtiem neradās, bet spriedze mūsu laukuma pusē jutās pastāvīgi.

Viesi centās atvirzīt spēli no saviem vārtiem, bet brāķa bija pārāk daudz, nepietika tempa, nepietika enerģijas un emociju. Laikam, labākais izgājiens gadījās 37. minūtē, bet Denisa Rakela sitiens ar galvu sanāca vājš un problēmas vārtsargam nesagādāja.

Pārtraukums, laiks pārdomām, izmaiņām. Diemžēl, otrais puslaiks parādīja, ka mēs tā arī neizlēmām, ko spēles zīmējumā gribam izmainīt. Zīmējums tā pakāpeniski arī izzuda. Kaut gan puslaika sākums it kā dāvāja cerību: pēc soda sitiena Artūrs Ļotčikovs un Eduards Višņakovs radīja draudus pie tuvā vārtu staba, bet trāpīga sitiena tā, diemžēl, arī nebija.

Toties “Jelgava” uzbruka uzbāzīgi, strauji un asi. Soda sitiens, skaists sitiens garām “sienai”, un bumba kaut kādā brīnumainā veidā nenonāca mūsu vārtos. Bet 63. minūtē iztika bez brīnumiem. Jauns ātrs dūriens, sitiens apakšējā stūrī, Kudrjavcevs ar grūto bumbu tika galā, bet tā tomēr nodevīgi un bez steigas ieripoja stūrītī – 1:0. Eh, mēs atkal pēc pretinieka nepaspējām…

Tas bija loģisks nokdauns, uz kuru mēs atbildēt nespējām. Otros vārtus laukuma saimnieki varēja iesist ātrāk, bet iesita 72. minūtē. Apbēdinoši vārti, bet kopumā, diemžēl, loģisks. Centrējums, rikošets, savos vārtos – 2:0.

Spēlēt atlika vēl pietiekami, bet futbols mūsu izpildījumā nedeva iemeslu domāt par to, ka mēs varam izglābties. Komanda it kā atradās šoka stāvoklī: mēs, protams, centāmies organizēt kaut ko uzbrukumā, bet ja tā var izteikties, katrai mūsu darbībai it kā bija uzkārtas neredzamas un ļoti smagas svaru bumbas. Tādēļ arī nevar atcerēties epizodi, kad “Jelgavas” aizsardzībai būtu nopietnas problēmas…

Diemžēl, zaudējums, pelnīts un nepatīkams. Mēs it kā no paša sākuma gribējām nospēlēt labi un domājām sisties par trīs punktiem, bet tā arī nesapratām, kā gan to darīt.

Vajag ātri laboties!

Puiši, līdzjutējiem tāda spēle neko, kā tikai vilšanos un sarūgtinājumu, atnest nevar. Nav šaubu, ka jums pašiem tāda spēle atnesa vienīgi vilšanos. Tad pa īstam atcerēsimies par raksturu, sportisku niknumu un karstām emocijām, lai nākamajā mačā dāvātu līdzjutējiem patīkamas minūtes un iespaidus.

Otrdien, 11. aprīlī, mēs visi ļoti gribam, lai SK Super Nova Salaspils uzvarētu Salaspilī. Mājās mums jābūt citādākiem, mājās mums jānospēlē pavisam cits futbols!

Optibet Virslīga. 4. kārta

FS Jelgava – SK Super Nova Salaspils – 2:0 (0:0)

SN: Kudrjavcevs, Atars (Cīrulis, 78), Zelmanis, Ļotčikovs, Raščevskis, Patrikejevs (Korzāns, 36, Kaušelis, 66)), Laizāns, Miņins (Ostapenko, 66), Lūsiņš (Sprukulis, 78), Rakels, Višņakovs.

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport

Attachment

644D3E34-1963-44EC-8391-07299A6D4469