Puhovs iesit pirmos vārtus elitē!

Piektdien, 6. maijā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta vienpadsmitās kārtas ietvaros Andreja Lapsas komanda viesos tikās ar klubu “Auda”. Spēle mūsu komandai šodien, diemžēl, neizdevās, laukuma saimnieki pelnīti uzvarēja ar lielu rezultātu 4:1 (3:0).

Par mūsu komandas vienīgo vārtu autoru kļuva pussargs Dmitrijs Puhovs, jau papildlaikā trāpot mērķī. Vien divas dienas iepriekš Dima nosvinēja divdesmitgadi, un lūk, pirmie vārti elitē – brīnišķīga dāvana pašam sev! Par Dimu, vienmēr kautrīgo un darbu mīlošo, ļoti patīkami: puisis izlaida daudz laika traumas dēļ, bet mērķtiecība un neatlaidīgs darbs nekad velti nepazūd. Apsveicam, Dima! Malacis.

Kā reiz šis moments izrādījās vienīgais pozitīvais mūsu komandai šodienas mačā. Pārējā, jāatzīst, mums īpaši atcerēties nav ko: “Auda” pilnībā dominēja, jau pirmā puslaika vidū noņemot visus jautājumus par spēles iznākumu. Rezultāts tika atklāts 13. minūtē, kad pēc centrējuma no flanga sekoja neatvairāms sitiens ar galvu – 1:0.

“Auda”, protams, brīnišķīgi atcerējās, kā mūsu puiši lika viņiem zaudēt divus punktus pirmajā aplī Salaspilī. Tas noteica noskaņošanos. Bez tam, “Auda” pati par sevi patreiz izskatās ļoti labi: flangi lido, Daniils Ulimbaševs laukuma centrā izrīkojas – jebkuram pretiniekam ar šo komandu būs smagi.

Nu bet mums bija ļoti smagi. Un puslaika vidū divi šķeļoši stūra sitieni padarīja rezultātu lielu. Vispirms varens sitiens no soda laukuma līnijas – 2:0. Pēc vien trīs minūtēm noslēgums no tuva attāluma – 3:0.

Spēle bija uztaisīta, bet tas pavisam nenozīmēja, ka mūsu aizsargi un Kristaps Zommers varēja atpūsties. Nekā tamlīdzīga. Arī turpinājumā “Audas” spiediens bija nopietns. Tikai pēc pārtraukuma tas nedaudz noplaka: laukuma saimnieki pa īstam ieslēdzās jau vairs ne vienmēr. Un arī mūsu puiši centās vairāk domāt par uzbrukumu: treneru štābs veica loģiskas maiņas, kas piedeva viesiem kustību un agresivitāti. Gan Edgars Brics, gan Artjoms Troickis, gan Kristians Sprukulis aktīvi iegāja spēlē, un ar Vladimira Stepanova palīdzību mums sāka kaut kas kvalitatīvs beidzot izdoties pretinieka laukuma pusē.

79. minūtē Misters Zibens savā stilā paspīdēja ar tehniku, spīdoši aizbēga no trīs sedzējiem, bet vārtus – skaistuli nosvinēt, diemžēl, nesanāca: ar Stepanova sitienu vārtsargs tika galā. Atbildē “Auda” ieslēdza reaktīvo kreiso flangu, centrējums un jauns neatvairāms sitiens – 4:0.

Kļuva pavisam nepatīkami, bet nobeigumā mūsu puiši tomēr iepriecināja gan sevi, gan līdzjutējus. Varens uzbrukums, Troickis iedeva teicamu piespēli uz tālo vārtu stabu, Brics gandrīz noslēdza, bet toties sanāca Puhovam: precīzs sitiens apakšējā stūrī – 4:1! Malači. Apsveicam Troicki ar pirmo vārtu piespēli, vēlreiz apsveicam Puhovu ar pirmajiem vārtiem virslīgā.

Ar to arī viss noslēdzās. Kārtējā grūtā, bet arī svarīgā mācībstunda. Protams, tādi nopietni spēles šķēlieni gan nepatīkami, gan sāpīgi. Bet nekas, jāturpina mācīties. Tikai tā var kļūt stiprāki visādā ziņā, vīrišķīgi izejot caur tādām spēlēm. Nepadoties, puiši!