Sagaidījām skaistu Laizāna sitienu!

Trešdien, 31. maijā, SK Super Nova Salaspils futbolisti aizvadīja kārtējo Latvijas čempionāta spēli. Čempionāta sešpadsmitās kārtas ietvaros Aleksandra Koliņko komanda viesos tikās ar klubu “Riga” FC. Turnīra galvenais favorīts panāca pelnītu uzvaru ar rezultātu 5:1 (4:0). Saprotams, ka komandu līmenis stipri atšķiras, tā kā pat tas, ka mūsu komanda veselu puslaiku spēlēja ar gigantu neizšķirti – jau labs sasniegums.

Vienīgos vārtus mūsu komandas sastāvā iesita kapteinis Oļegs Laizāns. Pieredzējušais pussargs iepriecināja publiku savā firmas stilā – ar skaisti izpildītu soda sitienu. Tie ir pirmie Lazas vārti SK Super Nova Salaspils sastāvā – apsveicam, Oļeg!

Nevienam, protams, nebija šaubu, kurš stiprāks. Te ne vienkārši tiekas favorīts un komanda no tabulas lejasgala. Pretiniekus šķir bezdibenis visos futbola jautājumos, un tā ir visiem zināma objektīva realitāte.

Bet nekas, arī ar tādu draudīgu oponentu, bez šaubām, var un vajag sisties un ticēt sev. Gribējās, beidzot, neielaist pirmajās minūtēs, un ar šo uzdevumu puiši tika galā, malači. Jā, laukuma saimnieku pārsvars šaubas neradīja, bet līdz 19. minūtei mēs noturējāmies.

Bet pēc tam sekoja varens nogrieznis, kurš pārvērtās vārtu vētrā. Desmit minūšu laikā uzreiz četri vārti. Nu ko tur padarīsi, meistarība augstāka, ātrums lielāks, izpildījums labāks, pieņemto lēmumu ātrums lielāks, realizācija augstā līmenī. Un tā tālāk.

Katrā vārtu epizodē var, protams, meklēt kļūdas, analizēt konkrētu spēlētāju darbības, izskaidrot, kur un kurš nenostrādāja līdz galam. Lietas būtību tas ļoti nemaina. Viss diezgan vienkārši. Bum – 1:0. Bum – 2:0. Bum – 3:0. Bum – 4:0.

Saprotams, ļoti negribējās, lai kristu kaut kādi rekordi. Nepatīkami un skaļi. Par laimi, jānovērtē arī mūsu puiši, viņi neļāva sev pārvērsties par bezvarīgu bokseru maisu. Cietās, sitās, centās, balto krogu neizkāra. Par to paldies.

Otrās 45 minūtes nospēlēja 1:1! Protams, laukuma saimnieku pārsvars arī tad jautājumus neradīja, mēs aizsargājāmies daudz, un tas bija dabīgi. Bet kopumā otrā puslaika notikumus vērot bija daudz patīkamāk, kā pirmā. Kaut gan daži no tiem arī izrādījās nepatīkami. Un tie pavisam nav vārti 69. minūtē – 5:0. Tā pirmām kārtām ir vīrišķīgā Rūdolfa Solohas trauma. Novēlam mūsu vārtsargam drīzu izveseļošanos! Paciet, Rudik, nenokar degunu, mēs obligāti gaidām tevi laukumā!

Patīkamu notikumu, par laimi, bija vairāk. Te arī vārtsarga Vladislava Kudrjavceva klasiskā spēle. Daži sevi bija ļoti labi! Te arī aktīvā un drosmīgā (ir iespēja – raujos uz priekšu, neskatoties uz monstriem aizsardzībā!) 16 gadīgā Roberta Kukuļa spēle. Te arī enerģiskā 19 gadīgā Kristiāna Godiņa spēle, kurš pavisam ne slikti pastrādāja laukuma centrā. Nu un, protams, ilgi gaidītie Laizāna vārti.

75. minūte, bīstams soda sitiens, Lazas punkts. Kaut kā uzreiz padomājās: nu lūk, tagad Oļegs beidzot noteikti trāpīs mērķī, it kā par visiem saviem, teiksim tieši, neveiksmīgajiem mēģinājumiem visās iepriekšējās spēlēs. Vispār, to, firmas sitienu, kapteinim visās iepriekšējās spēlēs gandrīz pavisam arī nebija! Bet te sitiens, brīnišķīgs sitiens, trāpīgi un skaisti – 5:1! Kā saka, kuram, ja ne «Riga», Oļegam arī bija jāiesit, īpašas emocijas. Malacis.

Patīkami, bez šaubām, iesist līderim, kurš 16 spēlēs ielaidis vien 6 (!) vārtus. Cita lieta, ka kopumā vārti, protams, neko neietekmēja. Starpība pārāk jūtama.

Nākamajā kārtā atgriežamies Salaspilī, svētdien, 4. jūnijā, uzņemam vareno RFS. Tad cerēsim, ka vasara čempionātā mums sanāks daudz priecīgāka un pozitīvāka, kā pavasaris…

Optibet Virslīga. 16. kārta

Riga FC – SK Super Nova Salaspils – 5:1 (4:0)

SN: Soloha (Kudrjavcevs, 57), Cīrulis, Jagodinskis, Jaunarājs-Janvāris, Raščevskis (Zelmanis, 66), Godiņš, Lūsiņš (Kukulis, 46), Laizāns, Miņins, Rakels, Višņakovs (Korzāns, 55)

Vārti SN: 5:1 Laizāns (75).

#SuperNova #Salaspils #futbols #OptibetVirslīga #WinWinsport Foto – Zigismunds Zālmanis, Riga FC

 

Attachment

4AC2EA60-4ACE-4372-BB6F-7FC286FB0680