Pirmā uzvara bija tuvu, bet…

Sestdien, 14. maijā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta trīspadsmitās kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda viesos tikās ar klubu “Tukums 2000/Telms”. Spēle bija ļoti svarīga un principiāla, un laukumā komandas parādīja ugunīgu futbolu. Uzvarētājs noskaidrots netika: kaujiniecisks neizšķirts ar rezultātu 1:1 (0:1). Šis ir jau ceturtais mūsu kluba neizšķirts, bet, bez šaubām, savai pirmajai, vēsturiskajai, uzvarai virslīgā mūsu komanda bija vistuvāk tieši šodien. Diemžēl, šodien mēs pilnībā varam pārdzīvot, ka pazaudējām divus svarīgus punktus…

Mēs izveidojām tik daudz brīnišķīgu momentu! Un ne vienkārši asus, bet simtprocentīgus. Diemžēl, realizācija pievīla. Pat mūsu, kā izrādījās, vienīgos vārtus iesita “svešs” futbolists. Pateikties par to vajag pirmām kārtām Vladimiram Stepanovam. Jau pirmajā uzbrukumā viesi sagrieza skaistus virpuļus uzbrukumā, Marko Regža un Stjopa apmuļķoja sedzējus, un izgriezta Stjopas piespēli kāds no laukuma saimniekiem iegrieza savos vārtos – 0:1! Tik ātri elitē mēs vēl nebijām iesituši!

Protams, garastāvokli viesiem tas uzreiz stipri uzlaboja. Un vispār ar pirmajām minūtēm SK Super Nova Salaspils priecēja: noskaņa bija varena, puiši izgāja uzvarēt – tas bija jūtams. Presings bija ļoti labs, kustība pareiza un gudra – laukuma saimnieki pastāvīgi zaudēja bumbu vienkāršās situācijās. Jā, brāķa viņiem bija daudz, bet kā reiz mūsu futbolistu pareizās darbības šo brāķi arī veicināja.

Viesu pārākums bija acīmredzams, momentus izdevās izveidot ar augstu pastāvību. Spīdēja Stjopa: Misters Zibens atdeva piespēles, no kurām sajūsmā nonāca pat nomācošie mākoņi (tie iegaismojās, un lietus nelija.;) 16. minūtē iespēja Regžam: bīstams sitiens garām vārtu stabam. 32. minūtē Stjopas piespēle – šedevrs bija jāpārvēršas vārtos, bet Regža, izejot viens pret vienu ar vārtsargu, duēli, diemžēl, zaudēja. Apbēdinoši ļoti, pats Marko, protams, pēc spēles stipri pārdzīvoja.

Eh, iesistu uzbrucējs, vēsturiskā pirmā uzvara nopietni iezaigotos pie horizonta jau pirmajā puslaikā… Pēc tam Stjopa dāvāja iespēju izcelties Jevgeņijam Miņinam – pāri vārtiem. Visbeidzot, pašās puslaika beigās Stjopa atkal ar smalku piespēli apbalvoja Regžu: kārtīgs sitiens tuvajā stūrī – vārtsargs atkal izglāba.

Iznākumā puslaiku mēs tomēr uzvarējām. Starp citu, tas arī ir vēsturisks moments: pirmo reizi savā vēsturē SK Super Nova Salaspils uzvarēja puslaiku virslīgā. Vēl bija ļoti patīkami, ka iesitām ceturtajā spēlē pēc kārtas, bet pie tam bija sāpīgi, ka pēc 45. minūtēm uzvaram vien ar 1:0.

Pēc pārtraukuma, kā izrādījās, mēs vairāk neiesitām. Labi, ja “Tukums” spēji sasparotos, lauztu spēles gaitu piespiestu viesus saraustīti domāt tikai par aizsardzību. Nekā tamlīdzīga! Jā, laukuma saimnieki sāka spēlēt aktīvāk un agresīvāk, bet iniciatīvu nepārtvēra – mūsu izgājieni tāpat kā iepriekš bija ievērojami asāki. 65. minūtē mums bija jāiesit otrie!

Sāka varenu izgājienu vēl savā laukuma pusē Rihards Ozoliņš. Turpināja Miņins, bet fināla “konfekti” atkal sagatavoja Stjopa. Diemžēl, arī šī piespēle vārtos nepārvērtās: Artjoms Troickis, izskatījās, jau noteikti nosvinēs savus pirmos vārtus elitē, bet… Kaut kādā neticamā veidā vārtsargs “Tukumu” glāba. Un atkal – uh… Nākamajā uzbrukumā Trojkam atkal bija iespēja, bet, diemžēl, kļūdījās. Visbeidzot, 69. minūtē jau pats Misters Zibens nolēma, ka laiks arī sist pa vārtiem: bum, tuvajā “devītniekā” – garām.

Protams, tāda izšķērdība pie pretinieku vārtiem nevarēja nepārvērsties nelaimē pie saviem vārtiem. Futbolā savādāk nekad nenotiek. Laukuma saimnieki ilgi nevarēja izdomāt neko pa īstam bīstamu, bet palīgā nāca “standarts”. Pēdējās spēlēs mēs bieži, diemžēl, ielaižam tieši pēc tādām situācijām. Soda sitiens, centrējums un efektīgs sitiens ar galvu – 1:1.

Viss mirklī pārvērtās. Precīzāk, ne pārvērtās, bet strauji uzliesmoja. Laukuma saimnieki sajuta gara spēku, sajuta deguma smaržu un uzreiz… nogulēja viesu vārtu izgājienu. Vugars Askerovs, šodien svinot savu dzimšanas dienu, izskrēja uz randevū ar vārtsargu, bet sita pāri vārtiem. Žēl, dāvana būtu lieliska…

Nobeigums sanāca ar validolu, varēja, tā sacīt, ielidot gan tur gan šeit. Mūsu vārtos pat ielidoja, un, par laimi, aizmugure. Jau papildlaikā brīnišķīgs moments bija Edgaram Bricsam, kuru nenovaktēja labajā flangā. Edgars skrēja ilgi, Edgars sita apakšējā stūrī, bet… Sitiens nesanāca, vārtsargs mierīgi tika galā.

Pēdējās minūtes – nervi, nervi, nervi. Pagāja. Neizšķirts. Svarīgs viens punkts izcīnīts – tas ir labi, malači. Divi svarīgi punkti tomēr zaudēti – tas ir ļoti bēdīgi.

Pirmā uzvara prasa milzīgas pūles. Turpinām to gaidīt, ticēt un strādāt. Nākamajā kārtā, mājās, Salaspilī, 18. maijā, laiks uzvarēt…