Pirmā spēle jaunajā gadā

Sestdien, 21. janvārī, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja 2023. gada pirmo kontroles spēli. Mūsu komanda viesos tikās ar “Jelgavu”. Laukuma saimnieki iesita divus bezatbildes vārtus pirmajā puslaikā, un turpinājumā rezultāts 2:0 vairs nemainījās. Otrajā puslaikā viesi bija tuvu tam, lai iesistu, bet iznākumā nesanāca: pirmos vārtus jaunajā gadā mums vēl vajag pagaidīt. Un tomēr, spēle, protams, sanāca vērtīga, un patreiz neveiksmīgs rezultāts, laikam, pat vajadzīgāks, kā uzvara. Tas labāk un precīzāk norāda uz to, kas prasa īpaši neatlaidīgu darbu.

Vispār, tagad viss prasa neatlaidīgu darbu. Janvārī savādāk nemēdz būt: forsēt sagatavošanos nav nepieciešams, viss notiek plānveidīgi, soli pa solim. Puiši tikai ieiet sezonā, tikai sāk uzņemt apgriezienus, tikai ceļā uz vajadzīgajām kondīcijām. Ceļš tur vēl ļoti garš, bez šaubām.

Bet spēlēt, neapšaubāmi, svarīgi un vajadzīgi. Pat laukumā, kurš visdrīzāk atgādina slidotavu – slīdēja abu komandu spēlētāji aizrautīgi. Un tomēr arī “slidotavā” spēles uzdevumu bija pietiekoši: atcerēties spēles garšu, pārbaudīt daudzus potenciālos jaunpienācējus, nedaudz iekustināt vecās spēles saites un t. t.

Pagaidām, vērts atgādināt, mūsu futbolisti atrodas patālu no kvalitatīvas gatavības – no tā daudz vienkāršu kļūdu, daudz elementāra brāķa piespēlēs. Te tikai Oļegs Laizāns spējīgs no baltas lapas uzreiz iedot interesantas piespēles, asi un dažādos virzienos. Kvalitātes zīme. Saprotams, ka arī Lazam vēl ļoti daudz pie sevis jāstrādā, bet jau tagad pussarga darbībās viegli uzminams nopietns līmenis. Vispār, vai kāds šaubījās…

Laikam, pats apbēdinošākais šodienas spēlē – tā vienkāršība, ar kādu mēs paši uzdāvinājām pretiniekam divus vārtus. Vispirms apgrieziens laukuma centrā vienkāršā situācijā, bet otrajos vārtos kurioza kļūda savā soda laukumā, kura noveda pie pendeles. Kad tu tikai ceļā uz normālu formu, tādas kļūmes un nepiespiestas kļūdas gadās bieži.

Asuma pirmajā puslaikā mums ļoti pietrūka (atmiņā vienīgi “standarti” no Lazas, kad dzelžainais Roberts Zelmanis varēja iesist). Pēc pārtraukuma ar to jau gāja nedaudz labāk. Otrās 45 minūtes viesi vispār praktiski pilnībā pavadīja laukuma saimnieku laukuma pusē, interesanti un brīžiem pat skaisti kombinēja, izveidoja momentus. Zināmas spēles idejas varēja saredzēt pavisam ne slikti, bet, saprotams, vajadzīgs laiks, lai mehānisms “tikšķētu” pa īstam. Kā, piemēram, kad Ričards Rullis un atkal jau Laizāns efektīgi izveda uz vārtiem Eduardu Višņakovu. Sitiens augšējā stūrī izrādījās nedaudz neprecīzs. Epizode izskatījās ļoti dinamiski, bet loģiskam tās noslēgumam laiks vēl nav pienācis. Pēc kāda mēneša-diviem Višņa tādā epizodē noteikti iesitīs.

Tā kā šodien vārti, tā teikt, pilnībā brieda, bet tomēr jau nenobrieda.

Priekš tā vēl vajag daudz pasvīst. Treniņos, gatavojoties. Viss pareizi, tā arī jābūt.

Turpinām gatavoties! 

Kontroles spēle

FS Jelgava – SK Super Nova Salaspils – 2:0 (2:0)

SN: Balodis, Atars, Jaunarājs-Janvāris, Zelmanis, Ozoliņš, Rullis, Sprukulis, Laizāns, Višņakovs, Brics un viens futbolists, kurš iziet pārbaudi.

Uz maiņu izgāja: Čugunovs, Gražis, Koliņko un vairāki futbolisti, kuri iziet pārbaudi.

#SuperNova #Salaspils #futbols #2023

Attachment

9B09643B-A94F-4654-A833-8CD0622F8825