Otro apli noslēdzām ar apbēdinošu zaudējumu

Otrdien, 21. jūnijā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta astoņpadsmitās kārtas ietvaros Igora Korabļova komanda viesos tikās ar klubu BFC “Daugavpils”. Spēle, ar kuru mūsu komanda noslēdza turnīra otro apli, sanāca saspringta un noslēdzās ar minimālu daugavpiliešu uzvaru – 1:0 (0:0).  Mūsu komanda bija tuvu tam, lai otro reizi čempionātā atņemtu punktus Andreja Kaļiņina komandai, bet spēles beigās ielaida apbēdinošus vārtus.

Pašatdeve, raksturs un cīņas griba, kurus mūsu komanda parādīja Valmierā, deva nopietnu iemeslu optimismam. Ļoti gribējās ievākt punktus Daugavpilī! Un, lielā mērā, gaidītais attaisnojās: SK Super Nova Salaspils šodien pilnībā pelnījusi neizšķirtu. Cita lieta, ka arī laukuma saimnieki pilnībā pelnījuši uzvaru. Tāds, lūk, futbola paradokss, kurš iznākumā prieku atnesa tikai Latgales klubam.

Pirmajā puslaikā skatītāji vārtus neieraudzīja. Neieraudzīja viņi, pēc būtības, arī asumu pie abu komandu vārtiem. Līdzīga cīņa, kurā veidošana piekāpās jaukšanai, un kā iznākums – pus momenti, kuri par draudiem vārtsargiem nepārvērtās.

Viesiem, kuri posmiem ļoti cienīgi kontrolēja bumbu, kreisajā flangā ne slikti saasināja spēli Ričards Kauliņš. Viņam ļoti enerģiski palīdzēja partneri, vispirms aktīvie Marko Regža un Jevgeņijs Miņins. 32. minūtē Riča efektīgi tika galā ar sedzējiem, izgāja sitiena pozīcijā, bet sitienu pēdējā brīdī paspēja bloķēt aizsargi. Puslaiks noslēdzās ar ne sliktu viesu spiedienu, un pirms pašas došanās uz ģērbtuvēm Regža gandrīz trāpīja mērķī ar bīstamu raidījumu no soda sitiena – garām līdz ar vārtu stabu.

0:0 izskatījās taisnīgi, bet bija skaidrs, ka otrajā puslaikā BFC “Daugavpils” pieliks. Andrejs Kaļiņins droši vien ģērbtuvēs izteica pāris maigu priekšlikumu, kuri aicināja komandu pielikt kustībā un agresijā. Svarīgi bija uz to noreaģēt.

Protams, mūsu puiši ļoti centās. Aizsargi, tāpat kā Valmierā, sitās par katru laukuma metru, pārmest viņiem, protams, nav par ko. Likās, nerealizētā pendele, kad pašā puslaika sākumā Mukvelle sita mērķim garām, piedos mūsu puišiem papildus emocijas un spēkus. Tā, pēc būtības, arī notika, cita lieta, ka arī daugavpilieši psiholoģiski nesalūza, parādīja varenu raksturu. Neveiksmīgais “punkts” viņus tikai uzkurināja.

Laukuma saimnieku pārsvars bija acīmredzams, bet viesi aizsardzībā bija ļoti cienīgi, cīnījās par katru bumbu. Un vairākumā epizodes pie Kristapa Zommera vārtiem, brīžiem ļoti bīstamas, laukuma saimniekiem nesa vienīgi vilšanos.

Kā reiz šajā momentā ļoti svarīgi bija atbīdīt spēli no saviem vārtiem, kaut ko aizķert uzbrukumā, censties samazināt slodzi uz aizsargiem, kuri, protams, dzelzs puiši, bet tomēr arī viņiem nepieciešama atelpa. Diemžēl, uzbrukumā gāja slikti. 68. minūtē izdevās organizēt teicamu izgājienu, plašu, strauju un gandrīz rezultatīvu. Bumba ātri tika nogādāta kreisajā flangā, Artjoms Troickis atdeva klasisku piespēli uz tālo vārtu stabu, kuru gandrīz noslēdza Regža. Ļoti žēl, ka Marko neiesita: pēdējās spēlēs viņš darbojās ļoti labi, daudz strādā, vērtīgi un ar visiem spēkiem. Tātad, vārti drīz obligāti atgriezīsies!

Vispār, uzbrukums bija teicams, bet, diemžēl, ļoti rets. Nav šaubu, ka, organizētu viesi kaut vai četrus-piecus līdzīgus izgājienus, viņi šodien punktus no Daugavpils aizvestu. Bet…

Un iznākumā 78. minūtē BFC “Daugavpils” tomēr iesita un izrāva trīs punktus, izmantojot sāpīgu viesu pozicionālu kļūdu. Stūra sitiens, izspēle, piespēle un precīzs sitiens ar galvu – 1:0. Apbēdinoši…

Protams, mūsu komanda mēģināja izvairīties no zaudējuma, mēģināja kaut ko izveidot. Bet iesist neizdevās. Spēle noslēdzās ar “standartu”, kad uz viesu soda laukumu atskrēja arī Zommers. Diemžēl, sitiens tā arī nesanāca, un te uzreiz noskanēja fināla svilpe.

Un tā, puse turnīra ceļa noieta. Ļoti smaga puse, atņemot ļoti daudz fizisko un emocionālo spēku. Puse, kura lielākajam vairākumam mūsu futbolistu kļuva par milzīgu skolu. Viņi ne vienkārši “pamēģināja” virslīgu, viņi iemācījās saprast, kas tas ir par līmeni, kādu attieksmi pret sevi tas prasa. Nepārvērtējama pieredze.

Dažās spēlēs SK Super Nova Salaspils, protams, punktus nesavāca, bet kopumā tagadējais rezultāts objektīvi izskatās likumsakarīgs. Bet par agru padoties un bērt uz galvas pelnus! Priekšā vēl puse čempionāta, turpināsim cīnīties, viss vēl iespējams! Visbeidzot, panākt ilgi gaidīto uzvaru čempionāta otrajā pusē mūsu komandai vienkārši jāvar. Mūsu vienreizējie līdzjutēji nogaidījušies šo vēsturisko momentu.

Mērķi acīmredzami. Nu bet pagaidām svētki, Līgo, iemesls nedaudz emocionāli izlādēties, lai nākamajai spēlei pieietu psiholoģiski spēcīgi. Un sistos par punktiem. Jā, pat Liepājā ar vareno “Liepāju”, ja tu cīnies par tiesībām spēlēt virslīgā, jāsitās par punktiem. Ticēt un sisties.